Przeklęta korona

Cykl: Czerwona Królowa (tom 0.1-0.2)
Wydawnictwo: Moondrive
Cruel Crown
bunixx21

Poznaj losy dwóch niezwykłych kobiet – różni je kolor krwi, ale łączy życie w czasach, gdy Czerwoni zaczęli buntować się przeciwko Srebrnym! Jestem żoną księcia, który pewnego dnia zostanie królem. Zwykle właśnie ślubem kończą się bajki. I obawiam się, że nie bez powodu żadne opowieści nie opisują tego, co dzieje się potem. Fragmenty pamiętnika Coriane Jacos to historia miłości do następcy...

Fragmenty pamiętnika Coriane Jacos to historia miłości do następcy tronu pisana w cieniu samotności i strachu. Ukazuje kruchą i wrażliwą kobietę, której losy na zawsze splotły się z koroną.

Moje imię się nie liczy. Ważne są tylko stopień i pseudonim. To, jak wołała na mnie matka, nie ma już żadnego znaczenia. Dla nikogo. Nawet dla mnie.

Kapitan Diana Farley „Jagnię” ma za zadanie stworzyć ruch oporu: podstawy Szkarłatnej Gwardii. Dzięki jej opowieści dowiesz się, jak pośród przemytników oraz drobnych złodziei rodziła się siła, która zmieniła życie mieszkańców Królestwa Norty.

źródło opisu: https://shop.moondrive.pl/ksiazki/99-przekleta-korona.html

źródło okładki: https://shop.moondrive.pl/ksiazki/99-przekleta-korona.html

mclena | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

"There is nothing so terrible as a story untold."

"Queen Song" to krótka nowelka, dodatek do cyklu "Czerwona Królowa", która przedstawia losy Królowej Coriane - matki Cala, której historia już od pierwszego tomu wzbudzała zainteresowanie, począwszy od tego jak poznała ojca Cala, po to ile w jej śmierci maczała palców Elara. Od pierwszych stron z książki bije ogrom smutnu jaki ma w sobie Coriane, dziewczyna jest bardzo depresyjną postacią, i mimo iż ma wokół siebie brata Juliana i przyjaciółkę Sarę, to jednak pierwsze promienie słońca pojawiają się dopiero wtedy kiedy poznaje księcia Tyberiusza.

Ciekawy i bardzo fajny dodatek, który wnosi do "Czerwonej Królowej" troszkę nowa perspektywę, i aż serce ściska czytając jak bardzo cierpiała matka Cala. Polecam fanom serii.

Eleckra | 2017-05-19
Przeczytana: 18 maja 2017

Po "Przeklętą koronę" podobnie jak po większość tego typu książek sięgnęłam dla relaksu. Szukałam czegoś prostego i mało ambitnego. Rzuciło mi się w oczy nazwisko autorki, z której serią o Mare Barrow już kiedyś się zapoznałam.

W utworze znajdziemy dwa opowiadania, stanowiące uzupełnienie wcześniej wspomnianej serii. Oraz, oczywiście, rozdział z 3 tomu. Opowiadają one historię dwóch kobiet: królowej Coraline i Diany Farrey. Miły dodatek do głównego wątku. I tak naprawdę to na tyle. Nie są one ani dobre, ani złe, po prostu są. Na typowym poziomie autorki, dla mnie niezbyt wysokim, dla innych wręcz przeciwnie.

thepani_ka | 2017-11-07

Przeklęta korona to krótki wstęp przed cyklem Czerwona Królowa, Książka jest dosłownie na jeden wieczór, skupia się na dwóch bohaterkach: żonie księcia oraz dziewczynie, której imię się nie liczy...

Obydwie historię naświetlają wydarzenia poprzedające wydarzenia z pierwszej książki, są jak brakujące części układanki. Miło i szybko się czytało, jeśli lubicie tę serię to jak najbardziej polecam :)

Iskierka_czyta | 2017-05-11

Z mojego bloga:http://iskraczyta.blogspot.com/2017/04/przekleta-korona-victoria-aveyard.html

Przyszedł czas na recenzję nowelek, które są wydane jako uzupełnienie do serii "Czerwonej królowej". Całkiem nie tak dawno (12.04) była ich premiera, ale nie udało mi się przeczytać ich tak szybko jak planowałam. Książka zawiera dwie krótkie (oj troszkę za krótkie) historie oraz 2 rozdziały zbliżającej się "Królewskiej klatki".

Pierwsza historia zdecydowanie podobała mi się o wiele bardziej niż ta druga. Niestety jest też krótsza, co mnie trochę rozczarowało. Dotyczy ona królowej Coriane. Czyta się ją bardzo szybko ponieważ składa się ona jakby z fragmentów wspomnień królowej, które mają miejsce w różnych etapach jej życia. Poznajemy bardzo szybko jej rodzinny dom, relacje z rodziną, ukochanego brata Juliana, dworskie intrygi oraz w końcu... jej życie w otoczeniu królewskim. Wszystko to czyta się jednym tchem, ponieważ poszczególne wątki są przedstawiane jako urywki wydarzeń lub...

red_diva | 2018-01-31
Na półkach: Przeczytane, E-book, Fantasy
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Z całej książki podobała mi się część, w której została przedstawiona historia matki Cala. Czytając resztę książki dłużyło mi się strasznie.

zlatawiecz | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

"Przeklęta korona" to wydanie dwóch nowelek Victorii Aveyard, których akcja dzieje się przed wydarzeniami serii "Czerwona królowa".
Osobom, które nie czytały przynajmniej dwóch pierwszych tomów wyżej wspomnianego cyklu, radzę nie czytać: dalszego ciągu recenzji, nowelek(przed zapoznaniem się z cyklem) i w ogóle opisu książki, ponieważ psuje to smaczki historii właściwej.

