Winnetou. Czerwonoskóry gentleman. Tom I

Wydawnictwo: Psychoskok
klasyka
marcin100

"Winnetou. Czerwonoskóry gentleman. Tom I" to powieść przygodowa składająca się z trzech tomów autorstwa Karola Maya z 1893 roku. Jest to najpopularniejsza powieść tego autora, uważana za klasykę literatury dziecięco-młodzieżowej. Była tłumaczona na wiele języków, a bohaterowie tej powieści, tacy jak dzielny Apacz Winnetou i jego biały przyjaciel Old Shatterhand, rozbudzili wyobraźnię...

Jest to najpopularniejsza powieść tego autora, uważana za klasykę literatury dziecięco-młodzieżowej. Była tłumaczona na wiele języków, a bohaterowie tej powieści, tacy jak dzielny Apacz Winnetou i jego biały przyjaciel Old Shatterhand, rozbudzili wyobraźnię wielu czytelników na całym świecie.

Pierwszy polski przekład był anonimowy. Opublikowało go w 1910 roku Wydawnictwo „Przez Lądy i Morza“ w serii wydań zeszytowych.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/winnetou-czerwonoskory-gentleman-tom-i_p656

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/winnetou-czerwonoskory-gentleman-tom-i_p656

Rico63 | 2018-03-21
miks | 2018-01-21