Markiz

A Little Scandal
83-7157-595-5
Meg Cabot,
Wanda

Niegdyś Londyn aż huczał od plotek na temat lorda Wingate, który znalazłszy żonę w sytuacji niedwuznacznej z pewnym dżentelmenem, jego wyrzucił przez okno, a z wiarołomną małżonką rozwiódł się, pozbawiając ją możliwości widywania córki. Teraz wszystko wskazuje na to, że Londyn będzie huczał od plotek na temat lady Isabel, córki lorda Wingate, która właśnie wkracza do towarzystwa i-trzeba...

Teraz wszystko wskazuje na to, że Londyn będzie huczał od plotek na temat lady Isabel, córki lorda Wingate, która właśnie wkracza do towarzystwa i-trzeba przyznać-robi to dość żywiołowo.
Lord Wingate nie ma najmniejszej ochoty towarzyszyć niesfornej córce w jej debiutanckich balach, zwłaszcza że jego aktualna kochanka, niezwykle ponętna aktorka, kusi go znacznie ciekawszymi propozycjami spędzenia czasu. Niestety, żadna z przyzwoitek, które lord Wingate wynajmuje dla córki, nie wytrzymuje na tej posadzie dłużej niż tydzień.

Kasjopeja | 2011-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2011
dzosefinn | 2011-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2011

Markiz jest powieścią barwną i w sposób realistyczny przedstawia XIX wiek. Pani Cabot wykreowała bardzo wyraziste postacie, oraz zadbała, by czytelnikowi nie znudziło się czytanie. Wartka akcja, niespodziewane zwroty i szczęśliwe zakończenie. Ta książka ma wszystko, co lubię. Jest miłą odskocznią od szarej rzeczywistości i pomyślę nad kupnem jej. Póki co, dołącza do listy ulubionych ;)

Iwona | 2014-12-16
Przeczytana: 09 października 2014

Historia jest wciągająca, bohaterowie też wzbudzają sympatię, jednak nie ma tego czegoś co zachęciłoby mnie do ponownego sięgnięcia po tą konkretną powieść. Na jeden raz może być;)

aleksawesola | 2014-09-28
Przeczytana: 28 września 2014

Ksiazka jest bardzo poprawna, ale czegos jej jednak brakuje. Poprostu mnie nie porwala. Nie moglam zrozumiec, dlaczego markiz czekal cale trzy miesiace, aby szukac swej ukochanej... A ona? Coz, jak Burke sam powiedzial, okazala sie mala hipokrytka. Oczywiscie wszystko skonczylo sie dobrze.

Pati | 2017-02-12
Przeczytana: 07 lutego 2017