Słoneczna przystań

Okładka książki Słoneczna przystań Agnieszka Krawczyk Patronat LC
Okładka książki Słoneczna przystań
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Czary codzienności (tom 3) literatura obyczajowa, romans

Oficjalne recenzje i

Problemy lubią się przyciągać jak magnesy

Link do recenzji

5734 638 406

Niezmiernie klimatyczne zwieńczenie serii o trzech siostrach.

Po emocjonującym i ogromnie dramatycznym zakończeniu tomu drugiego trudności wciąż piętrzą się na drodze sióstr. Przyrodnie rodzeństwo Tosi opracowuje plan, zakładający odebranie Agacie praw do opieki nad najmłodszą siostrą, aby ochronić swój majątek. Żona burmistrza zaś niezmordowanie dąży do zrealizowania...

Odprężyłam się.

Pomimo dość dużej objętości książkę czyta się szybko i przyjemnie. Autorka ma lekkie pióro, a opisy przyrody są przepiękne. I choćby dlatego warto przeczytać tą serię.
Dla niektórych może się wydawać lekka, zbyt banalna, zbyt cukierkowa (tak są momenty, że od nadmiaru cukru zaczyna chrzęścić pomiędzy zębami), ale jest to coś co mi odpowiada. Zdecydowanie nadaje się do tego,...

Podobnie jak dwie poprzednie części tą również czytało mi się bardzo dobrze, ale zarzuty do tego tomu również są podobne. Książka jest do bólu przewidywalna i w dodatku niewiele się w niej dzieje. Mogłaby być o połowę krótsza i nic by na tym nie straciła, wręcz przeciwnie. Miałam wrażenie, że czytałam cały czas to samo tak bardzo była rozwleczona. Jednak jeśli lubicie...

Mojej irytacji ciąg dalszy. Znów ciągnie się wątek zakochanego w innej tchórza. Znów akcja nie przystaje do mijającego czasu.
W całej tej serii Autorka próbuje przekazać, że świat nie jest czarno biały, ale w efekcie ja mam wrażenie że taki właśnie jest świat tej powieści.

Rozwleczona telenowela....Mało akcji i konkretów. Przeczytana z sympatii do bohaterów.

Super

Ciąg dalszy losów sióstr Niemirskich. Cykl książek wciągający i przyjemnie się czyta. Jedno " miłość" zwycięży wszystko.

Bardzo ciepła , pozytywna i pełna optymizmu książka jaką przeczytałem. To jest świetna powieść o miłości, przyjaźni i przyzwoitości. Zakochałem się w Zmysłowie.
Polecam

Cóż powiedzieć, oczywiscie naiwie sadziłam, że kolejna część bedzie lepsza od poprzednich, zwłaszcza od drugiej części, ale... Ale niestety, załuję, ze Autorka zamiast stworzyć sielska, ale realną sagę - powedrowała w strone absolutnej bajki. a nawet w bajkach sa pewne granice. Czego by się bohaterowie nie tkli - zamienia się w "złoto". a nadmiar powoduje nudę.
Szkoda, bo...

1 014