Pieśni stworzenia

Tłumaczenie: Krzysztof Puławski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lemur". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
The Songlines
corrum

Najsłynniejsza powieść wielkiego pisarza-podróżnika odkrywa sekrety ludzi i egzotycznych miejsc, w których postęp i pośpiech nie mają znaczenia... Pasjonująca lektura, łącząca „powieść drogi” z autobiografią i refleksjami o naturze człowieka i świata. W latach osiemdziesiątych XX wieku Chatwin wyruszył w sam środek „piątego kontynentu”. Pretekstem wyprawy była napotykająca na opór miejscowej...

W latach osiemdziesiątych XX wieku Chatwin wyruszył w sam środek „piątego kontynentu”. Pretekstem wyprawy była napotykająca na opór miejscowej ludności budowa kolei. Wydawało się, że tory będą wiodły przez puste, bezkresne przestrzenie interioru. Ale nic bardziej mylnego: cały obszar okazał się bowiem pełen niewidzialnych „świętych miejsc” Aborygenów, tworzących ich historię i tradycję. Poznając je, Chatwin przygląda się życiu całkiem innemu niż nasze...

Beata | 2015-09-09
Przeczytana: 09 września 2015

Trochę się zaplątałam wśród linii z Epoki Snu,ale mimo to Bruce Chatwin pozostaje jednym z moich ulubionych pisarzy. Mogę tak powiedzieć, bo przeczytałam już wszystkie Jego książki.
Wszystkie nieszczęścia ludzkości biorą się stąd, że człowiek prowadzi osiadły tryb życia. Wędrówka, podróże, ruch - oto co czyni człowieka szczęśliwym. Tak uważał.I chyba jest w tym dużo racji.
Szkoda,że nic już nie napisze.

Mira | 2016-05-26
Na półkach: 2016 rok, Przeczytane
Przeczytana: 23 sierpnia 2016
sylwka336 | 2015-07-30
Radość pisania – wygraj Moleskine z edycji limitowanej z Szymborską

W tym roku po raz pierwszy marka Moleskine wydaje edycję specjalną upamiętniającą ikonę literatury polskiej, jedną z najwybitniejszych poetek XX wieku, laureatkę literackiej nagrody Nobla w 1996 roku – Wisławę Szymborską.

Dobrze wyjść z pisarzem: Bruce Chatwin

Napisał m.in. takie zdania: W konfrontacji z aligatorem moralizowanie mija się z celem. Trzeba go zabić! Ale jest również autorem takich słów: Przedmioty są jak lustra, w których obserwujemy proces naszego przemijania. Dziś o pisarzu, o którym aż do znudzenia powtarzam, że jest niesamowity, a dla mnie osobiście stanowi niewypalającą się od lat inspirację.