Słoneczna przystań

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

8,5/10
Jak cudownie było powrócić do Zmysłowa!
Myślę, że świat przedstawiony w serii "Czary codzienności" to jeden z takich światów, do których bym mogła się przenieść choćby teraz.
Biorąc tę historię do ręki byłam pewna, że czas z nią spędzony będzie świetny. I był.
Wcześniej poznałam już tomy 4, 1 i 2. I chociaż tę część też już dawniej czytałam, to na szczęście pamiętałam tyle co nic.
W powieści pojawia się sporo wydarzeń i niemal cały czas coś się dzieje. Uwielbiam też ten klimat. Małe miejscowość obok gór, herbaciarnia, sklepik.
Polecam ❤️

8,5/10
Jak cudownie było powrócić do Zmysłowa!

Trzecia część ocieka słodkością i kolejnymi "nawróconymi" czarnymi charakterami ;) widocznie siostry mają tak niesamowity dar ;) Na zimowe wieczory jak znalazł.

W świecie, który w wiadomościach prześciguje się na złe wiadomości, gdzie pędzimy z pracy do domu, z domu na zakupy, robimy tysiące rzeczy na raz można odnaleźć "takie" książki. Ja takich szukam i w takich się otulam. Cała seria była dla mnie odskocznią od trudów dnia codziennego. Taka terapia. Szkoda, że to już koniec. Milo było gościć w Zmysłowe. Mam nadzieję, że uda mi się stworzyć taki świat dla moich Bliskich. Słoneczną Przystań pełną miłości, zrozumienia, wsparcia i dobra. Niech się dzieje pięknie

"Słoneczna przystań" pani Agnieszki Krawczyk urzekła mnie swoją lekkością. Pomimo że nie czytałam poprzednich części od razu połapałam się o co chodzi. Historia Agaty, Danieli i Tosi bardzo mi się spodobała. Opisy pomieszczeń oraz miasteczka i przyrody ogromnie mi się spodobały gdyż są książki ( nie mówię że tej autorki ) w których opisy są albo zbyt długie, albo zbyt krótkie. Naprawdę przyjemna książka na letnie wieczory lub do pociągu. Polecam.

"Słoneczna przystań" urzekła mnie swoją okładką, bardzo klimatyczną, spokojną i naturalną.. Jednak środek tej książki już nue jest taki spokojny, ponieważ siostry Niemirskie stają przed kolejnymi problemami, i starają się za wszelką cenę je rozwiązać.. Pojawia się nowy członek rodziny Tosi, który twierdzi, że zapewni jej lepsze warunki życia .. Czy jednak oby na pewno chodzi o dobro dziecka i więzy rodzinne? Czy ta sprawa ma swoje ukryte dno? Oj ma.. zdecydowanie i to nie jedno. Nie będę zbyt wiele zdradzać, bo nie ukrywam że nie chcę psuć Wam zabawy, ale uwierzcie mi w tym z pozoru łatwym i spokojnym życiu wiele się dzieje.. siostry mierzą się też z problemami społeczności, jednak mają swoich oddanych przyjaciół co w tej sytuacji jest na wagę złota.. bo czasami krlyos chce w coś zainwestować a nasz dom Czy biznes stoi mu na drodze.. znamy to z życia prawda? Niestety siostry też znalazły się w takiej sytuacji..

To trzecia część serii Czary codzienności, a ja zaczęłam lekturę właśnie od tej książki i nie ukrywam, że czuję że tą serię najlepiej czytać od początku, ponieważ wtedy na pewno wszystko szybciej zrozumiemy ;). To niezwykle życiowa i naturalna powieść, powieść o ludziach i sprawach tak przyziemnych które mogą spotkać każdego z nas! Bardzo serdecznie Wam polecam, choć to niezły grubasek 🥰❤

Prawdziwa miłość jest w stanie pokonać wszystko, nawet to, co na pierwszy rzut oka wydaje się nierealne…

Życie potrafi się skomplikować, a siostry Niemirskie doskonalę coś o tym wiedzą. W Zmysłowie, w małym miasteczku pojawia się osoba, która bardzo będzie chciała zburzyć dotychczasowe szczęście, ale jaki ma w tym cel? Jak by tego było mało pojawiają się inne zagrożenia i problemy rodzinne. Kto okaże się prawdziwym przyjacielem, a kto wrogiem?

,, Słoneczna przystań,, jest trzecim tomem serii Czary codzienności i władnie o tej części dziś wam opowiem, ale od razu zaznaczę, że tutaj warto zacząć czytać od początku.

Ta historia, to opowieść o siostrzanej więzi, o realistycznym życiu, z jaki się zmaga większość z nas na co dzień. O potyczkach życiowych i małych sukcesach, o szczęściu, radości i smutku. Książka ma też wiele mądrości, które można wziąć sobie głęboko do serca.

