Prywatne skandale

Książnica
telewizja, ambicje, konflikt, miłość
typ
papier
6,83 (161 ocen i 12 opinii)

Opis książki

W telewizyjnym światku trwa zacięta rywalizacja o względy widzów. Angela Perkins, doświadczona mentorka Deanny Reynolds, proponuje młodszej koleżance prace w nowym programie. Ambicje Deanny sięgają jednak wyżej. Konflikt zawodowy przenosi się na życie prywatne, gdy były kochanek Angeli staje u boku konkurentki. Nowa miłość i własny talk-show to spełnienie marzeń wschodzącej gwiazdy telewizji. Jej szczęście zakłócają tylko złowieszcze anonimy od tajemniczego wielbiciela, który jest zdolny do wszystkiego...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
marcia | 2014-09-13
Przeczytana: 13 września 2014

No i kolejna książka Nory za mną.
Tym razem na celownik wybrałam "Prywatne skandale".

Deanna Reynolds i Angela Perkins to dwie wielkie gwiazdy telewizji.
Od lat rywalizują ze sobą o widzów, nagrody czy popularność.

Deanna i Angela mają się spotkać, aby definitywnie zakończyć tę przykrą i męczącą znajomość. Niestety kobietom nie jest to dane .... Angela została ZAMORDOWANA!

Bardzo podoba mi się, że w tej książce wątek miłosny odgrywa rolę drugoplanową i jest tylko miłym i ekscytującym dodatkiem. "Prywatne skandale" skupia się bowiem na problemie zawodowego współzawodnictwa (przeważnie niezdrowego) oraz obsesyjnej miłości.

Książka jest naprawdę sporych rozmiarów, ale historia jest ciekawa. Język jak zwykle jest prosty, dzięki czemu "Prywatne skandale" czyta się bardzo szybko.

P.s. Dobrze, że Angela i pan zakichany doktorek zostali zamordowani, zasłużyły sobie na to hieny jedne! Tacy tylko wykorzystują innych dla własnych interesów i w nosie mają ile osób...

myślnik | 2013-09-06
Przeczytana: 2011 rok

Po trupach do celu.

Mogłabym pozostawić tylko to jedno zdanie,a wszyscy,którzy mieli sposobność zapoznać się z tą pozycją,powiedzą tak.

Jestem chyba mało ambitna,bo z wywieszonym jęzorem nie parłabym do przodu aby realizować jakiś surrealistyczny plan pięcia się do góry na drabinie kariery.
Widocznie dla niektórych praca jest życiem.
Będzie kobieta co spełni się jako matka i żona,a będzie i taka,która zakpi z tego.
Spotkasz modliszkę,przebijająca się przez tłumy walczące o stołek.
I kogoś takiego jak Deanny'a.
Ambitna,ale z zachowanym człowieczeństwem.
Świeża,z pasją,pomysłem,zagubiona w świecie prywatnym,oddaje się pracy z uwielbieniem dla tego co robi.

Telewizja to drapieżny twór,nie zna litości,ma za nic upływ czasu,wyszukuje coraz to nowsze nabytki,wypluwając starą gwardię bez mrugnięcia okiem.

Raz na milion zdarza się tak,że rywalizacja to najmniejszy problem.

Zdarza się tak,że ktoś za ciebie wymierza sprawiedliwość twoim wrogom.
Depcząc ich za wyrządzane tobie...

betina360 | 2014-02-20
Na półkach: Przeczytane, 2014, Nora Roberts
Przeczytana: 20 lutego 2014

Zawod dziennikarki nie jest taki fajny jak sie niektorym wydaje.To wieczna rywalizacja i wyscig szczurow.Niektorzy zrobia wszystko by zdobyc dobry temat i slawe.Lecz czy to jest gwarancja szczescia dowiecie sie czytajac Prywatne skandale.

Seona | 2010-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2010

Książka bardzo mi się podobała, pomimo tego, że na początku trochę mnie denerwowała. Ogólnie jestem wielką fanką wyżej wymienionej autorki, ale ta powieść jest jedną z moich ulubionych. Plusem jest również to, że główną bohaterką jest dziennikarka i to, że pisarka ukazuje niektóre elementy świata telewizyjnego bardzo realistycznie. Serdecznie polecam tą książkę!

