Allegro - kampania grudzień kat. romans

Słoneczna przystań

Cykl: Czary codzienności (tom 3)
Wydawnictwo: Filia
giovanna

Trzeci tom bestsellerowej serii „Czary codzienności” Czasami wszystko musi się zagmatwać, by los mógł wreszcie wskazać właściwe rozwiązanie. Życie sióstr Niemirskich bardzo się skomplikowało – w miasteczku pojawił się ktoś, kto może zniszczyć mozolnie budowane szczęście. W dodatku rodzinnemu domowi zagraża niebezpieczeństwo – wielka turystyczna inwestycja, która ma powstać w pobliżu. Agatę,...

Trzeci tom bestsellerowej serii „Czary codzienności”

Życie sióstr Niemirskich bardzo się skomplikowało – w miasteczku pojawił się ktoś, kto może zniszczyć mozolnie budowane szczęście. W dodatku rodzinnemu domowi zagraża niebezpieczeństwo – wielka turystyczna inwestycja, która ma powstać w pobliżu. Agatę, Danielę i Tosię czekają przełomowe decyzje. Czy postąpią właściwie? Czy czary codzienności zadziałają? Kto ostatecznie okaże się przyjacielem, a kto wrogiem? Agata i Daniela muszą uporać się też z własnymi uczuciami, zadać sobie kilka pytań i znaleźć na nie odpowiedzi. Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje…

Pod wielką lipą w ogrodzie spełni się niejedno marzenie, wystarczy tylko zaczekać na odpowiedni moment i poprosić.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5546

Problemy lubią się przyciągać jak magnesy

„Słoneczna przystań” to trzeci tom serii Czary codzienności autorstwa Agnieszki Krawczyk. To zatem trzecie spotkanie z uroczymi sistrami Niemirskimi w anturażu malowniczej górskiej miejscowości do której drogę potrafią jednak znaleźć kłopoty. To właśnie one zakłócają szczęście Agaty i Danieli, które muszą sprostać kolejnym wyzwaniom rzuconym przez los. Agata mająca romantyczną duszę i mocniej stąpająca po ziemi Daniela muszą zaradzić niebezpieczeństwu jakie narusza spokój ich domu a związane jest z turystyczną inwestycją pani burmistrzowej mającą wykorzystać ciepłe źródła. W ich życiu pojawia się Tomasz Halicki, bogaty przyrodni brat ich siostry Tosi, który nagle zaczyna interesować się małoletnią krewną i jej dalszym życiem. Wprawdzie Tosia ma wspaniałą opiekę i dom, ale spore pieniądze mogą tu nieźle namieszać. Na dodatek Daniela nagle mdleje w ogrodzie i trafia do szpitala na badania co jest powodem najedzenia się sporej dawki strachu przez Agatę i Tosię. Czy zachmurzone nad Willą Julią i uroczą herbaciarnią niebo szybko się rozchmurzy? Czy życiowe zawirowania odbiorą spokój trzem bohaterkom, które zyskały sympatię sporej rzeszy czytelników?

Wszystko okaże się w trzecim tomie cyklu, który czyta się naprawdę sympatycznie.

Agnieszka Krawczyk napisała przepiękną trylogię, która zabiera czytelników do uroczego świata, do Zmysłowa - miasteczka, które ma swój klimat, podobnie jak znajdująca się w nim willa sióstr Niemirskich i przeurocza herbaciarnia. Zajrzenie do nich sprawia, że czujemy spokój, że nasze nerwy są ukojone. My samy doświadczamy relaksu i jesteśmy w stanie odciąć się od zgiełku codzienności. To ogromny walor tego tomu i całej serii. Autorka pokazuje w swej powieści zwyczajną codzienność, pospolite problemy a zarazem wskazuje, że warto je rozwiązywać, że warto trudzić się o szczęście swoje i bliskich.

Spodobał mi się klimat książki, a także język, którego używa Agnieszka Krawczyk oraz jej styl. Lektura to tytuł ciepły, sympatyczny i mający moc poprawy nastroju. Postacie występujące na kartach książki są odmalowane w różnych barwach. Nie są wyidealizowane, a pełne krwi i kości. Łatwo je polubić, łatwo się z nimi zaprzyjaźnić. Akcja toczy płynnie, wręcz melodyjnie, ale nie wieje z niej nudą. Czytanie okazuje się czystą przyjemnością.