Mam taki pomysł, ale pewnie pisarze się nim nie zachwycą: otóż skoro panuje już moda na pisanie nowelek, to może można by przy ich wydaniu z góry informować czy:
a) nadaje się do przeczytania na próbę przed właściwymi tomami, aby sprawdzić styl pisarza i i dowiedzieć się czy jest się zainteresowanym;
b) jest dodatkiem do serii, ale zawierającym informacje kluczowe dla historii dalszej, a więc nie jest przeznaczona do czytania wcześniej(przy tym nie jest niezbędna do przeczytania);
c) jest konieczna do przeczytania aby zrozumieć wydarzenia dalszych części serii.
Byłabym za takie konkretyzacje wdzięczna. Obie...

Alpha | 2018-10-14
Przeczytana: 23 września 2018

"Zwykle ślubem kończą się bajki. I obawiam się, że nie bez powodu żadne opowieści nie opisują tego, co dzieje się potem". 🔱🔱🔱
"Przeklęta Korona" to dwie historię, dzięki którym możemy spojrzeć na wykreowany przez Victorię Aveyard świat przez pryzmat Srebrnej oraz czerwonej.
"Pieśń Królowej" są to fragmenty pamiętnika Coriane Jacos, która dzięki miłości zostaje księżniczką, a potem królową, jednak również przez tę miłość przysparza sobie wrogów.
Ta opowieść czytałam z zapartym tchem. Chłonęłam kolejne kartki, żądna historii młodej Srebrnej i jedyny minus, jaki mogę tutaj zarzucić to taki, że ta historia była zbyt krótka. 🔱🔱🔱
"Stalowe Blizny" historia, która mniej przypadła mi do gustu. Była zbyt chaotycznie napisana, tak jakby autorka chciała przedstawić zbyt wiele w zbyt krótkiej formie. Historia Kapitan Farley, zwanej inaczej "Jagnie", mniej mi się podobała, ale (!) wnosi ważne szczegóły uzupełniające fabułę z pierwszej części.
Przeczytałam te opowiastki przed spotkaniem z...

Lexie | 2017-04-12
Na półkach: Przeczytane, 2017, Po angielsku
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

“Nie ma nic gorszego niż nieopowiedziana historia”. Akurat w tym przypadku bym się nie zgodziła. Czy ktoś kiedyś napisze nowelę, która będzie mnie w stanie zadowolić na poziomie głównych tomów?!
Można tutaj wyłapać podobieństwa Cal'a do swojej matki, gdy była młoda, co moim zdaniem jest urocze. Aczkolwiek Coriane jako bohaterka jest nudniejsza niż flaki z olejem. Jej pasja do mechaniki sprawia, że mogłaby wydawać się interesującą postacią, ale poza tym jest depresyjna i żałosna. Mógłbyś spróbować ją polubić, ale wysyła ci sama wiadomość „przecież nie jestem tego warta, jestem tylko żałosną namiastką istnienia”. Aż z człowieka ucieka chęć do życia, jak o niej czyta. Prawda jest taka, że nawet nie jest mi jej żal. Nudna i bezbarwna paranoiczka.
Chyba tylko postać Roberta była tutaj dość ciekawa.
Właściwie wolałabym nie czytać tej noweli. Obraz Coriane, jaki dostaliśmy w Czerwonej Królowej, sprawiał że można było pałać do niej szacunkiem. Czuło się żal, że jej życie tak się skończyło....

anaszko | 2017-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2017

Całkiem fajny dodatek do serii o Czerwonej Królowej.

Pierwsza część dotycząca królowej Corine naprawdę mnie wciągnęła i czytało mi ię ją naprawdę świetnie. Natomiast druga - dotycząca Fairley - niespecjalnie mnie zaciekawiła i nie doczytałam jej do końca.

Ogólnie takie sobie czytadełko.

Lexie | 2017-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2017, Po angielsku
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Mam wrażenie, że ta nowela jest znacznie lepiej napisana niż poprzednia. Może to kwestia stylu, a może po prostu lepszej, ciekawszej bohaterki. I bardziej interesującej tematyki. Możemy tutaj spojrzeć na formację Szkarłatnej Gwardii od kuchni. Wydarzenia, które już znamy, z innej perspektywy.
O ile noweli "Queen Song" nikomu bym nie polecała, tak z tą warto się zapoznać, bo uważam, że wnosi coś znaczącego do całej historii.
W "Czerwonej Królowej" Shade był gdzieś w cieniu wydarzeń, ale i tak obdarzyłam go sympatią. Tutaj mamy go więcej i tylko upewniłam się w fakcie, że go lubię. I chcę go więcej!