Noc tryfidów

Tłumaczenie: Maciej Szymański
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mistrzowie sf i fantasy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Night of the Triffids
83-7245-804-9
Filip

Kontynuacja legendarnego "Dnia tryfidów" J. Wyndhama. Widać niestety, że temat podjął inny autor - charakterystyczna atmosfera przygodowego science fiction jest praktycznie nieobecna. Więcej akcji, mniej zaś interesujących opisów psychiki człowieka i natury świata po apokalipsie. Mimo jednak sypiącej się narracji i naiwnej fabuły warto przeczytać, choćby po to żeby na mocy porównania docenić prozę Wyndhama i dowiedzieć się, co działo się dalej w świecie opanowanym przez tryfidy. Simon Clark podejmuje temat trzydzieści lat od dnia, gdy krwiożercze rośliny opanowały Ziemię. Szanse ludzkich enklaw maleją jeszcze bardziej, gdy świat ogarniają niewytłumaczalne ciemności.

anettaja | 2014-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Dwa wieczory zabrała mi ta powieść- czuje niedosyt, szkoda zostawiać mi poznane grupy ludzi tuż przed spotkaniem przez nich nowych odległych sąsiadów, w trakcie wojny z wciąż ewolującymi tryfidami.

"Noc tryfidów" nie jest typową powieścią posapokaliptyczną jak jej poprzedniczka Johna Wyndhama "Dzień tryfidów". Bardziej przypomina raczej powieść przygodowa, dlatego tak szybko i lekko się ją czyta. Wnosi sporo nadziei, choć wizja 16 metrowych Tryfidów inteligentni atakujących New York była bardzo niepokojąca. Szkoda że nie ma kolejnego tomu czuję wewnętrzny niedosyt.

Marcin Marcinkiewicz | 2012-09-07
Przeczytana: 07 września 2012

Nie mogę pojąć tak niskiej oceny tej książki! Druga część apokalipsy jest napisana na tym samym, bardzo dobrym poziomie co pierwsza.
Świetna książka!

ewa0818 | 2011-06-30
Przeczytana: 2007 rok

niestety,musze powiedziec,ze ta ksiazka jest duzo slabsza od pierwszej czesci,ale i tak nie jest zla

zieloniutki | 2016-09-04
vrykolakas | 2016-03-05