Goszka | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

Kocham Norę Roberts. Czuję, że muszę to wyznać, zanim odważę się napisać opinię o tej książce, bo może być ona subiektywna przez uczucia, jakie żywię do autorki. Przy żadnych powieściach nie relaksuję się tak bardzo jak przy jej. Zawsze mam stuprocentową gwarancję, że publikacje okraszone nazwiskiem tej pani będą lekkie, romantyczne i zabawne. Do rzeczy jednak.

"Prywatne skandale" to historia młodej dziennikarki, Deanny Reynolds, którą ambicje pchają w kierunku własnego programu rozrywkowego. Początkowo inspiruje się starszą i bardziej doświadczoną mentorką, ale kiedy Angela dostrzega w niej konkurencję, obie kobiety stają w szranki.

Jak to bywa u Nory Roberts całość okraszona jest kryminałem i przyjemnym romansem. Mężczyźni kreowani przez tę autorkę zawsze mają w sobie to coś. Ciężko się im oprzeć, choć widuje się ich tylko na kartach powieści.

"Prywatne skandale" czyta się bardzo szybko. Wciągają już od pierwszej strony i nie nudzą do ostatniej. Polecam każdemu, kto chce się...

Dagus91 | 2015-02-16
Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane
Przeczytana: 14 lutego 2015

Całkiem niezła fabuła opowiadająca o pracy w telewizji, dobrych i złych stronach podążania za karierą oraz rywalizacji między dwiema kobietami. Do tego historia miłosna i trochę tajemnic w tle. Niestety wstęp, w którym Angela ginie, a później cofanie się w czasie, w którym obie bohaterki są jeszcze w dobrych stosunkach, psuje cały efekt bo czytając już wiadomo co się wydarzy. Motyw prześladowcy także jest kiepsko przemyślany bo bardzo szybko można się domyślić, kto kryje się pod tą miłosną obsesją do Deanny.
W dodatku w wydaniu, które czytałam (okładka z ręką z kosmetykami i skalpelem, wydawnictwa Amber), roiło się od błędów stylistycznych i gramatycznych, co dodatkowo sprawiło, iż całość czytało się średnio przyjemnie.

aniXDta | 2013-01-31
Przeczytana: 2012 rok

Przyznam się bez bicia ;P kiedy ta książka wpadła mi w ręce WIERZYŁAM że wpadne w wir i przeczytam ją prawde z uwielbieniem, lecz książka jest genialna.. aczkolwiek jak dla mnie na 3 ++. Z doczytaniem jej do końca zwlekałam, po prostu miałam już dość czytania o problemach. teraz pomyślicie "po co ją zaczynałaś skoro znałaś tytuł" Nigdy więcej nie zaczne czytać książki która będzie zawierała w nazwie "skandale,problemy,zagwostki" czy inne słowa oddające negatywne zwroty akcji że sie tak wyraże :P mimo wszystko przeczytała bym ją i tak.

Agnieszka | 2011-05-04
Przeczytana: 04 maja 2011

Jak zwykle, Nora Roberts, przenosi czytelnika w świat fikcji, gdzie nie brak wątków kryminalnych. Akcja powieści toczy się w środowisku dziennikarek telewizyjnych, rywalizujących ze sobą o jak najwyższe wskaźniki oglądalności. Książka znana jest także pod innym tytułem, tj. "Śmierć przed kamerą". Polecam tym, którzy cenią sobie twórczość Nory Roberts, gdyż zdaję sobie sprawę, że ten rodzaj literatury nie każdemu przypadnie do gustu.

Elenaj | 2012-10-16
Na półkach: Przeczytane, Kryminały

Książka z początków twórczości autorki [lata 90],kiedy jeszcze nie była skażona komercją i naprawdę świetne pisała powieści.
Doskonały thriller ,z romansem w tle.
Jest tu wszystko co trzeba, by mieć przyjemność z czytania .
Szkoda,że już tak nie pisze.

magda_chlewinska | 2010-03-27

cudowna książka.Jestem Fanką Nory,lecz od tej książki w szczególności nie potrafiłam się oderwać...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku