Dziewczyny z plaży

Okładka książki Dziewczyny z plaży Karen Robards
Okładka książki Dziewczyny z plaży
Karen Robards Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura piękna
Biblioteczka pod Różą
Beachcomber
Prószyński i S-ka
2005-06-14
2005-06-14
Janusz Ochab
wyspa plaża morderca mafia śmierć

Ta książka jest dość wysoko oceniana przez czytelników,z wielu stron płyną słowa o tym jaki to zmysłowy,porywający romans...Kurczę,chyba jestem jakaś dziwna bo mnie ta książka znudziła.Książka została wydana w 2005 roku,ale opisuje trochę wcześniejsze lata,pewnie zresztą została napisana gdzies na początku lat 90-tych.To sie czuje,niestety.Dla mnie książka trąciła nieco myszką,tak pd względem przedstawienia postaci,jak i pod względem konstrukcji.W sumie ani to nie jest płomienny romans,ani thriller,ani wreszcie kryminał.Takie ni pies ni wydra...Bohaterowie przedstawieni są dość schemetycznie-ona jako panna w opałach,on w roli rycerza na białym koniu,tyle,że w nieco uwspółcześnionej formie.Christie to prawniczka,która ma wykonać małe zadanie dla mafii,zaś Luke jest agentem FBI,który ją śledzi.Jednocześnie Christy ktoś próbuje zabić,prawdopodobnie jest to seryjny morderca,który jednak doskonale zna Christy,orientuje się w jej posunięciach i nie ma problemu ze znalezieniem jej,nawet wówczas,gdy dziewczyna się ukrywa.Przyznam,że rozwiązanie tożsamości mordercy jest tak fantastyczne,że nikomu,poza autorką, nie przyszłoby do głowy.Dla mnie to rozwiązanie wzięte prosto z księżyca.Wolałabym,aby było bardziej prawdopodobne... Podobnie niespecjalnie odpowiadały mi relacje bohaterów,jakoś inaczej to sobie wyobrażałam.Zmęczyła mnie ta książka,przyzwyczaiłam się do dużo lepszych,sprawniejszych rozwiązań fabularnych.Pewnie gdybym czytała tę książkę parę,parenaście lat temu,odebrałabym ją inaczej.Teraz zbytnio rozpieściły mnie autorki,przykładające większą wagę do fabuły,która jest bardziej przemyślana i prawdopodobna.Dzięki tej książce utwierdziłam się w przekonaniu,że u autorki bardziej odpowiadają mi jej powieści historyczne niż współczesne.

8/2019
Dziewczyny z plaży...miałam na półce, postanowiłam przeczytać – zanim nie podam dalej ;)
Pomyślałam, że spędzę miło czas na gorących plażach w poszukiwaniu seryjnego mordercy. W sumie tak było. Akcja rozwinęła się błyskawicznie; autorka ciekawie stopniowała napięcie. Główni bohaterowie ciekawi, gdyż mamy zarówno rodzinę z powiązaniami mafijnymi, tajniaków, miejscową policję i ...grasującego mordercę pięknych, młodych i zgrabnych brunetek. Podczas dalszej lektury okazało się, że książka ta to owszem kryminał, jednak z dość obszernie rozbudowanym wątkiem romansowym. Przeczytać można, jednak nie jest to książka, do której zamierzam powrócić a tym bardziej ją zapamiętać.

8/2019

Rewelacyjny, super thriller,,,pięć atrakcyjnych, pięknych kobiet wypoczywa na plaży spędzają wymarzone wakacje ich śladem podąża seryjny, psychopatyczny morderca, który chce je zabić.
Doskonała fabuła, wartka akcja, trzyma w mocnym napięciu. Jest tu wątek kryminalny, intryga, romans, kryminał wszystko co lubię. Zaskakująca, interesująca lektura przeczytana jednym tchem.

Ciekawa książka. Akcja goni akcję, cały czas trzyma w napięciu, nie sposób się nudzić. Niestety zakończenie wszystko psuje - bardzo naiwne i dziecinne. Moim zdaniem bardziej przypominało komedię niż thriller. Zatem początek i środek książki oceniam na 10/10, natomiast zakończenie na 1/10. Czym bliżej końca, tym gorzej. Szkoda, bo po pierwszych stronach książka zapowiadała się na moją ulubioną.

Połączenie romansu z kryminałem ,czyta się fajnie,książka lekka i przyjemna ,choć nie zapada w pamięć jakoś szczególnie.

Kolejna bardzo dobra pozycja, która zasiliła moje półki. Czytałam już jedną książkę tej autorki, zatem konwencja była mi dosyć znana. Nie zawiodłam się - dużo zwrotów akcji, napięcie, zaskoczenie, a na końcu upragniony i wyczekiwany happy end - uff ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zmyslowy goracy thiler.Seryjny morderca wypatruje kolejnej ofiary wsrod pieknych kobiet wypoczywajacych na plazy. Ksiazka wciaga od samego poczatku i trzyma w napieciu do konca. Lubie ta autorke moje drugie spotkanie z nia uwazam za bardzo udane.

Bardzo ciekawa książka. Trzyma w napięciu do ostatniej strony

Bardzo ciekawa książka. Trzyma w napięciu do ostatniej strony

Świetna ksiazka, warta polecenia i przeczytania :)

Świetna ksiazka, warta polecenia i przeczytania :)

Fajna książka, ale bardzo dziwne zakończenie, które wygląda na brak pomysłu ze strony autorki.

• Karen Robards
  • 2005
  • 2013.
  • 2006
  • Romans

Dodaj cytat z książki Dziewczyny z plaży