Noc tryfidów

Okładka książki Noc tryfidów Simon Clark
Okładka książki Noc tryfidów
Simon Clark Wydawnictwo: Amber fantasy, science fiction
Night of the Triffids
Amber
2001-01-01
2001-01-01
83-7245-804-9
Maciej Szymański
john wyndham simon clark science fiction przygodowa postapokaliptyczna katastroficzna

Okładka książki Survivors Series 07 Simon Clark, Matt Fitton, Christopher Hatherall, Roland Moore
Survivors Seri... Simon Clark, Matt F...
Okładka książki Blakes 7: Crossfire Part 1 David Bryher, Simon Clark, Steve Lyons, Mark Wright
Blakes 7: Cros... David Bryher, Simon...
Okładka książki Survivors Series 06 Simon Clark, Christopher Hatherall, Ian Potter, Andrew Smith
Survivors Seri... Simon Clark, Christ...
Okładka książki Survivors Series 05 Simon Clark, Christopher Hatherall, Andrew Smith
Survivors Seri... Simon Clark, Christ...

Szkoda zmarnowanej szansy. Atmosfera już nie ta.

Szkoda zmarnowanej szansy. Atmosfera już nie ta.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

"Widzę ciemność, ciemność widzę…"

Zupełnie niepotrzebna kontynuacja powieści Wyndhama. Z atmosfery poprzedniej części nie zostało nic. Oto co można zrobić z nietypowej powieści postapo: przygodową książę o niczym.

Fabuła się sypie, niczym resztki ocalałego świata. Postacie nieciekawe, a ich losy zupełnie obojętne.

"Widzę ciemność, ciemność widzę…"

Dwa wieczory zabrała mi ta powieść- czuje niedosyt, szkoda zostawiać mi poznane grupy ludzi tuż przed spotkaniem przez nich nowych odległych sąsiadów, w trakcie wojny z wciąż ewolującymi tryfidami.

"Noc tryfidów" nie jest typową powieścią posapokaliptyczną jak jej poprzedniczka Johna Wyndhama "Dzień tryfidów". Bardziej przypomina raczej powieść przygodowa, dlatego tak szybko i lekko się ją czyta. Wnosi sporo nadziei, choć wizja 16 metrowych Tryfidów inteligentni atakujących New York była bardzo niepokojąca. Szkoda że nie ma kolejnego tomu czuję wewnętrzny niedosyt.

Nie mogę pojąć tak niskiej oceny tej książki! Druga część apokalipsy jest napisana na tym samym, bardzo dobrym poziomie co pierwsza.
Świetna książka!

Świetna książka!

niestety,musze powiedziec,ze ta ksiazka jest duzo slabsza od pierwszej czesci,ale i tak nie jest zla

• Post-apo
  • Posiadam e-book
  • Science Fiction
  • Nie dałem rady

Dodaj cytat z książki Noc tryfidów