Velvet #2 - Tajne życie umarlaków

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Velvet (tom 2)
Wydawnictwo: Mucha Comics
Velvet, volume 2: The secret lives of dead men
9788361319801
Image Comics, szpiegowie, Bond, 007
komiksy
czomicz

Twórcy bestsellerowego komiksu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz przedstawiają thriller szpiegowski pełen zwrotów akcji! Velvet Templeton została wrobiona w zabójstwo agenta. Czeka ją podróż po całej Europie oraz spotkanie z ludźmi z jej przeszłości. Velvet jest zdeterminowana – chce poznać prawdę nawet za cenę własnego życia! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Velvet...

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Velvet #5-10.

TYLKO DLA DOROSŁYCH

źródło opisu: http://muchacomics.com/

źródło okładki: http://muchacomics.com/

Wkp | 2017-03-28
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

VELVET – TWARDA JAK AKSAMIT

Duet Ed Brubaker i Steve Epting kojarzony jest przede wszystkim z tworzenia przełomowych historii o Kapitanie Ameryce. To oni odpowiadają chociażby za kultowego już „Zimowego żołnierza”, a także – choć w polskim wydaniu nie wymieniono ich na stronie tytułowej – zeszyt, w którym Kapitan zostaje zastrzelony (album „Poległy syn”). Stworzony przez nich dla Image Comics cykl „Velvet” nie jest może aż tak rozpoznawalny, jak wspomniane wyżej historie, ale w niczym im nie ustępuje, a pod pewnymi względami nawet je przerasta. Nie posiada wprawdzie sentymentalnego elementu i przełomowości wspomnianych powyżej fabuł, urzeka natomiast realizmem szpiegowskich działań, ciekawymi postaciami i przemyślaną, sprawnie poprowadzoną fabułą.

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater: https://sztukater.pl/komiksy/item/20106.html?highlight=WyJ2ZWx2ZXQiXQ==

Marek Adamkiewicz | 2017-02-02

Ed Brubaker należy bez wątpienia do najbardziej utalentowanych scenarzystów operujących obecnie na komiksowym rynku. Świadczy o tym przede wszystkim wiele branżowych nagród, które Amerykanin ma na swoim koncie, ale także uznanie recenzentów i fanów. Praktycznie każdy jego nowy projekt spotyka się z zainteresowaniem odbiorców i niesie ze sobą coś, dzięki czemu zostaje zapamiętany i zyskuje popularność. Nie inaczej jest z „Velvet” – na kartach tej serii autor ponownie podejmuje tematykę szpiegowską. W pierwszym tomie efekty jego pracy były bardzo dobre. Sama kontynuacja trzyma równie wysoki poziom.

Velvet Templeton została wrobiona w zabójstwo tajniaka z agencji wywiadowczej ARC-7 i z byłej agentki, a później sekretarki szefa szpiegowskiej instytucji, stała się zwierzyną łowną, ściganą po całym świecie przez niedawnych kolegów. Kobieta nie zamierza jednak bezczynnie czekać, aż ktoś ją dopadnie – myli tropy i lawiruje, cały czas podążając także śladem zbrodni, o której popełnienie...

PolishPopkulturę | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

Już nie tak emocjonujące, jak część pierwsza, ale to wciąż kawał dobrego czytadła. Bardzo podoba mi się tutaj to, jak scenarzysta wodzi swoich czytelników za nos - kilka razy dałem mu się nabrać :). Czekam z niecierpliwością na ostatni tom. Byłby z tego niezły film.

giera | 2017-01-27

Właściwie w pierwszym albumie serii „Velvet” scenarzysta skupił się rozstawieniu pionów i figur na planszy. Drugi tom zawiera dość skomplikowaną roszadę, która na pierwszy rzut oka może wydawać się aż za bardzo złożona. Mnożą się wątki, epizody oraz postaci. Obraz szpiegowskiego spisku, z którym musi sobie poradzić Velvet Templeton (oraz czytelnik), zaciemnia się, miast się rozjaśniać.

Jak pamiętamy: protagonistka została wrobiona w morderstwo kolegi z tajnej agencji, który również był szpiegiem. Dlatego jest ścigana przez brygadę operacyjną z ARC-7. Chcąc dowieść swojej niewinności, musi przystąpić do kontrataku i odkryć, kto stoi za całą intrygą. Metodą eliminacji wyklucza kolejne osoby, które z cienia mogą pociągać za sznurki. Kobieta nie cofnie się przed niczym, aby dojść do prawdy. Początkowo chciałem napisać: „Nie cofnie się przed niczym, aby odzyskać swoje dawne życie”, ale uświadomiłem sobie, że to wcale nie jest podstawową motywacją. Nie na tym bohaterce zależy. Ona po...

NieZnamSięToSięWypow | 2017-06-06

Świetny, doprawdy świetny :)

Chyba każdy lubi szpiegowskie klimaty – tajne organizacje, podwójne lub potrójne tożsamości, piękne kobiety imponujące nie tylko seksapilem, lecz także przebiegłością. To wszystko zawiera się w historii agentki Velvet Templeton, która została zdradzona przez własnych szefów.

Velvet to cykl pierwotnie wydany przez Image Comics, z kolei w Polsce ukazuje się za sprawą Mucha Comics. Do tej pory wydawnictwo na nasz rynek wypuściło trzy tomy: U kresu, Tajne życie umarlaków i (świeża premiera) Człowiek, który ukradł świat. Historia opowiada o Velvet Templeton, która po służbie w terenie przeszła do pracy biurowej. Niestety sielanka skończyła się w momencie, kiedy zabito agenta o pseudonimie X-14.

Cała recenzja na blogu:

Tomasz | 2017-12-12