ROZWIŃ ZWIŃ

1998-01-01
Data 1. wydania:
1998-12-03
Krzysztof Puławski
Australia Aborygeni podróże etnografia literatura brytyjska

więcej Więcej

Wniosek z tej książki mam taki, że ludzie wędrujący są spokojni i szczęśliwi, wiele im nie trzeba. Książka daje do myślenia.

Dla osób, które interesują się Australią, książka ta będzie z pewnością ciekawą dawką wiedzy. Jeśli jednak ktoś poszukuje powieści, nie ze względu na Australię, raczej nie poczuje się „porwany”.

wymiata

Jakoś nie zapamiętałam, więc chyba nie powaliło

Lektura w ramach DKK.
Mam problem z tą książką. Z jednej strony temat bardzo ciekawy, a z drugiej czegoś zabrakło, pazura, który uczyniłby książkę ciekawszą. Mnie najbardziej zainteresowały opisy przyrody. Reszta przeciętna.

Warto powędrować "Ścieżkami śpiewu" wraz bohaterami powieści. Prześledzić walkę rdzennych Australijczyków o zachowanie tożsamości, świętych miejsc i wierzeń. Smutna to lektura pokazująca skutki najazdu na kontynent białego człowieka - skazańców i strażników brytyjskiej kolonii karnej. Oprócz niezbyt chlubnej przeszłości zwlekli do Australii choroby, pijaństwo, szkodniki,...

Trochę się zaplątałam wśród linii z Epoki Snu,ale mimo to Bruce Chatwin pozostaje jednym z moich ulubionych pisarzy. Mogę tak powiedzieć, bo przeczytałam już wszystkie Jego książki.
Wszystkie nieszczęścia ludzkości biorą się stąd, że człowiek prowadzi osiadły tryb życia. Wędrówka, podróże, ruch - oto co czyni człowieka szczęśliwym. Tak uważał.I chyba jest w tym dużo...

• Chcę w prezencie
  • Literatura angielska