Kobieta namiętna

2008-01-01
2008-01-01
Piotr Maksymowicz
romans historyczny

Bardzo fajny i ciekawy romans. Przyjemnie i szybko się czyta. Uwielbiam czytać takie dawne romanse. Jestem pod wrażeniem.

Biorąc do ręki „Kobietę namiętną” Virginii Henley i patrząc na tytuł i okładkę owego dzieła, byłam przekonana, że mam do czynienia z czymś płytkim, prostym jak obsługa cepa, naiwnym, schematycznym i całkowicie miałkim.

NIE OCENIAJ KSIĄŻKI PO OKŁADCE - ANI PO TYTULE - JAK SIĘ OKAZUJE, TEŻ NIE WOLNO :))

Już nie pamiętam kiedy, zostałam aż tak mocno zaskoczona in plus.
Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że jest to pozycja absolutnie genialna.
Swoim charakterem odrobinę przypomina mi niezapomnianą i równie genialną „Adorę” Bertrice Small, którą mimo upływu lat, i ogromu przeczytanych pozycji, wciąż doskonale pamiętam i często do niej powracam myślami.
„Kobieta namiętna” okazała się nie być żadnym tam wyssanym z palca romansem historycznym, a fabularyzowaną książką na motywach biograficzno-historycznych, gdzie romans był jedynie jednym z wielu przewijających się wątków.
Jest to historia życia prawdziwej postaci historycznej, której przypadło żyć w prawdziwie ciekawych czasach.
Pamiętacie ?
Jest nawet takie przekleństwo „Obyś żył w ciekawych czasach”
Owo przekleństwo stało się właśnie udziałem naszej bohaterki Bess ( Elizabeth ) Hardwick – Barley - Cavendish - St Loe - Talbot .
Mamy tu doskonale, barwnie, ciekawie i bardzo drobiazgowo odmalowaną epokę zmierzchu panowania Henryka VIII i wszystkie zawirowania polityczne następujące po jego śmierci. Książka naszpikowana jest faktami historycznymi, ale podano je w tak atrakcyjnej formie, że czyta się to jak pozycję przygodowo-awanturniczą rozgrywającą się na historycznym tle.
Bohaterowie są niezmiernie realistyczni, drobiazgowo przedstawieni i opisani, a wszystkie ich emocje przekazane są niesamowicie wiarygodnie i przekonująco. Traktuje się ich wszystkich, jak realne, żywe osoby.
Zagadnienia związane z polityką i obyczajowością tamtej epoki, choć same w sobie wydają się mało zajmujące, tutaj zostały pokazane w szalenie intrygujący sposób. Życie dworu, spiski, przepychanki, walka o utrzymanie statusu społecznego, lub o jego podniesienie podczas notorycznych przetasowań u steru władzy- wszystko to sprawiło na mnie wrażenie czytania historycznego wydania „Mission Impossible” w połączeniu z elementami Jamesa Bonda .

Wątek romantyczny, bogate życie uczuciowe i namiętna, pełna pasji natura naszej bohaterki, również pozostawiły mnie pod wielkim - WIELKIM wrażeniem. Poznając historię życia Bess, śmiałam się, zalewałam gorącymi łzami, szlochałam z rozdzierającej rozpaczy.
Kochałam do szaleństwa, przeklinałam razem z nią okrutny los, przeżywałam żałobę i strach.. Razem z nią zastanawiałam się, jakie podejmować kolejne kroki, aby przetrwać, uratować siebie, majątek i najbliższych – i nie dać się zmiażdżyć wciąż obracającym się żarnom zmian.
Żyłam życiem Elizabeth
Byłam Elizabeth
I przeżyłam absolutny szok, kiedy o świcie okazało się, że dotarłam do końca tej cudownej historii.
Powtórzę jeszcze raz
ABSOLUTNIE WSPANIAŁA I GENIALNA KSIĄŻKA
Polecam wszystkim dziewczynom, których nie przeraża bliższy kontakt z historią.
Ja jestem absolutnie zachwycona i oczarowana. Już dawno nic mnie tak bardzo nie wzruszyło, jak ta właśnie historia.

Już nie pamiętam kiedy, zostałam aż tak mocno zaskoczona in plus.
Z...

W "Kobiecie namiętnej" trupy padają prawie z taką częstotliwością jak w "Grze o tron", a wniosek po przeczytaniu jest jeden: dużymi cyckami zwojujesz świat !

Jedna z najpiękniejszych książek jakie czytałam w życiu...
Opowiada ona historię młodej, lecz silnej i niezwykle zdeterminowanej kobiety, jaką jest Bess Hardwick na tle XVI wiecznej Anglii za czasów panowania dynastii Tudorów. Pozwala nam ona zauważyć jak silna jest moc marzeń, z których nigdy nie powinniśmy rezygnować. Główna bohaterka przeżyła w młodości rodzinną tragedię, która obudziła w Bess ogromną ambicję. Za każdym razem, gdy Bess sięgała po swoje marzenia i była bliska osiągnięcia pełni szczęścia, zawsze wydarzało się coś załamywało jej ducha, lecz tylko na moment. Chyba najpiękniejsza jest właśnie siła z jaką Bess szła przez życie i jak ciężką pracą dostawała to czego pragnęła. Jest to również historia pięknej i namiętnej miłości, która niejednokrotnie mnie wzruszała. Końcówka jest zaskoczeniem, lecz niesie w sobie pewien smutek, przez który nie mogłam się otrząsnąć przez kilka dni.
Jak najbardziej polecam!

Jedna z najpiękniejszych książek jakie czytałam w życiu...

Według mnie bardzo wciągająca książka, osobiście, nie mogłam się od niej oderwać. Jest to romans, ciut ciut erotyk, historia pięknej, bardzo ambitnej kobiety pożądanej przez każdego mężczyznę, której celem jest osiągnięcie wysokiego statusu społecznego, oraz stanie się bogatą i szanowaną kobietą.

bardzo przyjemna lektura na kilka wieczorów o lekkim zabarwieniu erotycznym. dość ciekawe odniesienie do czasów dorastania i panowania królowej Elżbiety z dynastii Tudorów. Polecam

Fajna historia ambitnej kobiety, pozytywnie zaskoczyło mnie zakończenie

Fajna historia ambitnej kobiety, pozytywnie zaskoczyło mnie zakończenie

Bardzo fajna,lekko erotyczna powieść obyczajowa. Polecam dla fanów XVI-wiecznej Anglii.

Q1 2017

Q1 2017

Wciągająca zresztą jak wszystkie książki tej pisarki.

Wciągająca zresztą jak wszystkie książki tej pisarki.

• Romans historyczny
  • Historyczna