Anioł śmierci

Tłumaczenie: Małgorzata Kicana
Wydawnictwo: Amber
Death Angel
przemoc, ucieczka, zabójca

Wyścig o przetrwanie w zmysłowej powieści jednej z największych gwiazd thrillerów romantycznych. Zjawiskowo piękna Drea, dziewczyna nowojorskiego króla zbrodni, ma dość życia w złotej klatce, dość upokorzeń i przemocy. Wie jednak, że zaborczy kochanek nigdy nie pozwoli jej odejść. Wiec decyduje się na desperacki krok: ucieka. W ślad za nią rusza płatny zabójca. A Drea musi wybrać: już zawsze oglądać się za siebie czy stanąć z nim twarzą w twarz...

Beata | 2016-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Przyjemna powieść z dreszczykiem, z odrobiną romansu. Miła odskocznia na nudny wieczór.

Ulka | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Podobała mi się chociaż z początku trochę mnie nudziła, dopiero później mnie ożywiła:) Ale generalnie ok:)

sola255 | 2014-12-29
Na półkach: Romanse, Przeczytane

I to jest dla mnie swietny dreszczowiec z romansem, niesamowity klimat .Bezwzgledny morderca (choc nie lubie wplatania watkow mistycznych ) tu jednak mialo dla mnie sens.Gdyby autorka chciala mnie przekonac ze z milosci ten zawodowiec chcial sie zmienic to bym sie na to nie dala nabrac. Natomiast namacalny cud bardziej do mnie przemawia. Facet pozostaje dalej soba , no po mojemu nikt nie napisal ze skonczyl z profesja :-) z ta roznica ze nie byl sam, a gdyby ktos chcial mnie tak bronic to ja nie mialabym nic przeciw :-)

dilbi | 2015-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Bardzo przyjemna książka, która nie wymaga zbytniego skupienia i którą pochłania się w jeden wieczór.Trochę zbrodni, trochę romansu, nawet troche mistyki sie tam znalazło :) Sposób na spędzenie miło czasu.

ZoOcha | 2012-01-28

Linda Howard, bo właśnie pod takim pseudonimem autorka zaczęła pisać swoją pierwszą powieść kilkadziesiąt lat temu, jest jedną z najlepszych pisarek, która ma na swoim kącie wiele książek różnego gatunku literackiego w tym powieść „Anioł śmierci”.
I tym razem autorka udowodniła nam, że nie bez powodu jest nazywaną najlepszą pisarką, pisząc historię o pięknej Drea’y, dziewczynie wpływowego gangstera. Powieść o braku szacunku do kobiety oraz uważanie płci pięknej za przedmiot, którym można się dzielić, przekazywać z rąk do rąk. Najgorszą zniewagą dla pięknej kobiety może być tylko zbrukanie jej godności, co zrobił jej kochanek. Po oddaniu Drea’y w ręce obcego faceta na jedną noc, postanawia uciec od zaborczego gangstera. To właśnie dzięki temu mężczyźnie, z którym spędziła najlepszą noc w życiu , uświadomiła sobie, że jest więcej warta niż tylko zwykła szmata jakiegoś tam gangstera.
Jednak z chwilą ucieczki w pogoń za nią rusza płatny zabójca, jak na ironię jest to ten sam...

Niesamowita! Książka wsysa czytelnika od pierwszej strony i nie daje mu odetchnąć aż do ostatniej.
Drea to dziewczyna gangstera, której świat rozpada się na kawałki w jednej chwili... za sprawą płatnego zabójcy, z którym spędza kilka intymnych godzin (choć nie przepadam za erotyką, to muszę przyznać, że opis spotkania tych dwojga jest naprawdę smakowity).
Gangsterskie porachunki, pościgi, płatni zabójcy, morderstwa na zlecenie, śmierć, odrodzenie i odkupienie, miłość, a nawet szczypta magii (czy może raczej ingerencja sił nadprzyrodzonych...) - wszystko to można znaleźć w tej niezbyt obszernej powieści. Bardzo polecam!

Helliua | 2014-05-31
Przeczytana: 31 maja 2014

Książka porywająca, ma w sobie to coś, co książka powinna mieć. Niewątpliwie jest to romans z domieszką kryminału, ale tak inteligentnego romansu jeszcze nie czytałam. Sam sposób opowieści jest bardzo ciekawy i intrygujący. Nie zawiodłam się na tej pozycji i gorąco polecam.

Karol-inka | 2016-01-19
Na półkach: E-booki, Przeczytane
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Porywająca historia głównej bohaterki. Dziewczyna bossa narkotykowego nagle staje się celem płatnego mordercy i to nie byle jakiego. Podobało mi się ukazanie Bohaterki jako głupiej blondynki, tylko po to by za chwilę zrozumieć jaka jest sprytna, inteligentna a nawet wyrachowana. Świetnie opisane wątki kryminalne oraz erotyczne. Uważam, że gdyby pominąć wątek mistyczny książka by zyskała a tak od tego momentu zaczęła delikatnie tracić... Nie miej jednak polecam gorąco!

Zaczytana | 2015-12-16
Przeczytana: 2015 rok

Całkiem ciekawa książka. Trochę romansu, odrobina fantasy i coś z sensacji. Fajnie się czyta, choć moim zdaniem temat nie w pełni wykorzystany. Mimo wszystko polecam.

Carolyna | 2015-08-21

Początek bardzo mi się podobał, później książka jak dla mnie niestety traci ....