Imperium burz

Tłumaczenie: Marcin Mortka
Cykl: Szklany Tron (tom 5)
Wydawnictwo: Uroboros
Empire of Storms
Caroline5555

Droga do tronu Terrasenu dopiero się rozpoczęła. I choć młoda królowa z każdym dniem coraz lepiej poznaje potęgę swojej magii, to wie, że nie wygra wojny z Erawanem w pojedynkę. Nadszedł czas szukania sojuszników. Kto odpowie na jej wezwanie? I jaką cenę będzie skłonna zapłacić za zwycięstwo z siłami ciemności? Imperium burz to piąty tom bestsellerowej serii Szklany tron, która podbiła serca...

Imperium burz to piąty tom bestsellerowej serii Szklany tron, która podbiła serca milionów czytelników na całym świecie.
Prawa do adaptacji „Szklanego tronu” wykupiło studio Mark Gordon Company (m.in. „Ray Donovan” i „Grey’s Anatomy”). Ekranizacją serialu zajmie się Mark Gordon Company. Autorką scenariusza ma być Kira Snyder, pilotażowy odcinek wyreżyseruje Anna Foerster.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Karol | 2017-05-19
Przeczytana: 19 maja 2017

Wiadomo że książka jest dobra jeśli po jej zakończeniu zarówno się ją kocha jak i nienawidzi.

Muszę przyznać że na samym początku nie spodziewałem się fajerwerków i kilka pierwszych rozdziałów traktowałem trochę po macoszemu. Ot, coś się dzieje, ale w sumie nic wielkiego, z czasem jednak historia zaczęła wciągać mnie na dobre, a przy samej końcówce za nic nie chciała mnie puścić. Nie pamiętam czy kiedykolwiek chwaliłem już za to Panią Mass, ale potrafi ona naprawdę umiejętnie stopniować emocje i trzymać czytelnika w niewiedzy do samego końca dla osiągnięcia lepszego efektu. Widać skąd wzięły się podobne cechy u głównej bohaterki.

Co do samej Aelin - nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale zaczyna mnie powoli męczyć jej postać. Co prawda od samego początku była kreowana na irytującą, świetnie wyszkoloną zabójczynię której nic nie stanie na drodze do sukcesu, ale była również intrygująca, zabawna i wybijała się z tłumu. Obecnie wciąż się wybija, ale nie w pozytywnym tego słowa...

Melanie | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sarah J. Maas znowu zaskakuje pełną klasą! Wreszcie główni bohaterowie, spotykają się na swojej drodze! A tocząca się akcja, nabiera zenitu!

Od zawsze znana nam zabójczyni Celaena Sardothien, z zupełnie morderczej, nieznającej litości dziewczyny, wyrasta kobieta - Królowa Terrasenu Aelin Ogniste Serce, pełna intryg, tajemnic, miłości, a przede wszystkim osoba, która zdaję sobie sprawę, co znaczy bycie władcą.
Wraz ze swoim ukochanym Rowanem, kuzynem Aedionem, przyjaciółką Lysandrą zmiennokształtną, postanawiają zdobyć armię, która przeciwstawi się ciemności - Erawanowi. Jednakże, najpierw musi uratować Doriana, swojego byłego kochanka, a teraz przyjaciela, z rąk nadchodzącemu Mrokowi, i przekabacić na swoją stronę Pirata, który dawnej był jej przyjacielem, ale stał się wrogiem - Król Piratów.
Do ich małego grona, dołącza Elide, dziewczyna która w przeszłości była niewolnicą i dostała misję odnalezienie Celaena oraz Aelin, nie widząc że to jedna i ta sama osoba wraz z nią dołącza...

