Amazonka

Wydawnictwo: Ex Libris
Lady of Skye
83-89351-65-X

Doktor Reilly przyjmuje stanowisko lekarza w małej wiosce rybackiej na dalekiej wyspie, wierząc, że uda mu się stawić czoło tamtejszym prymitywnym warunkom i chorobom nękającym ludność. Lecz jest jeszcze panna Brenna...

Anksunamun | 2016-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2016

Czytałam już inne powieści M. Cabot, dlatego też, sięgając po tę, żywiłam nadzieję, iż będzie równie wciągająca i błyskotliwa, co poprzednie. Wprawdzie w "Amazonce" można odnaleźć fragmenty zawierające humor, za który tak cenię autorkę, jednak całość, niestety, jest zwyczajnym romansidłem w typie, że tak to ujmę, najbardziej prymitywnego harlekina. Jak w każdej tego rodzaju powieści, fabuła jest przeraźliwie przewidywalna. Ponadto, mimo że akcja umiejscowiona jest w 1. połowie XIX-ego wieku, autorka nie oddała zbyt pieczołowicie realiów życia w tamtym czasie, a dialogi przypominają już wręcz te z XXIw. Po Meg Cabot naprawdę można by spodziewać się więcej. Rozczarowujące.

Alumfelga | 2012-08-04

Jak charakterystyczny, przesiąknięty współczesnością styl Meg Cabot sprawdza się w dziewiętnastym wieku? Próżno szukać w "Amazonce" ducha tamtych czasów, obyczajów czy tła historycznego, a akcję do współczesnego świata łatwo można przenieść, zamieniając powozy na samochody i tylko odrobinę ingerując w wypowiedzi bohaterów. Stylizacja na epokę roku 1847 bynajmniej nie była celem autorki, która po prostu stworzyła powieść w swoim stylu - lekką i pełną wdzięku opowieść miłosną uprzyjemniającą letnie wieczory. Ni mniej, ni więcej, spodziewajcie się wyłącznie Meg Cabot.

książek: 1946
Czarnoskrzydła | 2011-09-27