Wszystkie rodziny są nienormalne

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Douglas Coupland bierze na celownik temat bliski nam wszystkim: rodzinę. Jest rok 2001. Po raz pierwszy od lat rodzina Drummondów spotyka się w pobliżu przylądka Canaveral, aby obserwować wystrzelenie w kosmos wahadłowca z Sarą, ich ukochaną córką oraz siostrą na pokładzie. W otoczeniu barwnych turystycznych atrakcji Florydy Drummondowie angażują się we wszystkie możliwe nielegalne procedery: porwanie, szantaż, strzelaninę, handel na czarnym rynku, i nie tylko. Na każdym kroku pakują się w kłopoty i tylko dzięki wybitnym umiejętnościom Couplanda ta pozorna kakofonia zdarzeń przybiera formę sprawnej, współczesnej beletrystyki. Przy całym szaleństwie Drummondów, ich jedynym prawdziwym grzechem jest łatwość popełnienia błędów. Życie Drummondów wymyka się spod kontroli, lecz Coupland na każdym kroku przypomina nam o ich człowieczeństwie. Jego przezabawne dzieło czyta się jednym tchem

Luna | 2012-03-31
Przeczytana: 30 marca 2012

Jeśli sądzisz,że Twoja rodzina jest nienormalna/dysfunkcyjna/toksyczna-przeczytaj tę książkę. Jeśli umiesz spojrzeć ma życie z dystansu...
Boski Douglas Coupland!

orloman | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Cztery gwiazdki za zwroty akcji i tyle. Jeśli czytać to w oryginale, tłumaczenie naprawdę kiepskie.

Asia | 2012-04-30
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

Książkę dorwałam przy okazji, zachęciła cena( całe 2zł w księgarni "MA**AS") i chwytny tytuł.
Świetnie się czytało,lekka, relaksacyjna, zabawna lektura.
Przekazuje dwa główne problemy współczesnego świata...AIDS jako chorobę cywilizacyjną i to że wszyscy w jakimś stopniu jesteśmy skrzywieni psychicznie czy fizycznie - ubrane w lekki styl łatwy do przyswojenia.
POLECAM

Marta B | 2011-01-26
Przeczytana: 2007 rok

Najsłabsza książka tego autora, może dlatego, że byłam przywyczajona do jego bardziej ideologicznych kawałków. Ta jest po prostu zwykłą powieścią, która wprawdzie ma podtekst, ale nie tak namacalny jak w innych książkach.

Anna | 2013-09-11

to jest tak zakręcone i nieprawdopodobne, że ku mojemu własnemu zdziwieniu - podobało mi się

Anksunamun | 2016-07-15
Przeczytana: czerwiec 2013