Pragnę Kocham Nienawidzę

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl/okladki/big/978-83-8095-117-4.jpg?v=0

Anna | 2017-05-25
Przeczytana: 25 maja 2017

Głównym bohaterem książki pt. „Pragnę,kocham, nienawidzę” autorstwa Przemysława K. Paszowskiego jest Krzysztof. Jego osobowość zaskakuje mnie od początku, gdyż odebrałam go pozytywnie. Losy Krzysztofa są lekko i barwnie opisane przez autora przez co czytelnik zacznie spostrzegać go na swój sposób, poznać historię jego życia.

Krzysztof jak każdy z nas kocha, pragnie, nienawidzi, ale ma powody do tego. Posiada w sobie wiele cech pozytywnych, ale i negatywizm się pojawia ze względu na monotoniczność życia w związku.

Książkę czyta się szybko ze względu na to, że występują w idealny sposób dobrany dialogi tekstowe do występujących pozostałych bohaterów.

Czytając tą książkę stwierdziłam, że mogę się z Krzysztofem zaprzyjaźnić, a nawet porozmawiać, gdyby było możliwe.

Krzysztof lubi pić swoją whisky, ale z jednej strony rozumiem go, ponieważ sama nie wiem jakbym postąpiła, gdyby moje życie potoczyło się podobnie jak u niego.

Zadałam sobie pytanie w trakcie czytania...

rudarecenzuje | 2017-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Jego młodość przypadła na czas Solidarności i Stanu wojennego. Dziś, po latach, rozlicza się z przeszłością. Co się wówczas wydarzyło? Czego żałuje? Czym zawinił?

Nie byłam do końca pewna, czego mogę spodziewać się po tej powieści. Niewątpliwie mocno zachęcały mnie pozytywne recenzje i przyznawane jej wysokie oceny, czułam się także zaintrygowana samą postacią autora, który sprawia wrażenie osoby dość wszechstronnej. Zaczęłam czytać trochę w ciemno, z pewnym kredytem zaufania i nadzieją, że będzie tylko lepiej.

Zaczęło się bardzo dobrze, choć szczerze przyznam, że poczułam się lekko przytłoczona i nieco przerażona osadzeniem znacznej części powieści na tle wydarzeń z Polski lat 70 i 80- tych. Lubię historię, zdecydowanie jednak nie tę jej część. Nigdy przesadnie nie zagłębiałam się w dzieje powstania i rozwoju Solidarności, dość obco brzmi mi również niestety termin „stan wojenny”. Te wydarzenia są dla mnie strefą nieznaną, a na ich poznaniu nigdy szczerze mówiąc mi nie...

losoz | 2017-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2017

Największą wadą tej książki niewątpliwie jest korekta (jeśli w ogóle miała ona miejsce). Gdyby policzyć wszystkie literówki i błędy interpunkcyjne, to wynik byłby liczbą trzycyfrową i to wcale niekoniecznie z jedynką na początku.

Poza tym jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Podchodziłem do tej pozycji z dużymi nadziejami, jednocześnie samemu mając wątpliwości, czy nie stawiam jej przypadkiem zbyt dużych wymagań. Mimo to bynajmniej się nie rozczarowałem. Znakomita historia o walce człowieka o swoje marzenia, ideały, a przede wszystkim o skonfrontowaniu tego z rzeczywistością. To wszystko opowiedziane z perspektywy czasu, w momencie gdy zarówno główny bohater jak i wszyscy jego przyjaciele walkę o marzenia już zakończyli.

A wracając do skonfrontowania marzeń z rzeczywistością...

"Żadna z opisanych w książce historii nie wydarzyła się naprawdę. Jednak wszystkie miały miejsce w rzeczywistości."

Wydarzenia, do których narrator wraca przez większość książki, miały miejsce w...

Koff | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Przemysław K. Paszowski - "pragnę kocham nienawidzę"

Z początku nie szło. Poczucie, że książka pisana nie przez literata, a jedynie przez kogoś kto zna rzemiosło.

Główny bohater podczas samochodowej podróży na pogrzeb, opowiada córce swoje młodzieńcze lata. Było i Stowarzyszenie, czyli domowy klub na którym rozmawiano do świtu o wszystkim i o niczym, była kontestująca kapela, była szalona miłość i działalność podziemna. Wreszcie była też Trójka z Listą Przebojów. Jakże gorzko to pisać, w czasach, kiedy Trójka niknie, złamana przez polityków.

We wszystkim brakowało klimatu, rozpoznawalnego stylu, daję jednak 6 gwiazdek, bo udało się stworzyć głównego bohatera, na miarę gościa z krwi i kości.

Agata | 2017-01-18
Katarzyna1993 | 2018-01-17