Przeklęta korona

Cykl: Czerwona Królowa (tom 0.1-0.2)
Wydawnictwo: Moondrive
Cruel Crown
bunixx

Poznaj losy dwóch niezwykłych kobiet – różni je kolor krwi, ale łączy życie w czasach, gdy Czerwoni zaczęli buntować się przeciwko Srebrnym! Jestem żoną księcia, który pewnego dnia zostanie królem. Zwykle właśnie ślubem kończą się bajki. I obawiam się, że nie bez powodu żadne opowieści nie opisują tego, co dzieje się potem. Fragmenty pamiętnika Coriane Jacos to historia miłości do następcy...

Fragmenty pamiętnika Coriane Jacos to historia miłości do następcy tronu pisana w cieniu samotności i strachu. Ukazuje kruchą i wrażliwą kobietę, której losy na zawsze splotły się z koroną.

Moje imię się nie liczy. Ważne są tylko stopień i pseudonim. To, jak wołała na mnie matka, nie ma już żadnego znaczenia. Dla nikogo. Nawet dla mnie.

Kapitan Diana Farley „Jagnię” ma za zadanie stworzyć ruch oporu: podstawy Szkarłatnej Gwardii. Dzięki jej opowieści dowiesz się, jak pośród przemytników oraz drobnych złodziei rodziła się siła, która zmieniła życie mieszkańców Królestwa Norty.

źródło opisu: https://shop.moondrive.pl/ksiazki/99-przekleta-korona.html

źródło okładki: https://shop.moondrive.pl/ksiazki/99-przekleta-korona.html

Iskierka_czyta | 2017-05-11

Z mojego bloga:http://iskraczyta.blogspot.com/2017/04/przekleta-korona-victoria-aveyard.html

Przyszedł czas na recenzję nowelek, które są wydane jako uzupełnienie do serii "Czerwonej królowej". Całkiem nie tak dawno (12.04) była ich premiera, ale nie udało mi się przeczytać ich tak szybko jak planowałam. Książka zawiera dwie krótkie (oj troszkę za krótkie) historie oraz 2 rozdziały zbliżającej się "Królewskiej klatki".

Pierwsza historia zdecydowanie podobała mi się o wiele bardziej niż ta druga. Niestety jest też krótsza, co mnie trochę rozczarowało. Dotyczy ona królowej Coriane. Czyta się ją bardzo szybko ponieważ składa się ona jakby z fragmentów wspomnień królowej, które mają miejsce w różnych etapach jej życia. Poznajemy bardzo szybko jej rodzinny dom, relacje z rodziną, ukochanego brata Juliana, dworskie intrygi oraz w końcu... jej życie w otoczeniu królewskim. Wszystko to czyta się jednym tchem, ponieważ poszczególne wątki są przedstawiane jako urywki wydarzeń lub...

Eleckra | 2017-05-19
Przeczytana: 18 maja 2017

Po "Przeklętą koronę" podobnie jak po większość tego typu książek sięgnęłam dla relaksu. Szukałam czegoś prostego i mało ambitnego. Rzuciło mi się w oczy nazwisko autorki, z której serią o Mare Barrow już kiedyś się zapoznałam.

W utworze znajdziemy dwa opowiadania, stanowiące uzupełnienie wcześniej wspomnianej serii. Oraz, oczywiście, rozdział z 3 tomu. Opowiadają one historię dwóch kobiet: królowej Coraline i Diany Farrey. Miły dodatek do głównego wątku. I tak naprawdę to na tyle. Nie są one ani dobre, ani złe, po prostu są. Na typowym poziomie autorki, dla mnie niezbyt wysokim, dla innych wręcz przeciwnie.

dominque | 2017-05-28
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2017