Robinson Kruzoe

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
literatura piękna
Lenox

Książka napisana przez Stanisława Stampfla na podstawie oryginału "Robinson Cruzoe" Daniela Defoe

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Damian | 2019-04-06
Przeczytana: 03 lipca 2018

Książka mojego dzieciństwa. Wracam do niej z wielkim sentymentem i wzruszeniem.

Jimmu | 2018-08-19
Przeczytana: 01 czerwca 1995

Moja ulubiona wersja tej historii.

Michał | 2018-05-02
Przeczytana: 1985 rok

Historię Robinsona Cruzoe poznałem najpierw właśnie w adaptacji Stanisława Stampf'la i... bardzo mi się spodobała. Szczerze mówiąc bardziej niż konwencjonalne tłumaczenie oryginału. Moim zdaniem Stampf'l zdynamizował tę opowieść i uczynił ją znacznie bardziej strawną dla nastolatków z II połowy XX wieku, do których się zaliczałem. A jest to przy tym książka napisana pięnym literackim i bardzo obrazowym językiem, nieco stylizowanym ale nie na tyle by zniechęcić do czytania. A co najważniejsze - bez trudu przenosi nas w kolorowy i pachnący tropikiem świat rozbitka na bezludnej wyspie.