Słoneczna przystań

Cykl: Czary codzienności (tom 3)
Wydawnictwo: Filia
giovanna

Trzeci tom bestsellerowej serii „Czary codzienności” Czasami wszystko musi się zagmatwać, by los mógł wreszcie wskazać właściwe rozwiązanie. Życie sióstr Niemirskich bardzo się skomplikowało – w miasteczku pojawił się ktoś, kto może zniszczyć mozolnie budowane szczęście. W dodatku rodzinnemu domowi zagraża niebezpieczeństwo – wielka turystyczna inwestycja, która ma powstać w pobliżu. Agatę,...

Trzeci tom bestsellerowej serii „Czary codzienności”

Życie sióstr Niemirskich bardzo się skomplikowało – w miasteczku pojawił się ktoś, kto może zniszczyć mozolnie budowane szczęście. W dodatku rodzinnemu domowi zagraża niebezpieczeństwo – wielka turystyczna inwestycja, która ma powstać w pobliżu. Agatę, Danielę i Tosię czekają przełomowe decyzje. Czy postąpią właściwie? Czy czary codzienności zadziałają? Kto ostatecznie okaże się przyjacielem, a kto wrogiem? Agata i Daniela muszą uporać się też z własnymi uczuciami, zadać sobie kilka pytań i znaleźć na nie odpowiedzi. Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje…

Pod wielką lipą w ogrodzie spełni się niejedno marzenie, wystarczy tylko zaczekać na odpowiedni moment i poprosić.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Nic co dobre nie trwa wiecznie i niestety przyszedł czas na pożegnanie z herbaciarnią "Trzy siostry i trzy koty".
Ta część jest jak dla mnie trochę słabsza niż poprzednie, ale tylko trochę. Za dużo jest o kłopotach związanych z możliwością utraty domu, na rzecz budowy kompleksu hotelowego . W kółko to samo co może trochę nudzić.
Na plus na pewno można zaliczyć, że wreszcie coś się ruszało w wątku uczuciowym Danieli i Agaty. Sprawa Tosi też została wyjaśniona chociaż było ciężko, bo w grę jak zwykle wchodziły wielkie pieniądze ale również chęć dominacji a także zemsta.
Autorka wprowadziła też kilku nowych bohaterów jak prawniczka Zosia, która dużo pomogła a przy okazji zainteresowała się panem weterynarzem.
Pojawia się też była rywalka Agaty, która szuka pomocy bo jest w ciąży a narzeczony ją porzucił.
Jak zwykle akcja przebiega spokojnie i leniwie, bo to przecież koniec upalnego lato i trochę szkoda, że czas pożegnać Zmysłów i jego mieszkańców ze swoimi kłopotami i...

Gosia | 2017-05-06
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 06 maja 2017

Jak dla mnie to najsłabsza część tej serii, strasznie długo mi się ją czytało - wymęczyłam ją przez 10 dni. Spokojnie można było książkę skrócić o połowę :(

boziaczek | 2017-06-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-booki

To już niestety ostanie spotkanie z bohaterami trylogii "Czary Codzienności". Mieszkańcy Zmysłowa stają do walki o uratowanie swojej miejscowości przed zgubnym wpływem pomysłu burmistrzowej na stworzenie dużego kompleksu hotelowego. Czy im się uda? A siostry Niemirskie? Oprócz walki o rodzinny dom Tosi, muszą jeszcze uporać się z rodziną Halickich, którzy upominają się najmłodszą z sióstr... Czy uda się im uratować ich rodzinę i odnaleźć indywidualne szczęście? Sami musicie poznać odpowiedzi na wszystkie pytania:)
Książkę czyta się tak samo dobrze jak poprzednie. Jest to naprawdę świetna pozycja na relaks.
Polecam!

Iwona | 2017-05-19
Przeczytana: 19 maja 2017

No i koniec przygody z przytulnym miejscem jakim jest Zmysłowo. Czas pożegnać się z Agatą, Danielą i Tosią; z mniejszymi lub większymi problemami, radościami i smutkami.
Miło było poczuć zapach pysznej herbaty i usłyszeć ciszę miasteczka...polecam

Drops_Książkowy | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Zamknęłam za sobą drzwi Willi Julia. Z bólem serca uściskałam na pożegnanie trzy siostry i ich przyjaciół, a trzy koty podrapałam za uchem. Mój trzeci i niestety ostatni (literacki) pobyt w Zmysłowie dobiegł końca. Zapraszam do lektury recenzji najnowszej powieści Agnieszki Krawczyk Słoneczna przystań – trzeciej części sagi „Czary codzienności”.