Dorota | 2017-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Z bijącym sercem i wypiekami na twarzy sięgnęłam po kolejną część Szklanego Tronu.
Początek był podobny do poprzedniczek z tej serii. Autorka chyba już tak ma, że z początku chce uśpić naszą czujność opisami i dialogami z których niewiele wynika. By dopiero w połowie złapać Nas za gardło.
Myślałam, że Autorka kompletnie inaczej pociągnie tę historię. Tymczasem już na początku czekało mnie zaskoczenie pod tym względem.
Po koniec książki zostałam z kolei wbita w fotel. Zakończenie kompletnie mnie zaskoczyło. Wsiąknęłam po raz kolejny w ten świat i sama nie wiem jak Autorka to robi.
Prosty język, szybkie tempo akcji, zaskoczenie goni zaskoczenie. Intrygi, sojusze i walka z siłami Zła.
Są też minusy.
Aelin jest wręcz nieznośna. W poprzednich częściach była irytująca ale jednocześnie zabawna. Miała w sobie to coś. Tymczasem teraz to po protu wkurzająca baba.
Nie wspomnę nawet o jej związku z Rowanem, który przeradza się tutaj w szeptanie sobie czułych słówek w usteczka podczas gdy...

Dominika | 2016-09-08
Przeczytana: 08 września 2016

Wreszcie udało mi się nieco pozbierać po zakończeniu, ale jestem przekonana, że nie przestanę myśleć o tej książce jeszcze przez wiele miesięcy. "Szklany tron" to jedna z moich ulubionych serii, a po "Queen of Shadows" ciężko było oczekiwać, że cokolwiek sprosta poziomowi tej powieści. Ale "Empire of Storms" podniosło poprzeczkę, kompletnie mnie zaskoczyło, zdewastowało - w pozytywny sposób, oczywiście. Co nie zmienia faktu, że po przeczytaniu tej książki jeszcze przez pół dnia kręciło mi się w głowie.
Akcja była niesamowita - inaczej nie jestem w stanie tego ująć. Praktycznie ciągle się coś działo, do tego stopnia, że nie można było się oderwać; ja cały czas wolny poświęcałam tej lekturze, z łomoczącym sercem śledząc poczynania bohaterów.
Właśnie - bohaterowie. To jeden z mocniejszych elementów tej serii, ponieważ są oni świetnie wykreowani, wyraziści, unikalni. Warto skupić się na paru z nich.
Przede wszystkim Aelin, nasza protagonistka. Na przestrzeni tych pięciu części...

Pośredniczka | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Nieprzewidywalna fabuła, świetna kreacja zarówno bohaterów, jak i świata, w którym rozgrywa się wartka akcja to tylko niewielki ułamek z całej gamy wspaniałości, które oferuje czytelnikowi Sarah J Maas w „Imperium burz". Daj się ponieść w fantastyce w najlepszym wydaniu!

Cała opinia:

Shetani | 2017-03-29
Przeczytana: 29 stycznia 2017

To nie pierwsza książka Sary J. Maas, po której nie wiem, co ze sobą zrobić. To już któraś z kolei. Także z góry ostrzegam – ta recenzja to będzie istny chaos! Bo to on właśnie panuje obecnie w mojej głowie. Może nawet nie chaos, ale istna burza myślowo-emocjonalna. Jestem wzruszona, poruszona, rozdarta, smutna, pełna nadziei, pełna smutku, nieogarnięta, zagubiona, szczęśliwa… Wszystko na raz! Sarah J. Maas zawsze mi to robi! Przysięgam, że jak kiedyś tę kobietę spotkam, to jej wszystko wygarnę! Wszystkie żale, wszystkie radości…
Empire of Storms to piąty tom Szklanego tronu, w co aż ciężko mi uwierzyć. Czy naprawdę od tak zwyczajne powieści o Celaenie Sardothien przeszliśmy do istnej Gry o Tron w wykonaniu Maas? Tak! Zdecydowanie tak! Już w trzecim tomie odczułam pewne subtelne zmiany i zauważyłam, w jakim kierunku zmierzamy, ale Maas chyba przechodzi samą siebie. Z każdym tomem rozwija się coraz bardziej, podobnie jak fabuła i jej bohaterowie, nie tylko Aelin. W Królowej Cieni...

boziaczek | 2017-05-22

Co można napisać innego o tej książce, niż można przeczytać w wielu recenzjach? Szczerze mówiąc nie wiem...
"Imperium burz" to wspaniała lektura, niezwykle zaskakująca, czyta się jednym tchem.
I niech to będzie dla tej książki najlepszą rekomendacją, że po tomie piątym z niecierpliwością czekam na następny!
Brawo p. Maas!