Mamy tutaj nutkę romansu, dobrze wyważonego, nie napisanego na siłę, zdecydowanie jest to przyjemne dla czytelnika. W takich powieściach, bardzo cenie sobie, gdy autor trzyma się jednego schematu, nie pisze scen erotycznych na siłę, czy wątków miłosnych, aby dodać urokowi książce.

Autorka stworzyła świetnych bohaterów, z którymi nawiązujemy więź książkową, a także piękne malownicze krajobrazy. Ja jako czytelnik, aż chciałam się znaleźć w tych wszystkich przyrodniczych miejscach.

Jest to mały grubasek, który w miarę szybko się czyta, a to za sprawą powiewnego pióra @Agnieszki, która zabierze w nas w cudowną, niezapomnianą podróż.
Zdaję sobie sprawę, że książka nie podpisuję każdemu, gdyż jest lekka, nawet zbyt lekka niewymagająca nie trzyma nas w napięciu, ale dla mnie była w sam raz po mocnych książkach. Śmiało mogę napisać, że była takim odprężeniem.

Od pierwszej części interesująca i aż żal że to już koniec książki. Polecam

Od pierwszej części interesująca i aż żal że to już koniec książki. Polecam

Ostatnio miałam okazję poznać ostatni tom "Słonecznej przystani" z serii CZARY CODZIENNOŚCI.
Tym razem siostry Niemirskie będą musiały zmierzyć się z nie lada kłopotami. Otóż ktoś chce zburzyć ich rodzinną sielankę. W miasteczku ma powstać wielka turystyczna inwestycja. Na dodatek pojawiają się problemy rodzinne. Agata i Daniela będą musiały stoczyć walkę o Tosię. Wokół sióstr pojawią się życzliwi przyjaciele, ale też wrogowie.
Jakie dylematy czekają siostry?
Czy kobiety zaznają spokoju i będą szczęśliwe?
Przekonajcie się czytając tę książkę.
Autorka wymyśliła intrygującą i wciągającą fabułę. Bohaterowie są świetnie wykreowani i nie sposób ich nie polubić. Oczywiście poza pewnymi osobami. Siostry będą musiały podjąć trudne decyzje i przekonać się, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Czekają ich także perypetie miłosne.
Jeśli lubicie historie, które rozgrywają się w małomiasteczkowej społeczności to dobrze trafiliście.
Autorka tą historią pokazuje, co dla pieniędzy potrafią zrobić ludzie oraz co w życiu jest najważniejsze i że warto mieć marzenia.
Powieść dostarczyła mi mnóstwo emocji oraz trzymała w niepewności. Nie nudziłam się ani przez chwilę.
Gwarantuję Wam, że cała seria oczaruje Was i będziecie mieli ochotę wpaść do Zmysłowa na herbatkę do sióstr Niemirskich.
Jestem zachwycona tą serią.
Gorąco polecam!

Cudowne Zmysłowo zaprasza poraz trzeci na łąki smagane wiatrem, roziskrzone ciepłem niebo oraz herbatę pełną miłości i szczęścia. Agata, Daniela i Tosia stają na kolejnym życiowym zakręcie. Mogą stracić ukochany dom, który diametralnie zmienił życie każdej z sióstr, w dodatku przyrodnie rodzeństwo Tosi chce ją zabrać. Co będzie najlepsze dla dziewczynki? Agata i Daniela staną przed trudnym wyborem, który będzie niósł za sobą długotrwałe konsekwencje.

Ostatni tom niesie wiele zmian w Zmysłowie, dotąd niespieszna mieścina zaczyna żyć czymś nowym, dynamicznym co dzieli mieszkańców. Życie każdej Siostry nabiera rozpędu i siły, muszą dokonywać trudnych wyborów i czekać na to co przyniesie los. Fantastyczna opowieść o miłości, szczęściu i niezmierzonej sile siostrzanych więzi.
Polecam ❤️
Dziękuję @wydawnictwofilia za egzemplarz!
~Mimbla

„Czasami wszystko musi się zagmatwać, by los mógł wreszcie wskazać właściwie rozwiązanie.”

Życie w małym miasteczku nie zawsze jest prosta i łatwe. Przekonały się o tym siostry Niemirskie, którym nie brakuje komplikacji i wyzwań. Tym razem spowodowane są nowym gościem w miasteczku i turystyczna inwestycja która zagraża rodzinnemu domówi. Jak tezy kobiety, Agata, Daniela i Tosia sobie z tym poradzi?

Codzienne wydarzenia, podejmowanie decyzji i radzenie sobie z niespodziewanymi zmianami bywa bardzo trudne. Każda z nas ma swoją własną drogę i swoje przeszkody.

One też mają ich wiele na drodze, uczucia i nie tylko. Jak każdy z nas, chcesz poznać ich historię? Jest to ciekawa i lekka książka z realistycznymi bohaterami i prawdziwymi życiowymi problemami.

• 2017
  • Agnieszka Krawczyk