Jak dbać o układ trawienny

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
zdrowie, medycyna

Jelita to centrala zdrowia i dobrego samopoczucia!Dolegliwości spowodowane zaburzeniami procesu trawienia bywają dokuczliwe i nieprzyjemne. Na szczęście jednak rzadko kryją się za nimi poważne schorzenia, zwykle właściwa dieta i zmiana przyzwyczajeń wystarczają, by je wyeliminować. Także w przypadku poważniejszych chorób jelit należy dokonać zmian w stylu życia a leczenie farmakologiczne, choć konieczne, jest niewystarczające. W książce przedstawiono możliwe przyczyny schorzeń jelitowych, omówiono, jak można je rozpoznać i leczyć, a także jak samemu przyczynić się do poprawy samopoczucia, przywrócić organizmowi wewnętrzną równowagę.Któż by nie chciał przez całe życie być pięknym, zdrowym, w dobrej kondycji fizycznej i psychiczneja Chcąc spełnić to marzenie, uprawiamy kult ciała, stosujemy diety odchudzające lub wyciskamy ostatnie krople potu na przyrządach treningowych. Wyniki badań wskazują jednak, że tajemnicę wewnętrznegoaźródła młodościa skrywają niedoceniane dotychczas jelita, które, jak się okazuje, sterują podstawowymi procesami życiowymi. Przekształcają one spożywany pokarm w składniki odżywcze i budulcowe, dostarczają organizmowi energii. Ponadto usuwają z niego nie strawione resztki pokarmowe oraz niepożądane, szkodliwe substancje.* Gdy jelita są chore* Terapia i profilaktyka* Jak zadbać o kondycję jelit* Jak poradzić sobie z chorobami jelit

Nebel | 2016-10-29
IwonaB | 2014-06-03