Trzecia cywilizacja

Wydawnictwo: Książka i Wiedza

W ręce Toma Burnsa, etnografa amatora, wpada przypadkowo krążek z tajemniczym przekazem sprzed wieków. Odczytanie tego zapisu staje się możliwe dopiero po kontakcie z genialnym greckim uczonym, Papadukulosem. Burns udaje się do Aten, gdzie poddany teletaksji - operacji przejmowania obcej osobowości wprost do mózgu z zapisu na dysku pamięciowym - rekonstruuje historię ragona Nommo i jego...

Burns udaje się do Aten, gdzie poddany teletaksji - operacji przejmowania obcej osobowości wprost do mózgu z zapisu na dysku pamięciowym - rekonstruuje historię ragona Nommo i jego poddanych.

Kolejne sesje eksperymentu potwierdzają szaloną z pozoru tezę, że to przodkowie Dogonów, szczepu żyjącego obecnie w Afryce, po ucieczce ze swojej planety zagrożonej kosmiczną zagładą, zbudowali nową kwitnącą cywilizację na Ziemi...

• • •

„TRZECIA CYWILIZACJA” - paranaukowa fantazja na temat pochodzenia ziemskiej cywilizacji, przepisana z rękopisu po tragicznej śmierci ADAMA WIŚNIEWSKIEGO-SNERGA w 1995 roku, raz jeszcze potwierdza, że autor „Robota”, „Arki” czy wydanego ostatnio „Oro” ma prawo być zaliczanym do grona najlepszych twórców rodzimej s-f.

źródło opisu: okładka książki

Alathariel | 2014-05-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 09 maja 2014

Rzadko kiedy sięgam po książki, do których jestem sceptycznie nastawiona. Gatunek science-fiction jest mi praktycznie obcy. Jednak Trzecia Cywilizacja pochłonęła mnie cząstka po cząstce, z każdą przełożoną kartką. Jestem pod wielkim wrażeniem wizji naszego świata i historii z jaką się wiążę.
Jeżeli chcesz się oderwać od rzeczywistości i z innej strony spojrzeć na losy świata, Adam Wiśniewski-Smerg oprowadzi Cię za rekę w zaskakujący sposób. Bądź gotów na nowe wspomnienia...

owlsareowls | 2013-11-28

Ta książka to jest po prostu coś pięknego. Czytałam dwukrotnie i na pewno na tych dwóch razach nie poprzestanę.
Wszystko co zostało tam przedstawione jest niesamowite, bardzo ciekawe ukazanie tamtejszej cywilizacji. Naprawdę trzeba mieć tęgi łeb do stworzenia czegoś takiego. Bardzo szkoda, że pozycja ta nie jest popularna ponieważ zdecydowanie na to zasługuje. Polecam!

Magdalena Moeller | 2014-02-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przesycona treścią, jak streszczenie samej siebie. Fantastyczny sploty faktów, poszlak i fantazji. Ciekawe spostrzeżenia o świecie, ludziach, bogach, prawdzie, wartościach wplecione w niezwykłą opowieść. Tak mnie wciągnęła, że nie zdążyłam się delektować.

AvoidTheVoid | 2013-07-08
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Świetna kreacja świata i przedstawienie problemów cywilizacyjnych. Nie da się zachęcić nie spoilując ;)

SpecShadow | 2014-08-06
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Ciekawa interpretacja początków naszej ziemskiej cywilizacji z uwzględnieniem wszystkich mitów z większości religii.
I pokątna walka o posiadanie pasji z zaborczą żoną...

Matias Szostak | 2014-09-16
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Robot to to nie jest, bardziej klasyczne opowiadanie, podstawówka SF, ale czyta się dobrze.

Stardust | 2016-11-24
st4siek | 2016-11-15