Miłość i przeznaczenie

Cykl: Bracia MacKade (tom 3-4)
Wydawnictwo: Harlequin
tłumaczenie
Julita Mirska
Love and the purpose
miłość, mckade, bracia
Barbara

Pokrewne dusze Devin jest szeryfem w Antietam, a praca jest całym jego życiem. Gdy dowiaduje się, że jego dawna miłość otrzymuje upragniony rozwód, w sercu mężczyzny na nowo pojawia się nadzieja na wspólną przyszłość… Czar legendy Shane MacKade całkiem słusznie ma opinię kobieciarza. Jednak największą wartość stanowi dla niego ziemia. Los chce jednak podarować mu coś o wiele cenniejszego…...

Pokrewne dusze

Czar legendy

Shane MacKade całkiem słusznie ma opinię kobieciarza. Jednak największą wartość stanowi dla niego ziemia. Los chce jednak podarować mu coś o wiele cenniejszego… Doktorantka Rebeca Knight przyjeżdża do sennego Antietam zafascynowana miejscową legendą. Aby przeprowadzić badania, musi zamieszkać w domu Shana. Oboje nie przypuszczają, jaką rolę w ich życiu odegra przeznaczenie…

źródło opisu: http://www.weltbild.pl/milosc-i-przeznaczenie_p12327276.html

• Mów do mnie
  • Jak się nie zakochać?
  • Aż po grób
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7 (27 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Aż po grób
Sara Shepard

7,56 (82 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Sabinka | 2012-11-18
Przeczytana: 28 października 2012

Po świetnej lekturze "Dumy i zauroczenia" czas na kontynuację i poznanie kolejnych Braci Mackade. Nie da się zapomnieć tomu pierwszego, jak i nie da się zwyczajnie nie sięgnąć po tom drugi! Nora Roberts zdecydowanie jest numerem jeden w trzymaniu czytelnika w niepewności. Od razu zabrałam się za "Miłość i przeznaczenie", innej opcji nie widziałam. Nie było możliwości pozostawienia ksiażki na później, byłam zbyt ciekawa co się wydarzy jeszcze? Jakie pojawią się wspomnienia związane z wojna secesyjną? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Lecz przede wszystkim chciałam się dowiedzieć co słychać u Rafa i Jareda - poznanych wcześniej braci.

"Miłość i przeznaczenie" zawiera dwa opowiadania: "Pokrewne dusze" oraz "Czar legendy".
Pierwsze opowiadanie to historia Devina. Od zawsze chciał stać na straży prawa. Brat został adwokatem, Devin zaś szeryfem rodzinnego miasteczka. Praca jest dla niego całym życiem. Nadal zakochany w kobiecie, która jest dla niego niedostępna. Musi patrzeć na to jak mąż...

dona | 2015-02-11

Świetna historia braci, z wątkiem romantycznym i sensacyjnym. Napisana lekkim, przyjemnym językiem. Nora Roberts jak zwykle bezkonkurencyjna! Polecam!

Andzia16 | 2013-08-30

Powieści Nory Roberts mają to do siebie, że są dość nietypowe. Przynajmniej te, które do tej pory przeczytałam. Sądzę że ,,Miłość i przeznaczenie'' jest jeszcze bardziej wzruszająca niż przeczytana przeze mnie wcześniej powieść ,,W blasku reflektorów''.
Wywołała u mnie łzy wzruszenia. Jest jedyna w swoim rodzaju, ciężko się od niej oderwać. Te godziny, które nad nią spędziłam były przepełnione emocjami, które nie zawsze przy czytaniu mi towarzyszą. Bardzo ciekawa i niesamowicie poruszająca.

Karolina | 2013-09-26

"POKREWNE DUSZE". Devin MacKade. Miejscowy rozrabiaka, który wchodząc w dorosłość stał się stróżem prawa. W Antietam pełni rolę szeryfa.

Od młodzieńczych lat do szaleństwa kocha Cassie, matkę Conorra i Emmy, żonę Joego.

Cassie jako młodziutka dziewczyna wyszła za mąż, aby uwolnić się od zaborczej matki i domu, w którym panował chłód, nie było w nim żadnych uczuć, tylko podporządkowanie się i wypełnianie powinności.

Cassie krzywdzona przez męża zgłasza się po pomoc, Joe trafia za kratki. Biorą rozwód. Jak zniesie to Joe? Jak postąpi MacKade kiedy kobieta, którą darzy miłością w końcu będzie wolna?

Co stanie się między Conorrem i Devinem?

Jak będzie wyglądało życie małej Emmy i jej rodziny?

Historia, przy której nie raz się wzruszyłam. Miłość, przeciwności losu, przemoc, strach, ból.

Wiele różnych uczuć miesza się za progiem pensjonatu.

Jedna rodzina doświadczająca tak wiele złego i dobrego.

Czy ich życie się zmieni?

Czy zły los ich opuści?

Co wspólnego ma Cassie i...

Angelika | 2015-05-31
Przeczytana: 30 maja 2015

W powieści "Miłość i przeznaczenie" Nory Roberts znajdują się dwa kolejne tomy z serii "Bracia McKade". Wszystkie opowiadania bardzo mi się podobały, może troszkę za dużo było tego wątku z duchami, w każdej części po kilka razy pojawiał się ten sam opis, tego samego wydarzenia. W pewnym momencie po prostu zaczęłam omijać te fragmenty, co bardzo rzadko robię...
W "Pokrewnych duszach" może zbyt banalne, chwilami trochę żałosne dialogi.
Po za tym książka lekka, fajna i przyjemna. Na pewno można ją zaliczyć do tych " na jeden wieczór" :)

Paulina | 2015-07-22

Dalszy ciąg "Dumy i zauroczenia". Super książka! Lekko i przyjemnie się czyta. Wprost nie można się od niej oderwać. A na zakończenie - smutek, że to już koniec niezwykłej historii czwórki braci... I ciągle jeszcze mało...

Evi91 | 2012-12-02
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Więzy krwi: "- Chciałbym, żebyś mi coś obiecała - szepnął, całując ją lekko w ucho." (Mira)

Gosia9101 | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Książka także znana pod tytułem Więzy krwi (Serce Devina i Miłość Shane'a).

LoVeandHoPe | 2014-01-11
Przeczytana: sierpień 2013