Imperium burz

Patronat LC
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany Tron (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Empire of Storms
Data 1. wydania:
2016-08-06
Marcin Mortka
Uroboros
fantastyka literatura amerykańska niebezpieczeństwo spisek tajna misja walka o przetrwanie zabójstwo
Empire of Storms
Szklany Tron (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka

Oficjalne recenzje i

Ten świat zostanie ocalony i przebudowany przez marzycieli*

[ 13 ] Link do recenzji

9.5
Muszę odjąć pół punktu, bo naprawdę ciężko było mi się wbić w tę część, zajęło mi to jakiś tydzień. Zauważyłam jednak, że od trzeciego tomu, w każdym kolejnym, pierwsza połowa książki jest, niestety użyję tego słowa, dosyć nudna, a na pewno nie ma w niej dużo akcji, jest ona raczej wprowadzeniem do głównego plotu całej części. Jednak Imperium Burz było zdecydowanie...

W tej części najbardziej podobało mi się, że pojawili się bohaterowie, których polubiłam dużo bardziej niż główną postać. Do tego stopnia, że wstrzymywałam oddech razem z nimi i kibicowałam im w każdej chwili kiedy się pojawiali.
Iskrzyło napięcie erotyczne między różnymi postaciami i prawie obgryzałam paznokcie w oczekiwaniu na ciąg dalszy.
Irytowało tylko niby...

Maas rozkręca się z każdym tomem. Od tej książki wprost nie można się oderwać.

Na bogów, ależ ta książka jest kiepska (uprzedzam, że będzie długo i złośliwie). Z przykrością stwierdzam, że każdy kolejny tom serii jest gorszy od poprzedniego. Przebrnęłam przez to opasłe tomisko tylko siłą rozpędu i kierowana złudną nadzieją, że będzie lepiej. Nie było. Dokumentnie spaprane zostało tu właściwie wszystko, ale zacznę od kreacji bohaterów.
Zwykle gdy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pod wieloma względami książka ta zasługuje na wysoką ocenę.
Pełna akcji i intryg, a przede wszystkim bardzo fajne i umiejętne połączenie wielu wątków w jeden. Wciągająca, niezależnie od postaci wiodącej w danym wątku i zdecydowanie o mocnym zakończeniu. Powieść pełna postaci o różnych charakterach, którymi kierują inne kodeksy honorowe, a jednak o wspólnym mianowniku....

Książkę przeczytała bardzo szybko, praktycznie w pięć godzin, także w nie wiele.

Fabuła wciąga od pierwszych stron i nie pozwala się oderwać od niej. Zakończenie sprawia, że ma się ochotę sięgnąć po kolejny tom i wkrótce to zrobię.

Książkę zdecydowanie polecam przeczytać, bo jest świetna.

Odrobinę słabsza od czwartej części - "Królowej Cieni", ale nadal niesamowita książka. Czyta się z zapartym tchem. Nie pozwala myśleć o niczym innym.

Ta część jest ciężka do ocenienia, ponieważ przez pewien czas była wspaniała - a czasem główna bohaterka mnie tak irytowała swoją pychą, że to hit. Jednak na duży plus była Manon, Lysandra, Dorian, Elide i Lorcan. Oczywiście więcej postaci mnie zaintrygowało, ale to są moi ulubieńcy. To tego zakończenie było też na plusik. Wahałam się mocno, ale jest.

Niestety nie mogę dać dobrej oceny tej książce.
Przegadana, za dużo opisów i patosu. Ciągłe podkreślanie jaka to Aelin nie jest wyjątkowa, jakich to mocy nie ma. Zmęczyła mnie ta książka i wręcz znudziła, czytałam ją kilka miesięcy i musiałam się zmuszać by ją dokończyć. Poza tym miałam wrażenie, że wiele wątków było wrzucone na siłę, by książka była grubsza. Po tej...

Podobała mi się chyba najbardziej ze wszystkich ale oceny większej nie mogę dać ponieważ nie było tu nic co by zasługiwało na 7*. Liczę na więcej akcji w ostatniej części. Ogólnie myślę że możnaby skrócić te wszystkie części gdyby wyrzucić wszystkie zbędne opisy.

Dyskusje

4 950