zdrowie, medycyna

W opracowaniu tym podjęto próbę przeglądu i usystematyzowania zarówno starszych, jak i najnowszych doniesień piśmiennictwa, które odzwierciedlają procesy ewoluowania wiedzy o wrażliwości na leki. zestawiono i scharakteryzowano w tej monografii zarówno najważniejsze, najcięższe osutki polekowe, jak i te najrzadsze, często omawiane mniej szczegółowo. Odrębne rozdziały poświęcono najistotniejszym (głównie z punktu widzenia dermatologii) grupom leków będących przyczyną natychmiastowych i opóźnionych reakcji nadwrażliwości.

źródło opisu: http://www.termedia.pl/Ksiazka/-81

źródło okładki: http://www.termedia.pl/Ksiazka/-81