Okładka książki Miłość i przeznaczenie

Miłość i przeznaczenie

Autor:
Cykl: Bracia MacKade (tom 3-4)
tłumaczenie
romans
typ
papier
Barbara
7,4 (134 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Pokrewne dusze Devin jest szeryfem w Antietam, a praca jest całym jego życiem. Gdy dowiaduje się, że jego dawna miłość otrzymuje upragniony rozwód, w sercu mężczyzny na nowo pojawia się nadzieja na wspólną przyszłość… Czar legendy Shane MacKade całkiem słusznie ma opinię kobieciarza. Jednak największą wartość stanowi dla niego ziemia. Los chce jednak podarować mu coś o wiele cenniejszego…...

Pokrewne dusze

Czar legendy

Shane MacKade całkiem słusznie ma opinię kobieciarza. Jednak największą wartość stanowi dla niego ziemia. Los chce jednak podarować mu coś o wiele cenniejszego… Doktorantka Rebeca Knight przyjeżdża do sennego Antietam zafascynowana miejscową legendą. Aby przeprowadzić badania, musi zamieszkać w domu Shana. Oboje nie przypuszczają, jaką rolę w ich życiu odegra przeznaczenie…

źródło opisu: http://www.weltbild.pl/milosc-i-przeznaczenie_p12327276.html

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/milosc-i-przeznaczenie_p12327276.html

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Sabinka | 2012-11-18
Przeczytana: 28 października 2012

Po świetnej lekturze "Dumy i zauroczenia" czas na kontynuację i poznanie kolejnych Braci Mackade. Nie da się zapomnieć tomu pierwszego, jak i nie da się zwyczajnie nie sięgnąć po tom drugi! Nora Roberts zdecydowanie jest numerem jeden w trzymaniu czytelnika w niepewności. Od razu zabrałam się za "Miłość i przeznaczenie", innej opcji nie widziałam. Nie było możliwości pozostawienia ksiażki na później, byłam zbyt ciekawa co się wydarzy jeszcze? Jakie pojawią się wspomnienia związane z wojna secesyjną? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Lecz przede wszystkim chciałam się dowiedzieć co słychać u Rafa i Jareda - poznanych wcześniej braci.

"Miłość i przeznaczenie" zawiera dwa opowiadania: "Pokrewne dusze" oraz "Czar legendy".
Pierwsze opowiadanie to historia Devina. Od zawsze chciał stać na straży prawa. Brat został adwokatem, Devin zaś szeryfem rodzinnego miasteczka. Praca jest dla niego całym życiem. Nadal zakochany w kobiecie, która jest dla niego niedostępna. Musi patrzeć na to jak mąż...

Andzia16 | 2013-08-30

Powieści Nory Roberts mają to do siebie, że są dość nietypowe. Przynajmniej te, które do tej pory przeczytałam. Sądzę że ,,Miłość i przeznaczenie'' jest jeszcze bardziej wzruszająca niż przeczytana przeze mnie wcześniej powieść ,,W blasku reflektorów''.
Wywołała u mnie łzy wzruszenia. Jest jedyna w swoim rodzaju, ciężko się od niej oderwać. Te godziny, które nad nią spędziłam były przepełnione emocjami, które nie zawsze przy czytaniu mi towarzyszą. Bardzo ciekawa i niesamowicie poruszająca.

dona | 2015-02-11

Świetna historia braci, z wątkiem romantycznym i sensacyjnym. Napisana lekkim, przyjemnym językiem. Nora Roberts jak zwykle bezkonkurencyjna! Polecam!

Karolina | 2013-09-26

"POKREWNE DUSZE". Devin MacKade. Miejscowy rozrabiaka, który wchodząc w dorosłość stał się stróżem prawa. W Antietam pełni rolę szeryfa.

Od młodzieńczych lat do szaleństwa kocha Cassie, matkę Conorra i Emmy, żonę Joego.

Cassie jako młodziutka dziewczyna wyszła za mąż, aby uwolnić się od zaborczej matki i domu, w którym panował chłód, nie było w nim żadnych uczuć, tylko podporządkowanie się i wypełnianie powinności.

Cassie krzywdzona przez męża zgłasza się po pomoc, Joe trafia za kratki. Biorą rozwód. Jak zniesie to Joe? Jak postąpi MacKade kiedy kobieta, którą darzy miłością w końcu będzie wolna?

Co stanie się między Conorrem i Devinem?

Jak będzie wyglądało życie małej Emmy i jej rodziny?

Historia, przy której nie raz się wzruszyłam. Miłość, przeciwności losu, przemoc, strach, ból.

Wiele różnych uczuć miesza się za progiem pensjonatu.

Jedna rodzina doświadczająca tak wiele złego i dobrego.

Czy ich życie się zmieni?

Czy zły los ich opuści?

Co wspólnego ma Cassie i...

Evi91 | 2012-12-02
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Więzy krwi: "- Chciałbym, żebyś mi coś obiecała - szepnął, całując ją lekko w ucho." (Mira)

Gosia9101 | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Książka także znana pod tytułem Więzy krwi (Serce Devina i Miłość Shane'a).

izomorfia3 | 2014-07-27

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku