Marzenia

Tłumaczenie: Joanna Smoczyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czary". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
Dreaming
83-86611-83-9
romans, czary tom 2
Wanda

Zrzucenie ukochanego z drzewa z pewnością nie jest ani najlepszym początkiem znajomości, ani skutecznym sposobem na zdobycie jego serca, zwłaszcza dla Angielki, i to żyjącej w czasach, gdy narzeczonych poznaje się na balach czy w salonach. Letitia Hornsby, niestety, od dziecka ma pecha, i nic nie wskazuje na to, by jej miłość do Richarda Lennoxa mogła zakończyć się szczęśliwie, zważywszy, że...

Letitia Hornsby, niestety, od dziecka ma pecha, i nic nie wskazuje na to, by jej miłość do Richarda Lennoxa mogła zakończyć się szczęśliwie, zważywszy, że każde ich spotkanie kończy się katastrofą.
Czy pech przestanie prześladować Letitię, gdy na skutek dziwnego zbiegu okoliczności zostanie wraz z ukochanym uwięziona na statku przemytników?

Agnieszka | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Taka tam bajeczka o marzeniach, jak mówi sam tytuł. Jak dla mnie trochę zbyt przesadzona skłonność głównej bohaterki do siania wokół siebie nieszczęść i nieszcześliwych wypadków. Na początku zabawne, a potem jak dla mnie coraz mniej śmieszne, gdyż lubię widzieć w książkach coś, co mogło wydarzyć się kiedyś naprawdę. Do tego elementy magii... No takie małe minusiki. Wkurzał mnie także pies, któy był słabo rozgarnięty. Podobał mi się za to motyw milion jeden, wtajemniczeni wiedzą, o co chodzi.

Tirindeth | 2011-04-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Będąc młodą panną na wydaniu należało mieć zawsze dobrze ułożone włosy, miłe usposobienie, słodką urodę, elegancki język i przede wszystkim wyczucie i wrodzony zmysł odnajdywania się w otoczeniu. Przydałyby się też dobre koneksje i wpływowa rodzina.

Ale u Letitii nie miałoby to i tak znaczenia, bo dziewczyna, jak na złość, nie dość, że do najpiękniejszych nie należała, to jeszcze przynosiła pecha. Prawdziwego pecha, o czym mógł się przekonać nie raz obiekt jej westchnień – Richard, hulaka i początkujący alkoholik. Idealny kandydat na męża? Wbrew pozorom, tak. Ale niestety zupełnie niezainteresowany.

Letitia więc jest w prawdziwym szoku, kiedy Richard na balu proponuje wpisać swoje imię w jej karnecik, a potem pragnie porwać ją do tańca. Dobre intencje? Niestety, lorda Downe ciężko jest rozgryźć, zwłaszcza, że wiele rzeczy traktował jak dobry żart. A Letitia, nazywana przez niego „Półdiable”, była nie do końca pożądaną osobą w jego otoczeniu. Ale uparta dziewczyna, wbrew...

Sabinka | 2010-11-24
Na półkach: Z biblioteki, 2010, Przeczytane
Przeczytana: 24 listopada 2010

Pierwszy raz czytam książkę Jill Barnett. Sięgnęłam ją w bibliotece, bo jest z serii, którą lubię.
Na okładce widnieje " Nie chowaj tej książki przed żoną , bo i tak kupi sobie nową" - jest ciut w tym prawdy. Powieści może nie są z najwyższej półki, ale wciągają i pomagają się zrelaksować.

"Marzenia" to powieść oczywiście mega romantyczna, ot tak babskie czytadło. Opowiada o nastolatce zakochanej bez wzajemności, mało tego jest tak pechowa, że nikt nie chce mieć z nią nic wspólnego z troski o własne zdrowie,a nawet życie. Jednak dziewczyna marzy i kocha , kocha bez wzajemności Richarda, który miał przyjemność nie raz zmierzyć się z Półdiablęciem, jak mówi na Letitię. Unika jej jak ognia, a ona nadal go kocha i co raz bardziej o nim marzy.
Pewnej nocy szpiegując Richarda, Letitia wpędza ich w kłopoty, przypadkiem odkrywają na plaży przemytników, pies dziewczyny płoszy konia Richarda , który spada i uderza się w głowę , gdy się wybudza, znajdują się już na pokładzie statku...

aniulka217 | 2014-01-03

Czytałam ją 8 razy i nadal nie mam jej dość;) Uwielbiam, polecam dla każdej dziewczyny z poczuciem humoru ;)

milla | 2014-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Powieść „Marzenia” autorstwa Jill Barnet była jednym z pierwszych, przeczytanych przeze mnie romansów historycznych. Kiedy byłam nastolatką, ta książka szalenie mi się podobała. Choć tytuł powieści i nazwisko jej autorki w trakcie lat zaginęły gdzieś w meandrach mej pamięci, to ciągle pamiętałam główny wątek fabularny. Niedawno naszła mnie ogromna chęć na odświeżenie sobie tego utworu. Dzięki kilku hasłom wpisanym w internetową wyszukiwarkę udało mi się w końcu odnaleźć tytuł książki, której lektura dostarczyła mi kiedyś mnóstwa pozytywnych emocji. Z ciekawością, ale i z pewną dozą obawy, ponownie sięgnęłam po „Marzenia”, zastanawiając się, czy powieść wytrzyma próbę czasu. Lektura nie była może równie emocjonująca i trzymająca w napięciu, jak podczas mojego pierwszego spotkania z tym tytułem (pamiętałam całkiem sporo z fabuły), ale nadal sprawiała mi przyjemność.

Główną bohaterką powieści, której akcja toczy się na początku XIX wieku jest Letitia Hornsby. Słodka i naiwna...

silver0333 | 2016-03-02
Przeczytana: 20 lutego 2016

Czytając książkę miałam wrażenie, że czytam scenariusz przygodowej komedii z romansem w tle.
Lekka, trochę banalna historyjka, nie gdyż irytująca..

aleksawesola | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Gdy otworzyla ksiazke bylam przepelniona mieszanymi uczuciami, poniewaz nie bylam pewna, co tym razem przedstawi autorka. Znajac niektore z wczesniejszyc jej tworczosci obawialam sie, ze bedzie probowala stworzyc wiele komicznych sytuacji kosztem glownej bohaterki. Nie mylilam sie pod tym wzgledem, ale ilosc jej nieszczesliwych wypadkow jeszcze dawala sie zaakceptowac. Wiele histori daje glowny meski charakter, nie jest idealny ale potrafi ujac kobiece serce ;)

Pheronike | 2013-02-05

Podoba mi się to, że fabuła jest połączona, w pewnym sensie, z fabułą "Czarów", jednak w tej powieści trochę zbyt wiele jest goryczy. Mimo to autorka jak zwykle potrafi zadowolić czytelnika. ;)

Iwona | 2014-10-15
Przeczytana: 04 lipca 2014

Naprawdę zabawna, przyjemnie się czyta, chociaż niesforność bohaterki w pewnym momencie zaczyna irytować.

Kasjopeja | 2012-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2012