W życiu sióstr – rozważnej i romantycznej Agaty, pełnej energii Danieli i rezolutnej Tosi, wiele się dzieje. Ktoś za wszelką cenę pragnie zniszczyć mozolnie budowane szczęście – w miasteczku pojawia się mężczyzna, który chce odebrać Agacie Tosię! Siostrom sen z powiek spędza także wielka inwestycja żony burmistrza. Do jej realizacji potrzebna jest działka, na której stoi Willa Julia. Oczekiwanie na przełomowe decyzje wymaga ogromnej cierpliwości i rozwagi. Na szczęście w Zmysłowie pojawiają się nie tylko nowi wrogowie, ale i przyjaciele, którzy wyciągają do sióstr Niemirskich pomocną dłoń.

Agata i Daniela muszą się zająć nie tylko walką...

Kinga | 2017-05-07
Przeczytana: 07 maja 2017

Czary Codzienności..... Wspaniała Saga, w której zakochałam się już od pierwszego tomu. Czekałam niecierpliwie na kolejne, a teraz jest mi trochę smutno ponieważ właśnie skończyłam czytać "Słoneczną przystań"....
I choć kończy się naprawdę dobrze, to jest mi przykro, że trzeba się pożegnać z jej bohaterami. Tymi poznanymi już wcześniej, a także tymi, którzy pojawili się dopiero w tym tomie. Niektórzy przypominają mi moich własnych znajomych, a innych bardzo chciałabym poznać.
Ale chyba tak właśnie powinno być... Bo przecież codzienność bywa czarująca. Nawet jeśli tego nie zauważamy w codziennym pędzie i natłoku obowiązków. Zawsze możemy spotkać kogoś, kto wniesie trochę słońca w naszą szarą rzeczywistość. Każdy może również znaleźć taką "Słoneczną przystań".
Ja swoją właśnie znalazłam. Pod wspaniale kwitnącą magnolią, z cudowną książką oraz kubkiem gorącej kawy w dłoni oraz z czarującym śpiewakiem - kosem - który wyśpiewuje trele na gałęzi nad moją głową.
Polecam serdecznie nie...

BasiaK | 2017-07-02
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Trzecia powieść z cyklu i właściwie dobrnęłam do końca tylko po to, żeby przekonać się, jak to wszystko się skończy. Wydaje mi się, że autorce trochę zabrakło pomysłu na trzeci tom. Wyciąganie z rękawa jakichś dalszych (właściwie bliższych) krewnych tylko po to, żeby pociągnąć fabułę, to pomysł rodem z powieści raczej osiemnastowiecznych. Nie przeczę, czyta się gładko, postaci sióstr i ich przyjaciół są sympatyczne, lektura umysłowi nie szkodzi, ale jednak większych walorów poznawczych czy edukacyjnych nie ma. Mogę ją zaklasyfikować do powieści sanatoryjnych. Przeczyta się na wakacjach i natychmiast o treści zapomni - bez żalu.

ania33 | 2017-05-03

Moim zdanie najslabsza z trzech czesci ale i tak przyjemnie sie czytalo :)

ejotek | 2017-06-18
Przeczytana: czerwiec 2017

Agnieszka Krawczyk podarowała swoim czytelnikom naprawdę duży kawałek dobrej obyczajówki, bowiem powieść liczy ponad pięćset stron. Znajdziemy w niej wiele problemów, które dotykają normalnych ludzi w zwyczajnym życiu. Jest niespodziewana ciąża, zemsta, miłość sprzed lat, niepewność dokonanych wyborów tuż przed ślubem czy też uczucie przenoszące góry. Sporo miejsca autorka poświęciła wartościom, które powinny wieść prym - miłość, przyjaźń, niesienie pomocy słabszym. Żądza pieniądza i hołd składany niewłaściwym ideom doskonale pokazują jak bardzo nieszczęśliwymi ludźmi możemy się stać. Krawczyk nie zapomniała też o błędach, które przecież popełniamy wszyscy. Jednak udowodniła, że nawet jeśli nam się przytrafiają, nawet gdy powielamy potknięcia innych to czasami sytuacje na tyle się różnią, że nasz wybór można usprawiedliwić.

Spokojna, leniwa i wspaniale letnia, ale i z odpowiednią dawką emocji, uczuć i niespodzianek - taka jest ostatnia powieść z serii Czary codzienności. Jest to...

Kinga24 | 2017-05-19
Przeczytana: 13 maja 2017

Czyta się szybko i przyjemnie. Dość dużo akcji i nieoczekiwanych zwrotów w życiu każdego bohatera. W porównaniu do poprzednich części ta powieść sprawia wrażenie niedopracowanej. Po zakończeniu lektury czuje się niedosyt. Autorka wiele razy podkreśla niektóre wątki a następnie urywa i pozostawia bez wyjaśnienia.

Patronaty tygodnia

Nowa, długo wyczekiwana powieść Jonathana Safrana Foera, kontynuacja serii „Szklany tron” Sarah J. Maas, kolejna część serii „Czary codzienności” Agnieszki Krawczyk i wreszcie trzecia książka dystopijnej serii fantasy Samanthy Shannon – to tylko kilka przykładów książek, które w tym tygodniu będą mieć premierę wydawniczą w polskich księgarniach. Sprawdźcie!