Lektura przekazuje cenne wartości – daje lekcję jak ciekawiej i lepiej przeżywać każdą chwilę, jak bardziej smakować codzienność i każdy jej dzień, który składa się na łańcuch życia każdego z nas.

To przyjemna powieść obyczajowa, z której kart bije serdeczność, dobro, ciepło i życzliwość. Jest ona całkowitym zaprzeczeniem rzeczywistości, która jest coraz bardziej brutalna i niespokojna. Książka wycisza, poprawia humor i uczy właściwego podejścia do kłopotów, które są w ludzki los trwale wpisane.

Po tę powieść, a zarazem całą serię warto sięgnąć gdy chcemy poprawić sobie nastrój, pogonić chandrę i odpocząć od biegu po sukces. Lektura pozwala dostrzec to, co w życiu ważne. „Słoneczna przystań” to dobra powieść obyczajowa, która zawiera właściwe dla tego gatunku emocje. Gorąco polecam jej przeczytanie osobom w każdym wieku. Ona jest jak cukier co krzepi, ale nie zawiera żadnych skutków ubocznych. Warto poświęcić jej czas.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

Nic co dobre nie trwa wiecznie i niestety przyszedł czas na pożegnanie z herbaciarnią "Trzy siostry i trzy koty".
Ta część jest jak dla mnie trochę słabsza niż poprzednie, ale tylko trochę. Za dużo jest o kłopotach związanych z możliwością utraty domu, na rzecz budowy kompleksu hotelowego . W kółko to samo co może trochę nudzić.
Na plus na pewno można zaliczyć, że wreszcie coś się ruszało w wątku uczuciowym Danieli i Agaty. Sprawa Tosi też została wyjaśniona chociaż było ciężko, bo w grę jak zwykle wchodziły wielkie pieniądze ale również chęć dominacji a także zemsta.
Autorka wprowadziła też kilku nowych bohaterów jak prawniczka Zosia, która dużo pomogła a przy okazji zainteresowała się panem weterynarzem.
Pojawia się też była rywalka Agaty, która szuka pomocy bo jest w ciąży a narzeczony ją porzucił.
Jak zwykle akcja przebiega spokojnie i leniwie, bo to przecież koniec upalnego lato i trochę szkoda, że czas pożegnać Zmysłów i jego mieszkańców ze swoimi kłopotami i...

żurawie_origami | 2017-11-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione, 2017
Przeczytana: 03 listopada 2017

Może rzeczywiście najbardziej rozwleczona część sagi o siostrach Niemirskich, ale raczej niczego jej nie brakuje. Czasami mi się trochę dłużyło czytanie, ale ogólnie ta część równie ciekawa, zabawna, ciepła i pełna humoru. Siostry Niemirskie dalej walczą o wstrzymanie budowy hotelu i muszą poukładać swoje życie rodzinne i uczuciowe.
Będę się powtarzać, ale lubię takie powieści, które powodują, że czas płynie wolniej a smutki dnia codziennego nagle przestają mieć znaczenie. Mam nadzieje, że ja kiedyś odkryję i odnajdę swoje "Zmysłowo". I ciesze się, że to jednak nie koniec historii o urokliwym miasteczku, że za niecały miesiąc powrócę do Zmysłowa obsypanego śniegiem. Cała serię polecam.

filozof | 2018-03-21

Dla mnie,to jak na razie najgorsza cześć.
Powiem,brutalnie.Momentami,nudna.
Jedynie,ten koniec.Spacer w lesie,coś mnie zaciekawiło.

Anna | 2017-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2017

To ostatnia książka z serii "Czary codzienności", ale niczym szczególnym nie zachwyca, a losy jej bohaterek są łatwe do przewidzenia.

