Pieśni stworzenia

Seria: Lemur
Wydawnictwo: Świat Książki
The Songlines
corrum

Najsłynniejsza powieść wielkiego pisarza-podróżnika odkrywa sekrety ludzi i egzotycznych miejsc, w których postęp i pośpiech nie mają znaczenia... Pasjonująca lektura, łącząca „powieść drogi” z autobiografią i refleksjami o naturze człowieka i świata. W latach osiemdziesiątych XX wieku Chatwin wyruszył w sam środek „piątego kontynentu”. Pretekstem wyprawy była napotykająca na opór miejscowej...

W latach osiemdziesiątych XX wieku Chatwin wyruszył w sam środek „piątego kontynentu”. Pretekstem wyprawy była napotykająca na opór miejscowej ludności budowa kolei. Wydawało się, że tory będą wiodły przez puste, bezkresne przestrzenie interioru. Ale nic bardziej mylnego: cały obszar okazał się bowiem pełen niewidzialnych „świętych miejsc” Aborygenów, tworzących ich historię i tradycję. Poznając je, Chatwin przygląda się życiu całkiem innemu niż nasze...

Beata | 2015-09-09
Przeczytana: 09 września 2015

Trochę się zaplątałam wśród linii z Epoki Snu,ale mimo to Bruce Chatwin pozostaje jednym z moich ulubionych pisarzy. Mogę tak powiedzieć, bo przeczytałam już wszystkie Jego książki.
Wszystkie nieszczęścia ludzkości biorą się stąd, że człowiek prowadzi osiadły tryb życia. Wędrówka, podróże, ruch - oto co czyni człowieka szczęśliwym. Tak uważał.I chyba jest w tym dużo racji.
Szkoda,że nic już nie napisze.

kawa | 2017-06-17

Lektura w ramach DKK.
Mam problem z tą książką. Z jednej strony temat bardzo ciekawy, a z drugiej czegoś zabrakło, pazura, który uczyniłby książkę ciekawszą. Mnie najbardziej zainteresowały opisy przyrody. Reszta przeciętna.

Marta | 2017-07-02
Przeczytana: 01 października 2015
danijel | 2015-09-02
Przeczytana: 07 września 2015
Limitowana edycja notesów Moleskine Bruce’a Chatwina

Angielskie wydawnictwo Vintage Classics we współpracy z marką Moleskine przygotowuje limitowaną edycję słynnych notesów z wytłoczonym nazwiskiem pisarza i podróżnika Bruce’a Chatwina w 30. rocznicę ukazania się jego pierwszej powieści „Pieśni stworzenia”.

Radość pisania – wygraj Moleskine z edycji limitowanej z Szymborską

W tym roku po raz pierwszy marka Moleskine wydaje edycję specjalną upamiętniającą ikonę literatury polskiej, jedną z najwybitniejszych poetek XX wieku, laureatkę literackiej nagrody Nobla w 1996 roku – Wisławę Szymborską.