Harii | 2017-05-20
Przeczytana: 20 maja 2017

"Spała więc, a śpiąc, śniła"

Zdążyłam już przeczytać w swoim życiu kilka książek. Kilkaset, uściślając. A na świecie książek są miliony, więc nic dziwnego, że niektóre wątki są powtarzalne. Jednak czytając kontynuację serii, która ani razu mnie jeszcze nie zawiodła, oczekuję, iż będzie inaczej.
A tu, prosto z mostu Sarah J. Maas wali mnie po łbie najpierw "Władcą Pierścieni", a później "Harrym Potterem".
Nie mówię, bynajmniej, że "Imperium burz" jest słabe. Akcja się jako tako toczy, bohaterowie jako tako ogarniają rzeczywistość. Jednak nie ma tu "tego czegoś", jak to mają w zwyczaju mówić niektórzy czytelnicy. Zauważyłam nawet powtarzalność i brak nowych pomysłów na fabułę.
A to wszystko tak bardzo boli. Poziom trzymają jedynie wątki kilku z wielu bohaterów, wcale nie tych głównych.
Pozostaje mieć nadzieję, że wróci Chaol. Bo, cholera, bez niego to jakieś pieprzone Avengers. Z niecierpliwością czekam na powieść o Chaolu, (i na okładkę tej właśnie książki, bo wątpię, by miałby to...

Olix | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

Od pierwszych rozdziałów „Imperium burz” czułam, że Sarah J. Maas złamie mi serce. I się nie pomyliłam!

To co ta kobieta wyprawia z czytelnikami powinno być karalne. Nie kończy się książki w takim momencie, no po prostu się tego nie robi!
Zaczynając 5 tom „Szklanego tronu” wiedziałam, że będzie równie świetny albo jeszcze lepszy niż poprzednie części. Sarah jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, więc darzę ją ogromnym zaufaniem jeśli chodzi o jej książki. Nie będę zdradzała fabuły, bo to nie ma sensu. Myślę, że im mniej znacie szczegółów, tym większą frajdę przyniesie wam czytanie tej lektury.

Jednak wypowiem się krótko na temat bohaterów. Wszyscy są absolutnie fantastyczni! Uwielbiam sposób, w jaki Sarah kreuje swoje postacie ze względu na ich różnorodność. Tutaj nie wszystko jest tylko białe albo czarne, nie ma podziału bohaterów na stricte złych i dobrych. Często występuje taka sytuacja, że postać, którą zakwalifikowaliśmy do grupy np. czarnych charakterów postępuje w taki sposób,...

Sylwka | 2017-06-11
Na półkach: Przeczytane, Czytnik
Przeczytana: 17 maja 2017

Od mojego ostatniego spotkania z Aelin Ashryver (Celaeną Sardothien) minęło ponad osiem miesięcy. Historia już troszeczkę “wypłowiała”, emocje zostały ostudzone, dzięki czemu z wielką przyjemnością wróciłam ponownie w znajome tereny i z otwartymi ramionami powitałam Imperium Burz.
"Nad Erileą gęstnieją czarne chmury. Erawan zbiera swoje złowrogie siły, by zadać światu ostateczny cios. Aelin Galathynius staje z nim do walki, by bronić królestwa i swoich bliskich. Dla Aelin droga do tronu Terrasenu dopiero się rozpoczęła. Młoda królowa cały czas poznaje swoje dziedzictwo i uczy się swojej magii. Im więcej jej używa, tym bardziej przekonuje się, jak potężny jest ogień krążący w jej żyłach.

Ale wie, że toczącej się wojny nie wygra w pojedynkę. Są przy niej przyjaciele i ukochany Rowan, lecz to nadal za mało wobec mocy Erawana. Nadszedł czas szukania sprzymierzeńców. Kto odpowie na wezwanie królowej Terrasenu?

Dla Aelin nie ma już odwrotu, świat, który zna, chwieje się w posadach pod...

Patronaty tygodnia

Nowa, długo wyczekiwana powieść Jonathana Safrana Foera, kontynuacja serii „Szklany tron” Sarah J. Maas, kolejna część serii „Czary codzienności” Agnieszki Krawczyk i wreszcie trzecia książka dystopijnej serii fantasy Samanthy Shannon – to tylko kilka przykładów książek, które w tym tygodniu będą mieć premierę wydawniczą w polskich księgarniach. Sprawdźcie!