Jak bez wysiłku kochać się z Murzynem

Tłumaczenie: Jacek Giszczak
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Comment faire l'amour avec un Nègre sans se fatiguer
powieść haitańska

Błyskotliwy debiut Dany Laferrière'a, urodzonego w Port-au Prince w 1953 roku, to dowcipna i niezwykle prowokacyjna opowieść o młodym czarnoskórym pisarzu, islamie, muzyce jazzowej, literaturze i kobietach. Białych kobietach. Brawurowo opisany dekadencki nastrój życia wielkomiejskich artystów z wisielczym poczuciem humoru, dynamicznie prowadzoną narracją i efektownym luzem.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 2004

źródło okładki: http://www.piw.pl/

Monika | 2012-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Książka na pewno jest prowokacyjna. To pomieszanie Koranu z seksem, literaturą, muzyką i białymi kobietami.
Czy mi się podobało? Momenty są naprawdę wartościowe, inne, wyzywające, ale całość przeciętna.

Grażyna | 2012-11-23

Niewielka, przewrotna książeczka, o dwóch Czarnoskórych, którzy samych siebie zwą Murzynami. Jako tacy czyt. "dzikusi", mają większe powodzenie u białych kobiet. Jeden z nich cytuje wciąż Koran, a jest znany już w całej dzielnicy jako "demon seksu", drugi pisze powieść i marzy o normalności.

Karo | 2012-07-13

Wakacyjna perełka - w życiu nie uśmiałam się tak, jak na tej króciutkiej książeczce.

Wilddancer | 2016-08-22
Na półkach: 180+, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2015

Parę słów o tym, czy należy bać się nieanglojęzycznych autorów, czy igraszki z Murzynem wymagają wysiłku i co na to wszystko Charles Bukowski:

Dominik | 2012-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Przeczytałem w jeden dzień, ale chyba z przymusu. Bardzo słaba książka. Spodziewałem się czegoś lepszego. Jedynym dobrym elementem są tutaj cytaty z Koranu. Poza tym nic, nie polecam!

Anne | 2016-12-08
Na półkach: 2016, Przeczytane