Podziemne miasto

Cykl: Archeolog Robert Karcz (tom 1) | Seria: z Mustangiem
Wydawnictwo: Bernardinum
Podziemne miasto
Kacper

Robert Karcz – archeolog i awanturnik. Po niebezpiecznym incydencie podczas wykopalisk w Egipcie zostaje ewakuowany do Polski. Lepiej, żeby jakiś czas posiedział cicho, dlatego zatrudnia się jako nauczyciel historii w legnickim gimnazjum. Poznaje tam miejscowych pasjonatów historii i pod ich wpływam zaczyna interesować się przeszłością Legnicy. Pewnego dnia dosłownie zapada się pod ziemię…

źródło opisu: www.ksiegarnia.bernardinum.com.pl

źródło okładki: www.ksiegarnia.bernardinum.com.pl

PAWEŁ82 | 2017-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2017

Może nie jest to wielka przygoda na miarę tych o których pisze James Rollins albo Clive Cussler być może dlatego iż cała akcja dzieję się w Legnicy koło której mieszkam i brakowało mi bardziej egzotycznych miejsc. To samo tyczy się głównego bohatera książki Roberta Karcza postać która jest praktycznie bezbarwna i mało ciekawa i raczej nie zapamiętam go zbyt długo. Podziemne Miasto nie jest książką złą ale brakuje jej oryginalnych postaci i może bardziej egzotycznych miejsc na miejsce akcji a po jej przeczytaniu czuję pewien niedosyt iż to mogła być naprawdę bardzo dobra książka o której będę pamiętał bardzo długo.

książek: 2079
Psotka | 2017-02-14
Przeczytana: 05 lutego 2017

Nie miałam do czynienia jeszcze z książkami pana Przemka, a po tę sięgnęłam z przekory. Ani archeologia, ani historia nie jest moją mocną stroną. Inaczej jest z przygodą, więc postanowiłam dać szansę. Jak byłam nastawiona do tej pozycji? Neutralnie. Ani nie sądziłam, że ją pokocham ani, że ją z nienawidzę. Z każdym razie po zakończeniu książki byłam zaskoczona.

Robert Karcz to młody i ambitny archeolog. Po przeżyciu w Egipcie niebezpiecznych zdarzeń wraca do Polski i z pomocą starszej siostry znajduje mieszkanie i pracę w Legnicy. Przyjmuje posadę nauczyciela historii w tamtejszym gimnazjum gdzie od samego początku staje się ciekawostką dla wszystkich. Dwie kobiety w szkole pałają do niego uczuciami- zgoła odmiennymi. Profesor Cicha zdecydowanie nie toleruje jego osoby, a bibliotekarka Tkaczyk z czasem zaczyna go traktować nie tylko jak kolegę z pracy. Jako, że sam Robert jest mężczyzną o specyficznym charakterze , a mianowicie jest niepokorny i niesłuchany jak nastolatek, ale...

VAuretta | 2017-04-21

Legnicka afera
Po "Maratonie" z pełną dozą rezerwy podchodziłam do twórczości Przemka Corso. Jak się okazało całkowicie bez powodu!
Książka opowiada o moim rodzinnym mieście, więc czytając ją czułam się jak w domu.
Razem z głównym bohaterem spacerowałam ulicami rodzinnego miasta, lecz nie czułam się jak mieszkaniec. Czułam się jakbym pierwszy raz przyjechała do Legnicy i razem z Robertem poznawała to miasto od nowa.
Barwne postacie, dużo rewelacyjnego humoru i akcja, która powoduje że nie możesz oderwać się od czytania. Nagle okazuje się, że razem z Robertem jeździsz jego paliwożernym autem i przeżywasz jego każdą rozterkę, każdy ból i każdą radość.

Godna polecenia pozycja - nie tylko na wakacje.
Polecam z całego niewyspanego serca!

bronzowy | 2017-01-09
kwarc | 2017-01-02