Dziewczyny z plaży

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Seria: Biblioteczka pod Różą
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Beachcomber
wyspa, plaża, morderca, mafia, śmierć

Ostatnie dni lata. Wyspa Ocracoke u wybrzeży Karoliny Północnej jest oblegana przez turystów. Piękne dziewczyny, które beztrosko spędzają czas na plaży, nie przypuszczają nawet, że ktoś uważnie je obserwuje, szukając tej jednej, wybranej. Zaginęło już osiem młodych kobiet o tym samym typie urody i policja podejrzewa, że padły ofiarą seryjnego mordercy. Christy Petrino, młoda prawniczka z Filadelfii, nie przyjechała na Ocracoke, aby cieszyć się słońcem. Musi wypełnić polecenie mafii jeśli nie, czeka ją śmierć. Tymczasem już pierwszego wieczoru ktoś próbuje zabić Christy. Czyżby seryjny morderca właśnie ją upatrzył sobie na następną ofiarę?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Priada | 2012-10-15
Przeczytana: 20 września 2008

Ah te wszystkie niebezpieczeństwa pokonywane przy boku takiego przystojniaka ;D....książka wywołała u mnie wiele emocji - DOBRYCH.
Czytałam ją przez jeden wieczór ponieważ nie mogłam się oderwac od tych bohaterów wybornie wykreowanych przez pisarkę. Książka tym bardziej na plusie ponieważ przewija się wątek kryminalny.

Ivy | 2012-08-30
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 30 sierpnia 2012

Ta książka jest jak najbardziej na lato.Intryga , romans , kryminał.Wszystko zawarte jest w tej książce.Wątek kryminalny sprawia że nie da się jej odłożyć.Dobra stroną tej książki jest to że 3 bohaterów opisuje wydarzenia w swojej wersji.Wiemy co każdy bohater zamierza , myśli , czuje.Książka jest godna polecenia !

talka | 2011-06-09
Na półkach: Przeczytane, 2005
Przeczytana: 2005 rok

książka również pod innym tytułem- PLAŻOWICZ

zalesia02 | 2011-09-12
Przeczytana: wrzesień 2011

Dla mnie rewelacja! Książkę pochłonęłam w jeden dzień i nie mogłam się od niej oderwać. Zaskakujący, trzymający w napięciu thiller z elementami romansu. Jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Polecam.! Znacie książki o podobnej tematyce?

Urszula Woźniak | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna bardzo dobra pozycja, która zasiliła moje półki. Czytałam już jedną książkę tej autorki, zatem konwencja była mi dosyć znana. Nie zawiodłam się - dużo zwrotów akcji, napięcie, zaskoczenie, a na końcu upragniony i wyczekiwany happy end - uff ;)

Emilia | 2012-09-14

Załamana brakiem promieni słonecznych i opadami deszczu zapragnęłam wrócić po raz ostatni do smaku i zapachów lata. Właśnie wtedy, stojąc w bibliotece zobaczyłam okładkę książki, przedstawiającą okulary przeciwsłoneczne, leżące w piasku i tytuł, który niemal od razu przyciągnął mój wzrok. W ten sposób stałam się na krótki okres opiekunką opowieści Karen Robards: "Dziewczyny z plaży".
To nie jest zwykła opowieść o nastolatkach opalających się na leżakach i ochładzających swoje ciało w oceanie. Tak naprawdę to kryminał, od którego nie mogłam się oderwać.
Wyspa Ocracoke. Właśnie w tym miejscu spotykamy główną bohaterkę, Christy Petrino. Kobieta tylko z pozoru jest zwykłą prawniczką i mieszkanką Filadelfii. Christy zmuszona jest do wykonania ostatniej sprawy dla mafii, a dokładniej oddania walizki z niewiadomą zawartością. W drodze powrotnej do swojego domku letniskowego, spacerując po plaży zauważa na brzegu oceanu nieznajomą kobietę. Jak się okazuje, martwą. Od tamtej pory życie...

Połączenie romansu z kryminałem ,czyta się fajnie,książka lekka i przyjemna ,choć nie zapada w pamięć jakoś szczególnie.

Barbara Bułatek | 2012-06-23
Przeczytana: 01 stycznia 2010

Polecam jeśli ktoś lubi thillery. Bardzo wciągająca książka.

Yuuki | 2014-03-08
Przeczytana: 2013 rok

Książka wciąga od pierwszej strony połączenie mocnego kryminału z romansem, polecam fankom gatunku

Hikari9024 | 2013-04-21
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo fajna książka! Momentami przerażająco straszna heh;p Ciekawy kryminał połączony z romansem.