Wyspa skarbów

Wydawnictwo: Media Rodzina
Treasure Island
AMisz

Inne wydania

Wielokrotnie ekranizowana i tłumaczona powieść, szkolnego kolegi Artura Conana Doyle’a, dopisana do rysunku pirackiej mapy, elektryzując rzesze czytelników przeszła do klasyki gatunku powieści awanturniczej, a stworzony przez Stevensona wizerunek pirata stał się wzorem, inspirującym kolejne pokolenia twórców. Kto bowiem nie marzy o podróży życia i odkrywaniu nowych lądów? Andrzej Polkowski,...

Andrzej Polkowski, znany m.in. z przekładów Opowieści wigilijnej, Księgi dżungli, Opowieści z Narnii oraz cyklu o Harrym Potterze, przybliża współczesnym czytelnikom barwny świat piratów, który nie zestarzał się z upływem czasu. Świeży i plastyczny przekład uzupełniają malarskie ilustracje Roberta Innocentiego, laureata Nagrody im. H. Ch. Andersena, zwanej małym Noblem. Twórczy duet Polkowski i Innocenti zaprasza na pokład nowych czytelników, dowodząc w treści i formie, iż fabuła Stevensona, nie straciła nic ze swej atrakcyjności.

źródło opisu: Media Rodzina, 2014

źródło okładki: http://www.mediarodzina.com.pl/

Kalissa | 2015-06-20
Przeczytana: czerwiec 2015

..."Postrach nieżyjącego korsarza zaciążył nad ich duszami"...

Ostatnio zachęcałam małego kuzyna do czytania i zaproponowałam mu "Wyspę skarbów":). Później pomyślałam, że dobrze byłoby samej przypomnieć sobie tę książkę, którą czytałam przecież dawno temu.

Powieść czyta się szybko, jest krótka i świetnie napisana. Tylko, że zupełnie inaczej ją pamiętałam i obecnie zwróciłam uwagę na postać Kapitana Flinta.

Jako dziecko, interesował mnie tylko Jim i oczywiście John Silver. A teraz, niemal nie zwróciłam uwagi na bystrego i odważnego głównego bohatera, bo o wiele bardziej interesowało mnie, co się zdarzyło w Savannah, jakie były prawdziwe relacje Silvera i Flinta i jak to się stało, że to Bill miał mapę? Związek Silvera i Flinta musiał być trwałą i niezwykłą przyjaźnią, choć słowo "przyjaźń", między piratami, dziwnie brzmi:). Ale pływali razem, na jednym statku, ponad 20 lat! I ciekawe było, że Silver kilka razy podkreślił, że nie bał się Flinta, a Flint jego tak, gdy oczywiste...

Ania | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Wspaniała przygoda.
Mam wrażenie, że jestem już troszkę za duża na "Wyspę skarbów", ale cudownie było się przenieść do czasów, w których przyjaźń, zaufanie, słowo honoru znaczą tak wiele.

Northman | 2015-08-12
Przeczytana: 07 sierpnia 2006

Ahoj przygodo!

Wspaniała książka:) Są tu piraci, tajemnice, bezkresne morze, wyprawa po skarb, zdrada, walka; po prostu przygoda przez duże "P"! "Wyspa skarbów" jak mało która książka działa na wyobraźnię i do maksimum podkręca obroty, na których ona pracuje:)

"Wyspa skarbów" w pewien sposób zdefiniowała sposób postrzegania piratów, ich adwersarzy oraz realiów ich nieustannej walki w karaibskiej scenerii. Dodam, że zdefiniowała w sposób, który przemawia i dociera chyba do każdego z nas. Postać Długiego Johna Silvera na długo zapada w pamięć, a młody Hawkins to w zasadzie gotowy wzór każdego dobrego charakteru jakiejkolwiek pirackiej opowieści. Już tylko te dwie postacie czynią z "Wyspy skarbów" książkę naprawdę wyjątkową. I niezapomnianą:)

Jeśli żałuję czegoś w związku z ta książką to tego, że przeczytałem ją tak późno. Ominęła mnie w dzieciństwie genialna podróż w krainę przygód, ale nadrobiłem to... trochę później;) Najważniejsze, że udałem się w końcu w rejs ku Wyspie...

