Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
Świat Książki
typ
papier
7.14 (6373 ocen i 688 opinii)

Opis książki

Bezpretensjonalna, lekka i pełna humoru powieść obyczajowa na temat ważny i ? poważny. Jak znów pokochać życie, gdy w wieku trzydziestu lat traci się najlepszego męża i przyjaciela? Przed takim problemem staje Holly, młoda wdowa. Pomaga jej... zmarły mąż Gerry, który zostawił jej plik listów do otwierania co miesiąc przez rok, aby wypełnić pustkę i sprawić, by Holly znów mogła być szczęśliwa. Z niekonwencjonalnego, optymistycznego ?love story?, napisanego przez dwudziestojednoletnią córkę premiera Irlandii, powstał już film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem ? premiera w styczniu.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
creatures | 2013-10-09
Przeczytana: 08 października 2013

Wzruszająca, pełna humoru (nigdy nie śmiałam się tak głośno czytając książkę XD)
THE BEST OF NOVELS.
Jestem odrazy co po lekturze, i brakuje mi słów... Może zacznę od tego, nie czytam takiego gatunku książek. Ta mnie zaskoczyła samymi pozytywami! Ukazuje nam prawdziwą sytuację z życia, która mogła się stać naprawdę. Więź która była pomiędzy bohaterami była oszałamiając. Takich przyjaciół szukać tylko pod gwiazdami :D
Pozdrawiam, Creatures.

KiwiAgnik | 2014-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2014

Książka poruszająca i podnosząca na duchu zarazem pełna pozytywnych emocji, zabawna i wzruszająca. Ukazuje jak cudownie jest mieć przyjaciół i rodzinę, którzy pomagają znieść najtrudniejsze chwile.

Te listy to cudowny sposób na okazanie miłości i zadbanie o ukochaną osobą przed śmiercią.

Powieść czyta się lekko i przyjemnie. Uzmysławia jak ważna jest w życiu każde nawet najmniej istotna chwila.

"Dzisiaj jestem szczęśliwa. A o jutro będę się martwiła jutro."

Tajemnica | 2010-10-17
Przeczytana: 16 października 2010

No cóż nic nowego nie napiszę w sprawie tej książki. Rewelacyjny wyciskacz łez. Zastanawia mnie tylko jedno, jak tak młoda dziewczyna mogła napisać tak poruszającą powieść?

angelka | 2010-08-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 lipca 2010

Miłość może być nieodwzajemniona, nieszczęśliwa, nieszczera, brutalna, monotonna. Coraz rzadziej można spotkać miłość piękną i prawdziwą. A jednak. Dowodem na to jest niesamowicie silne uczucie, jakie łączy Holly i Gerry'ego z książki Ceceli Ahern pt. "Ps. Kocham Cię". Niestety tak się zdarzyło, że szczęśliwe życie małżeństwa burzy wiadomość o ciężkiej chorobie mężczyzny, ale nawet w tych trudnych chwilach, Holly i Gerry, nie poddają się, dalej trwają w swojej miłości i korzystają z każdej chwili, która im pozostała. Do czasu. Bowiem mąż Holly umiera. Zrozpaczona kobieta traci sens życia, zamyka się w sobie, nie wychodzi z domu, całymi dniami leży na łóżku, nie jest w stanie przełknąć jedzenia, czy nawet porozmawiać z najlepszymi przyjaciółkami. Jedynie co robi, to wspomina szczęśliwe chwile z mężem, jest smutna i zrozpaczona, że nic ani nikt nie jest w stanie przywrócić Gerry'ego do życia.

Pewnego dnia do Holly dzwoni matka z informacją o pewnej, tajemniczej kopercie, zaadresowan...

'P.S. Kocham Cię' to ciepła opowieść obyczajowa, napisana lekkim językiem. Dzięki temu powieść czyta się ekspresowo, jednak...
Właśnie to 'jednak'. Pomysł Cecelia Ahern miała bardzo dobry, tylko miałam czasami wrażenie, że autorka nie potrafiła w odpowiedni sposób przekazać odczucia kobiety, która niespodziewanie traci męża (a takiego jak Gerry ze świecą szukać). Tłumaczę to sobie tym, że 'P.S. Kocham Cię' to debiut tej irlandzkiej autorki, która dopiero zaczyna przygodę z piórem. Poza tym dialogi wydawały mi się żywcem wycięte z 'Seksu w wielkim mieście', co upodabnia książkę do tych wielu innych powieści obyczajowych. Plus ode mnie za zakończenie nie ociekające ani gramem cukru.
Ogólnie mogę stwierdzić, że ta książka idealnie nadaje się na odpoczynek od trudnych czy ambitnych pozycji.

fiszunia | 2010-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2010

Wzrusza do łez, momentami rozśmiesza do rozpuku...powieść o sile miłości, o życiu, samotności i przyjaźni. Jak silny może być ból i tęsknota po śmierci ukochanej osoby, jak trudno się jest pogodzić z niesprawiedliwością losu, jak trudno po prostu dalej żyć...żyć bez drugiej połowy swojego serca.

Powieść pełna emocji, tak silnych, że wyciska łzy, a jednocześnie nie pozbawiona poczucia humoru.

P.S. Kocham Cię...tymi słowami kończy swoje pośmiertne listy do ukochanej żony Holly jej mąż Gerry. List na każdy miesiąc jest drogowskazem dla dziewczyny jak ma dalej żyć bez niego, a zarazem przejawem bezgranicznej miłości, która ich łączyła.

