Białe kłamstwa

Cykl: Arcane Society (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
White lies

Clare Lancaster ma niezwykły dar - potrafi wykryć kłamstwo. Kiedy wraca do rodzinnej posiadłości w Arizonie, by pracować w wielkiej firmie ojca, i gdy poznaje jego doradcę finansowego, Jake'a Slatera, od razu wie, że ten mężczyzna coś ukrywa. Lecz tylko jemu może zaufać, jeśli chce rozplątać sieć kłamstw spowijającą mroczne rodzinne sekrety. I zdemaskować mordercę, który wkrótce obiera sobie ją za cel...

Hanna | 2014-09-15
Przeczytana: 09 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Muszę przyznać, że książka Białe kłamstwa zaskoczyła mnie pozytywnie. Bardzo przyjemnie i szybko się ją czytało. Do samego końca trzyma w napięciu. Zaciekawił mnie wątek romantyczny, niesamowita intryga i połączenie tego z nadprzyrodzonymi zdolnościami dwojga bohaterów. Polecam lekturę na każdą porę roku:)
Hania.

mania_kch | 2014-03-14
Na półkach: 2014, Przeczytane

Sięgnęłam po książkę bez większego przekonania, a okazało się, że mile mnie zaskoczyła. Świetnie się ją czytało i choć zakończenie jest przewidywalne bo to w końcu romans to cała treść okazała się niebywale wciągająca, ciekawa i intrygująca. Dla tych którzy lubią romanse z kryminałem w tle czyli intryga, tajemnice morderstwa a do tego jeszcze wpleciony wątek paranormalny ta książka może okazać się miłą niespodzianką.
Polecam:)

betina360 | 2015-06-30
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Clare ma zdolnosci paranormalne. I wie gdy ktos klamie. Jednak ten dar nie ulatwia jej zycia. Bo nikomu nie ufa i ma klopoty ze zwiazkami. Gdy pomaga ojcu ktory ma klopoty zostaje wplatana w siec intryg. Pozna tez faceta ktory ma rownie przydatny dar i stworza cos fajnego lecz o tym w ksiazce.

marcia | 2012-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2012

Typowa książka Jayne Ann Krentz, co nie znaczy, że jest słaba. Świetne połączenie romansu i kryminału.
Cieszę się, że pani Krentz nie porzuciła pomysłu o umiejętnościach paranormalnych i kontynuuje je w kolejnych powieściach gdyż bardzo mi się podoba!
Główna bohaterka Clare ma nietypowy talent, ponieważ jest ludzkim wykrywaczem kłamstw na najwyższym poziomie oraz drugi główny bohater Jake, który jest myśliwym również posiada poziom umiejętności na poziomie dziesiątym. Tych dwoje będzie się pociągać fizycznie ale także psychiczne i w końcu zakochają się w sobie.
Polecam, szczególnie w ponure dni takie jak dzisiaj!

Grażyna | 2013-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2013

Jak się dowiedziałam ,autorka ta (pod wieloma pseudonimami)napisała około 120 książek ...Trudno się dziwić ,że przy takiej ilości są właśnie takie , podobne? nie wiem jak nazwać .Ale z drugiej strony zapotrzebowanie na tego typu książki są cały czas , a ja przecież oprócz tego jak je odbieram też je czytam od czasu do czasu....więc nie będę się wymądrzać lecz zostawię decyzję : czytać czy nie czytać wam ,drogie czytelniczki...

Nanik | 2014-09-06
Przeczytana: 05 września 2014

Na książkę tą trafiłam przypadkiem, skuszona wątkiem paranormalnym łączącym całą serię o "Arcane Society" - towarzystwie zrzeszających ludzi o zwiększonej wrażliwości parapsychicznej. Nie jestem pewna, jak ją zakwalifikować - czy jest to romans z wątkami kryminalnymi i paranormalnymi czy też kryminał z wątkami para-romantycznymi - wszystkie te składowe występują w podobnych proporcjach.

Sama historia nie jest szczególnie oryginalna: nieślubna córka bogatego przedsiębiorcy po latach decyduje się powiadomić go o swoim istnieniu, poznaje przyrodnią siostrę i właściwie w ostatniej chwili ratuje ją z małżeństwa z socjopatą. A przy okazji ląduje w sytuacji, gdy wszyscy dookoła podejrzewają ją o morderstwo. Kiedy parę miesięcy później Clare przyjeżdża na niespodziewane wezwanie ojca, znów wszystko zaczyna się komplikować - żona ojca reaguje na nią gwałtowną niechęcią, a ktoś próbuje ją zabić. I do tego trafia na bardzo tajemniczego Jake'a. Dodatkowe umiejętności psychiczne pozwalają...

Klaudia95 | 2015-02-03
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Styczność z autorką miałam od dłuższego czasu, tyle że pod pseudonimem Amanda Quick. Więc kiedy zobaczyłam tę książkę, pomyślałam, że warto kupić.
I naprawdę było warto.
Książka jest przyjemna, ciekawa, intrygująca, trzyma w napięciu - takie są książki tej autorki. I za każdym razem mi się podobają.
Historia Clare która potrafi wykryć kłamstwa i ma najwyższy poziom zdolności paranormalnych 10 oraz Jake który jest myśliwym i ma 10 tak jak Clare.
Clare przyjeżdża do Arizony na prośbę ojca. Nie jest chętna jechać, ale przyjeżdża. Tam już spotykają ją kłopoty - Valerie utrudnia jej życie, a sama Clare zakochuje się w Jake' u.
Jeśli chodzi o intrygę to nie podejrzewałam, że Owen będzie chciał przejąć firmę najlepszego przyjaciela. I że to on zamordował żonę oraz syna. Jednak on był pionkiem na szachownicy, który miał odwrócić uwagę bohaterów. A tak naprawdę to ktoś inny zaplanował intrygę...
Polecam gorąco jeśli ktoś lubi thrillery romantyczne i Jayne Ann Krentz to sięga po...

książek: 2064
Anna Gręda | 2012-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

Wspaniała i ekscytująca książka! Jako fanka twórczości Jayne Ann Krentz mogę spokojnie powiedzieć, że nie zawiodłam się, sięgając po "Białe kłamstwa". Miłość, intryga, akcja i humor!
Polecam wszystkim, lubującym się w romansach z paranormalnym wątkiem :)

silently | 2010-06-29
Przeczytana: 2009 rok

Powiem szczerze, że zaciekawiła mnie średnio. Powodem tego odczucia jest to, że nie przepadam za kryminałem, a to pojęcie jest użyte w tej książce z dość dużym natężeniem.
Jeśli ktoś lubi wątki miłosne wraz z paranormalnym kryminałem to gorąco polecam!

Lenka8891 | 2011-07-12
Przeczytana: 05 lipca 2011

Dosyć fajna książka, dobrze się ją czyta. Właściwie nie spodziewałam się treści "nadprzyrodzonych", ale ciekawie jest wszystko opisane i czuć tą "magię". W książce mamy połączony romans z dreszczykiem i próbą rozwiązania zagadek. Wciąga i to bardzo. :)