Wioletta | 2017-02-12
Na półkach: Przeczytane, Wielokrotnie
Przeczytana: 12 lutego 2017

W szczenięcych (Jima) latach byłam książką zafascynowana, a teraz, no cóż, trochę czaru prysło. Za mało przygody w przygodzie, rusza żwawiej dopiero w momencie odnalezienia mapy. Trochę honoru, więcej gorzałki, rumu i talary. Najciekawsza postać Długi John Silver z gadającą papugą na ramieniu.

Witold Lisek | 2010-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2010

Ettelea | 2014-10-28
Przeczytana: 28 października 2014

Opowieść o Wyspie Skarbów zna chyba każdy. Jednak warto sięgnąć po to konkretne wydanie, które sprawia, że klasykę odkrywa się na nowo.

Piękna oprawa, wysokiej jakości papier, cudowne ilustracje i niepowtarzalny zapach (tak wącham książki i nie wstydzę się tego :D). To wszystko sprawia, że przygody młodego Hawkinsa pozostają w pamięci na długo.

Landist | 2015-08-23
Na półkach: 2014, Przeczytane

Pierwsza książka, którą przeczytałem dobrowolnie, bez przymusu, od początku do końca. Jeszcze jako dzieciak natknąłem się na film animowany powstały na jej podstawie. Dzięki tej książce mogłem ponownie doświadczyć tego co czułem podczas oglądania filmu. Zdecydowanie polecam dla osób będących fanami książek przygodowych.

Asheraa | 2014-02-12
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Mieszkasz sobie spokojnie i pracujesz w zwykłej tawernie, aż pewnego
razu przychodzi no niej obskurny pirat i twoje życie całkowicie się zmienia. Twój dom, rodzinę zaczynają nękać niebezpieczni ludzie, od których powinieneś się trzymać z daleka, ale jak na złość stajesz się częścią ich diabelskiego planu... i chcąc nie chcąc jesteś zmuszony przeżyć niebezpieczną przygodę na morzu.

W takiej sytuacji znalazł się Jim Hawkins - młody, zaradny chłopak, z niezwykłą intuicją i darem do pakowania się w kłopoty. Bohater mimo swojego młodego wieku przypadł mi go gustu, ba, nawet mi zaimponował swoim mocnym charakterem. Reszta postaci stworzonych przez autora jest równie wyrazista i zapada czytelnikowi głęboko w pamięć. Najciekawszym piratem w tej opowieści jest niewątpliwie Silver - dzięki swojej przebiegłości, inteligencji i umiejętności przekonywania potrafił bez problemu manipulować resztą kamratów.

Akcja powieści pędzi szybciutko do przodu i nawet nie zauważamy kiedy razem z Jimem...

Karolina | 2013-10-21
Przeczytana: 21 października 2013

od razu zaznaczam że oceniam to piękne wydanie- to ono głównie zachęca do lektury i rozbudza wyobraźnię, przepięknie podane w twardej oprawie z zakładką- idealnie gdy czytamy dziecku, piękne ilustracje które świetnie odzwierciedlają postaci i całą historię pobudzają wyobraźnię i niesamowicie oddziałowuja na czytelnika tak, że historia spisana dość archaicznym językiem odzywa na nowo i zyskuje więcej :)

dla mnie wydawnictwo "stworzyło" tą książkę na nowo dzięki tak pięknemu wydaniu :)

dla tych co nie lubią piratów być może się przekonają a ci co ich kochają pokochają jeszcze mocniej :)

Danway | 2011-11-10
Przeczytana: 1995 rok

Niezwykle popularna i niesamowita książka przygodowa, w której są piraci i poszukiwanie skarbu pirata Flinta... Książka ta miała niesamowity wpływ na wizję o piratach, w tym Długiego Johna Silver... W pamięć też zapada postać głównego bohatera Jim Hawkinsa...

70 najważniejszych książek Richarda Bransona

Może nie każdy kojarzy nazwisko Richarda Bransona, ale zdecydowana większość kojarzy nazwę jego Virgin Group. Branson to brytyjski przedsiębiorca i miliarder, którego majątek wyceniany jest na prawie 5 mld dolarów. Z okazji Światowego Dnia Książki Branson przygotował niezwykle ciekawą i różnorodną listę 70 najważniejszych dla niego książek.

7 rzeczy, których (prawdopodobnie) nie wiecie o Robercie Louisie Stevensonie

Autor "Wyspy skarbów", książki, którą kochały pokolenia dzieci na całym świecie, a także wielu innych znanych i lubianych powieści dla młodzieży i dorosłych, obchodziłby jutro swoje 164 urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was garść ciekawostek o tym lubianym, a przecież wcale nie tak dobrze znanym autorze.