P.S. Kocham Cię

P.S. I love you
Świat Książki
2008-01-01
Monika Wiśniewska
śmierć rozstanie miłość życie szansa los nadzieja irlandia dublin uczucie przyjaźń list humor żałoba depresja

Przeczytałam te książkę, zanim powstała ekranizacja. Zmusiła mnie do łez, ale i zastanowienia się nad wartościami, które kierują moim życiem. No i doprowadziła do wniosku, aby kochać, póki można, póki życie.

"Zachowaj w pamięci nasze cudowne wspomnienia, ale nie bój się nowych."

Cudowny wyciskacz łez. Historia młodej wdowy próbującej wrócić do dawnego życia, spisana w formie listów. Daje nadzieję, a przede wszystkim kopa do działania. Chociaż to wszystko pisałam raczej o ekranizacji. Książka wypada przy niej... przeciętnie. Ale - jako, że stanowiła bazę scenariusza - daję okejkę.

"Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko."

"Zachowaj w pamięci nasze cudowne wspomnienia, ale nie bój się nowych."

Film zdecydowanie lepszy. Holly w książce jest totalnie zagubioną księżniczką, w filmie wydaje się silniejsza. Łatwo się czyta, ale nie zasługuje na honorowe miejsce na mojej półce.

piękna i wzruszająca książka. Najpierw zobaczyłam film dopiero potem przeczytałam książkę i choć film również zachwyca, wolałabym odwrócić kolejność

To moje pierwsze spotkanie z Cecelią Ahern. Pewnie też nie ostatnie. Powieść mi się podobała, ale też nie mogę napisać, że jakoś specjalnie mnie zachwyciła. Ot zwykła i przyjemna powieść na spędzenie spokojnego wieczoru przy herbacie i książce.

Ta książka jest piękna, wzruszająca i pokazuje jak bardzo można kogoś kochać. Ona nie umie bez niego życ, oddychać i funkcjonować. Ma tylko wspomnienia i Listy, które są dla niej darem. To jest Miłość...

"Powinnaś mieć u swego boku kogoś, kto będzie traktował Cię z szacunkiem i kochał w Tobie wszystko, a zwłaszcza Twoje wady. Zasługujesz na życie z kimś, kto sprawi, że poczujesz się szczęśliwa, tak szczęśliwa, że wyrosną Ci skrzydła..."

Wzruszajaca historia doskonalej milosci. Jakie to strasznie stracic ukochana osobe tak nagle, niespodziewanie..Czy mozna tak po prostu przestac istniec?
Autorka rozrzewnia czytelnika, ale momentami rozbawia rowniez dozujac sprawiedliwie emocje.

Polecam

O dziwo film bardziej mnie ujął za serce.

O dziwo film bardziej mnie ujął za serce.

Pamiętam te emocje podczas czytania.
Pamiętam te łzy podczas czytania ostatniego listu od zmarłego męża.
Pamiętam tą irytację, którą spowodowana była zachowaniem głównej bohaterki.
Pamiętam tą nudę, która dopadała mnie dosyć często przy niektórych fragmentach.
Pamiętam to rozczarowanie, kiedy dotarło do mnie, że kurcze osoba, która umarła już nie powróci i mąż bohaterki przepadł na zawsze.
Pamiętam moje mieszane uczucia po skończeniu tej powieści.
Pamiętam, że jakoś nie zachwyciłam się tak bardzo, by ponownie sięgnąć po tą książkę w przyszłości.

Pamiętam te emocje podczas czytania.
Pamiętam te łzy podczas czytania ostatniego listu od zmarłego męża.
Pamiętam tą irytację, którą spowodowana była zachowaniem głównej bohaterki.
Pamiętam tą nudę, która dopadała mnie dosyć często przy niektórych fragmentach.

Piękna i pełna emocji, wzruszająca historia. To książka o miłości, życiowych wyborach, pokazującą to, co jest w życiu ważne. Polecam.

• Zekranizowane