PS Kocham Cię

Okładka książki PS Kocham Cię Valerie Parv
Okładka książki PS Kocham Cię
Valerie Parv Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Romance literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romance
P.S. I love You
Harlequin
1995-01-01
1995-01-01
Adela Drakowska
miłość

Dobrze rozbudowana historia, zachowania i motywy głównych bohaterów są wyjaśnione na podstawach traum z dzieciństwa, co jest bardzo realistyczne. Jest także cień intrygi, czytelnik wraz z głównymi bohaterami zastanawia się, co tak naprawdę wydarzyło się w przeszłości.
Niestety nie podoba mi się sposób, w jaki ta książka jest napisana. Przeszkadza mi, że z jednego dialogu z dwoma postaciami, nagle gwałtownie przechodzimy do drugiego dialogu z inną postacią. Są jakby takie przeskoki. Nie podoba mi się także nachalność głównego bohatera i wręcz zmusił ją do zbliżenia (?),było to niejasno napisane, ale z późniejszych dialogów wynika, że było to zbliżenie. Co to za harlequin, gdzie trzeba się domyślać, czy to jest opis seksu, czy nie?
Ale dobra, nie te opisy seksu są najważniejsze, tak to podobało mi się wszystko, prócz przeskoków i nachalności.
8.5/10

Jest to historia młodych ludzi, którzy na skutek wypadku rozstali się ze sobą. Reid jest sławnym muzykiem. Ma zazdrosną sekretarkę Tonię. Gra na klarnecie. Niespodziewanie otrzymuje list od Suzie, w którym dziewczyna prosi go o pozostanie jej opiekunem muzycznym. Kiedy muzyk przyjeżdża pod podany adres odkrywa,że mieszka tam jego dawna miłość Penny,która po wypadku zerwała z nim kontakt. Reid cały czas uważa,że Penny prowadziła samochód w dniu wypadku, ale Penny nie do końca może sobie wszystko przypomnieć.
Książka wskazuje na silny wpływ przeszłości na losy bohaterów. Reid nie lubi pijanych kierowców,bo w wyniku wypadku z udziałem pijanego kierowcy zginęli jego rodzice. Penny natomiast nie chciała być z Reidem, bo nie zniosłaby ciągłego przypominania o wypadku. Jej matka wybaczyła ojcu zdradę, ale do końca życia mu ją wypominała. Czasami rzeczywistość nie jest taka sama jak przeszłość. Polecam lekturę.

"P.S. Kocham Cię" to powieść na jeden dzień/wieczór. jak dla mnie historia zbyt idealna, perfekcyjna, a motyw żałoby i bólu zbyt długo męczony przez autora. czasami zbyt infantylne dialogi i przemyślenia. w sumie oceniam na 5.
polecam kobietom lubiącym romantyczne historie ze szczęśliwym zakończeniem oraz tym, którzy lubią czasem sięgnąć po mniej ambitną lekturę :)

Nie jest to typowe romansidło. Raczej opowiada o tej samotności, utracie drugiej osoby. Książkę czytałam, co prawda, dość dawno temu, a mimo wszystko jej kawałki utkwiły mi w głowie.
Pomysł na to wszystko niezwykle oryginalny, nie spotkałam się jeszcze z żadną podobną książką. Polecam!

Ps.Kocham cię to genialna i najbardziej wzruszająca książka jaką czytałam . Ta powieść pokazuje nam jak ważną role w naszym życiu gra miłość i jak jedna osoba potrafi zmienić całe nasze życie.
Książke czyta się bardzo szybko , bardzo wciąga i wzrusza do łez .
Serdecznie Polecam

Książke czyta się bardzo szybko , bardzo wciąga i wzrusza do łez .
Serdecznie Polecam

Lepsza niż film !

Lepsza niż film !

Książkę czytałam bardzo dawno temu, mimo, że nie przepadam za romansami, tą uważam za genialną. Stanowczo najlepsza jaką przeczytałam z polecenia. Niesamowicie wzrusza, mimo czasu nadal ją pamiętam, czyli warto było przeczytać, polecam.

Świetna. Polecam :)

Świetna. Polecam :)

Perfekcyjna miłość, strata, smutek i ból. Ale to co najbardziej wyryło mi się w pamięci to mąż głównej bohaterki. Jestem pod wrażeniem tak kochającego, przewidującego i znającego swoją ukochaną mężczyzny. Książka warta przeczytania.

Bardzo przyjemna książka. Lekka.

Bardzo przyjemna książka. Lekka.

• Harlequin
  • Czytane po angielsku