Trochę niewyszukanych intryg, których rozwiązanie niczym nie zaskakuje, skrywanych i rodzących się uczuć, ciepła rodzinnego, szczerej i bezwarunkowej przyjaźni. Po prostu codzienne życie w małej podkrakowskiej miejscowości letniskowej, gdzie czas ma inny wymiar, gdzie ludzie otwarci są na innych, zawsze skorzy do wsparcia i niesienia pomocy. Bije z tej książki dużo ciepła i pozytywnych emocji, ale nic w niej szczególnego. Czasem wywołuje uśmiech, czasem każe się zastanowić nad jakąś kwestią...

Gosia | 2017-05-06
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 06 maja 2017

Jak dla mnie to najsłabsza część tej serii, strasznie długo mi się ją czytało - wymęczyłam ją przez 10 dni. Spokojnie można było książkę skrócić o połowę :(

boziaczek | 2017-06-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-booki

To już niestety ostanie spotkanie z bohaterami trylogii "Czary Codzienności". Mieszkańcy Zmysłowa stają do walki o uratowanie swojej miejscowości przed zgubnym wpływem pomysłu burmistrzowej na stworzenie dużego kompleksu hotelowego. Czy im się uda? A siostry Niemirskie? Oprócz walki o rodzinny dom Tosi, muszą jeszcze uporać się z rodziną Halickich, którzy upominają się najmłodszą z sióstr... Czy uda się im uratować ich rodzinę i odnaleźć indywidualne szczęście? Sami musicie poznać odpowiedzi na wszystkie pytania:)
Książkę czyta się tak samo dobrze jak poprzednie. Jest to naprawdę świetna pozycja na relaks.
Polecam!

Trzecia część trylogii "Czary codzienności"opowiadająca historia o siostrach Niemirskich.
Tak samo ciekawa co poprzednia,urzeka i porusza za serce.
To zdecydowanie piękna,ciepła powieść.

Grażyna | 2017-10-18
Przeczytana: październik 2017

Bardzo szybko skończyła się moja przygoda w "Słonecznej przystani".Może powinnam wolniej czytać? W każdym razie siostry Niemirskie zdobyły moją sympatię bo jakże ich nie lubić.Przez cały czas czytania czułam zapach tego czarownego miejsca i cieszę się ,że autorka potrafiła mi pokazać ten dobry,bardziej radosny "świat". W naszym życiu na każdym kroku spotykamy te "czary codzienności" lecz często nie widzimy tego,nie doceniamy.Wiem to na swoim przykładzie. Cieszę się ,bo myślałam,że to ostatnia cześć czarów,a tu będzie jeszcze 4 część.Dobrze ,bo trochę spraw pozostało jeszcze do rozwikłania.Mam nadzieję ,że zakończenie będzie takie ,że uśmiech zagości na mojej twarzy czyli szczęśliwe zakończenie dla bohaterek ze Zmysłowa.

Madi | 2017-11-06
Przeczytana: 05 listopada 2017

Właśnie skończyłam trzecią część przygód trzech sióstr i ogarnął mnie smutek ,że muszę się już z nimi pożegnać ,ale niestety tak już jest ,że to co dobre szybko się kończy.
Choć zgadzam się z opiniami ,że ta część była nieco gorsza od swych poprzedniczek,to i tak uważam cała trylogię za bardzo dobrą i odprężającą lekturę.
Tu trochę dla mnie nie realne było zachowanie Tomka-przyrodniego brata Tosi,który zbyt szybko z gburowatego sztywniaka stał się nagle kochanym i uczciwym obywatelem (zbyt szybko odpuścił też sobie Danielę).

Teresa | 2018-09-10

W trzeciej części tej pięknej i ciepłej powieści pojawiają się nowe postacie pozytywne jak również negatywne które niekoniecznie da się polubić.Całość uzupełniają optymistyczne myśli które pozwalają uwierzyć że są na świecie ludzie o dobrym sercu którym można zaufać bezgranicznie i znależć w takich osobach oddanego przyjaciela na dobre i złe.Powieść budzi pozytywne emocje dzięki czemu czyta się z zainteresowaniem.Fabuła wciąga od samego początku a bohaterowie potrafią mile zaskoczyć natomiast wątki miłosne podążają do szczęśliwego zakończenia Polecam.