Czyta się szybko, bo wciąga niesamowicie, akcja również dynamiczna i ta ciekawość...co będzie w kolejnym liście...

Piękna opowieść...POLECAM!

Inka | 2012-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2012

Miłość to piękne uczucie, o którym marzy każdy człowiek. "Kochać kogoś" i "być kochanym" to nasze największe oczekiwania i pragnienia od życia. Będąc dorosłymi ludźmi, chcemy każdego ranka budzić się obok ukochanej osoby, a każdej nocy zasypiać obok niej z myślą, że gdy nastanie nowy dzień, znów ją zobaczymy. Miłość jest bezwarunkowa i bezinteresowna. Tak jak słowa ślubnej przysięgi wiążą dwoje ludzi na całe życie, tak też miłość oczekuje od nas zobowiązań. Będę z Tobą w zdrowiu i chorobie. Będę Cię wspierał i nigdy Cię nie opuszczę - aż do śmierci... I tak jak Gerry pisał do Holly, nie bójmy się wypowiadać tych dwóch najpiękniejszych słów: Kocham Cię...

"P.S. Kocham Cię" to najpiękniejsza i najbardziej wzruszająca powieść jaką przeczytałam przez całe życie. Cecelia Ahern doskonale opisuje uczucia Holly, a także jej przyjaciół. Nie wiem, co bym zrobiła, gdybym w wieku Holly Kennedy straciła męża i została "pozornie" sama. Holly miała przecież przyjaciół i nieco zakręconą rodzinkę, na...

Książkowo | 2011-03-23
Przeczytana: 15 maja 2008

Niesamowita i niezwykle wzruszająca książka w formie listów na każdy dzień pozostawionych żonie przez zmarłego męża.

Życie Holly i Gerry'ego było idealne- szczęśliwe małżeństwo, dom w Dublinie, oddani przyjaciele, wspaniała rodzina. Mieli świat u swych stóp. Tak przynajmniej sądzili.
Dlatego gdy Gerry niespodziewanie umiera na guza mózgu, życie Holly rozpada się na kawałki. I oto okazuje się, że jej dowcipny mąż zostawił dziesięć listów na każdy miesiąc jeden, a w nich dziesięć poleceń, które Holly musi wykonać. Z pomocą zwariowanych przyjaciół i kochającej, choć nieco ekscentrycznej rodzinki, Holly przekonuje się, że los szykuje dla niej jeszcze wiele niespodzianek...

Gerry zostawił po swojej śmierci kopertę zawierającą w sobie dziesięć listów z przeznaczeniem na każdy miesiąc. List zawiera listę dla Holly. Gerry napisał w nim między innymi to, że zostawia jej jak obiecał listę. A dołączone koperty musi otwierać dokładnie wtedy, kiedy napisano, a polecenia zawarte na liście muszą zostać wypełnione. Holly musi także pamiętać, że on ją obserwuje, więc jeśli nie spełni poleceń to on się o tym dowie.
...

UpsyDaisy | 2010-04-19
Przeczytana: kwiecień 2010

Z prawdziwą przyjemnością przeczytałam tę mieszankę krzepiącego humoru i wzruszającej historii. Lektura na wieczór, z kieliszkiem wina i w towarzystwie osoby, do której można się przytulić po jej zakończeniu. żałuję tylko, że wcześniej widziałam film...( p.s. nijak się ma do książki, która bije go na głowę!)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maciej Wojtyszko
    68. rocznica
    urodzin
    Mimo że należał do istot niedużych, miał wielkie marzenia. Marzenia często nie są proporcjonalne do wielkości naturalnej danej osoby i gdyby tak na ulicy obok przechodniów szły ich marzenia, to okazałoby się, że ci, którzy wyhodowali największe, wcale nie należą do wysokich i potężnych.
  • Anatol France
    170. rocznica
    urodzin
    Czyż w oczach mam sztylety, że ranię spojrzeniem?
  • Halina Snopkiewicz
    80. rocznica
    urodzin
    Od wspomnień człwiek się nie wykręci, dlatego trzeba robić wszystko aby były jak najbardziej jasne, a przynajmniej dobre.
  • Kingsley Amis
    92. rocznica
    urodzin
    Drap ich - szepnął Dixon - siusiaj na dywany! Kot zaczął głośno mruczeć.
  • Jane Sigaloff
    41. rocznica
  • Benedykt XVI
    87. rocznica
    urodzin
    Z nawróceniem związana jest konieczność, aby Bóg znowu znalazł się na pierwszym miejscu. A także, aby na nowo pragnąć wsłuchiwać się w słowa Boga, aby uznać je za coś realnego i pozwolić im oświecać nasze życie. Musimy odważyć się na nowo na eksperyment z Bogiem - pozwolić Mu wejść z Jego działaniem w nasze społeczeństwo
  • Mathias Malzieu
    40. rocznica
    urodzin
    Zawód miłosny może zmienić ludzi w potwory przepełnione smutkiem.
  • Charles Spencer Chaplin
    125. rocznica
    urodzin
    Lubię przyjaciół, tak jak lubię muzykę: kiedy jestem w nastroju. Dopomóc przyjacielowi w potrzebie jest rzeczą łatwą, ale poświęcenie mu swego czasu nie zawsze jest dogodne.
  • Grant Morrison
    52. rocznica
  • Abbi Glines
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli pozostanę sobą i nie zapomnę,kim jestem,wszystko będzie dobrze.
  • Roland Topor
    17. rocznica
    śmierci
    Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem - kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie.
  • Yasunari Kawabata
    42. rocznica