Przeklęta korona

Cykl: Czerwona Królowa (tom 0.1-0.2)
Wydawnictwo: Moondrive
Cruel Crown
bunixx

Poznaj losy dwóch niezwykłych kobiet – różni je kolor krwi, ale łączy życie w czasach, gdy Czerwoni zaczęli buntować się przeciwko Srebrnym! Jestem żoną księcia, który pewnego dnia zostanie królem. Zwykle właśnie ślubem kończą się bajki. I obawiam się, że nie bez powodu żadne opowieści nie opisują tego, co dzieje się potem. Fragmenty pamiętnika Coriane Jacos to historia miłości do następcy...

Fragmenty pamiętnika Coriane Jacos to historia miłości do następcy tronu pisana w cieniu samotności i strachu. Ukazuje kruchą i wrażliwą kobietę, której losy na zawsze splotły się z koroną.

Moje imię się nie liczy. Ważne są tylko stopień i pseudonim. To, jak wołała na mnie matka, nie ma już żadnego znaczenia. Dla nikogo. Nawet dla mnie.

Kapitan Diana Farley „Jagnię” ma za zadanie stworzyć ruch oporu: podstawy Szkarłatnej Gwardii. Dzięki jej opowieści dowiesz się, jak pośród przemytników oraz drobnych złodziei rodziła się siła, która zmieniła życie mieszkańców Królestwa Norty.

źródło opisu: https://shop.moondrive.pl/ksiazki/99-przekleta-korona.html

źródło okładki: https://shop.moondrive.pl/ksiazki/99-przekleta-korona.html

Iskierka_czyta | 2017-05-11

Z mojego bloga:http://iskraczyta.blogspot.com/2017/04/przekleta-korona-victoria-aveyard.html

Przyszedł czas na recenzję nowelek, które są wydane jako uzupełnienie do serii "Czerwonej królowej". Całkiem nie tak dawno (12.04) była ich premiera, ale nie udało mi się przeczytać ich tak szybko jak planowałam. Książka zawiera dwie krótkie (oj troszkę za krótkie) historie oraz 2 rozdziały zbliżającej się "Królewskiej klatki".

Pierwsza historia zdecydowanie podobała mi się o wiele bardziej niż ta druga. Niestety jest też krótsza, co mnie trochę rozczarowało. Dotyczy ona królowej Coriane. Czyta się ją bardzo szybko ponieważ składa się ona jakby z fragmentów wspomnień królowej, które mają miejsce w różnych etapach jej życia. Poznajemy bardzo szybko jej rodzinny dom, relacje z rodziną, ukochanego brata Juliana, dworskie intrygi oraz w końcu... jej życie w otoczeniu królewskim. Wszystko to czyta się jednym tchem, ponieważ poszczególne wątki są przedstawiane jako urywki wydarzeń lub...

zlatawiecz | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

"Przeklęta korona" to wydanie dwóch nowelek Victorii Aveyard, których akcja dzieje się przed wydarzeniami serii "Czerwona królowa".
Osobom, które nie czytały przynajmniej dwóch pierwszych tomów wyżej wspomnianego cyklu, radzę nie czytać: dalszego ciągu recenzji, nowelek(przed zapoznaniem się z cyklem) i w ogóle opisu książki, ponieważ psuje to smaczki historii właściwej.

Mam taki pomysł, ale pewnie pisarze się nim nie zachwycą: otóż skoro panuje już moda na pisanie nowelek, to może można by przy ich wydaniu z góry informować czy:
a) nadaje się do przeczytania na próbę przed właściwymi tomami, aby sprawdzić styl pisarza i i dowiedzieć się czy jest się zainteresowanym;
b) jest dodatkiem do serii, ale zawierającym informacje kluczowe dla historii dalszej, a więc nie jest przeznaczona do czytania wcześniej(przy tym nie jest niezbędna do przeczytania);
c) jest konieczna do przeczytania aby zrozumieć wydarzenia dalszych części serii.
Byłabym za takie konkretyzacje wdzięczna. Obie...

anaszko | 2017-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2017

Całkiem fajny dodatek do serii o Czerwonej Królowej.

Pierwsza część dotycząca królowej Corine naprawdę mnie wciągnęła i czytało mi ię ją naprawdę świetnie. Natomiast druga - dotycząca Fairley - niespecjalnie mnie zaciekawiła i nie doczytałam jej do końca.

Ogólnie takie sobie czytadełko.

Eleckra | 2017-05-19
Przeczytana: 18 maja 2017

Po "Przeklętą koronę" podobnie jak po większość tego typu książek sięgnęłam dla relaksu. Szukałam czegoś prostego i mało ambitnego. Rzuciło mi się w oczy nazwisko autorki, z której serią o Mare Barrow już kiedyś się zapoznałam.

W utworze znajdziemy dwa opowiadania, stanowiące uzupełnienie wcześniej wspomnianej serii. Oraz, oczywiście, rozdział z 3 tomu. Opowiadają one historię dwóch kobiet: królowej Coraline i Diany Farrey. Miły dodatek do głównego wątku. I tak naprawdę to na tyle. Nie są one ani dobre, ani złe, po prostu są. Na typowym poziomie autorki, dla mnie niezbyt wysokim, dla innych wręcz przeciwnie.

BiczesLoveCake | 2017-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Zdecydowanie za krótka. Pierwsza nowelka zdecydowanie lepsza

Giziol | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017