Okładka książki Kuchnia i medycyna

typ
papier
7 (14 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Jak dzięki właściwemu odżywianiu zapobiegać kłopotom zdrowotnyma Jak jest zależność między występowaniem tzw. chorób cywilizacyjnych z zawartością witamin, mikroelementów i innych związków w codziennej dieciea Na te i inne pytania odpowiada ta właśnie książka.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
chrispu | 2014-04-12
Przeczytana: maj 1991

Tytuł jest nieco mylący - nie ma tu nic o kuchni w dosłownym tego słowa znaczeniu czyli jak zdrowo gotować. Jest za to sporo informacji o mikroelementach i witaminach. O ich zbawiennym lub nie wpływie na nasz organizm. Kolejne rozdziały w książce poświęcone są jednemu lub kilku pierwiastkom (witaminom), które są "wałkowane" na przeróżne sposoby. Od informacji historycznych (kto i kiedy coś odkrył), przez informacje na co działają po informacje czysto dietetyczne.
Generalnie - bardzo przydatna książka, napisana w czasach "przed wikipedycznych", zawierająca sporo interesujących informacji i ciekawostek dla osób chcących pomóc swojemu zdrowiu lub będących zwyczajnie "hipochondrykami".

Michal | 2014-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2014