Aliens: Salvation & Sacrifice
obcy, alien
komiksy

Podwójny album (double Scream), a w nim: arcydzieło Mike'a Mignoli i Dave'a Gibbonsa - Obcy: Zbawienie (Aliens: Salvation) oraz utrzymany w podobnym duchu album Obcy: Ofiarowanie (Aliens: Sacrifice) autorstwa Petera Milligana i Paula Johnsona.

źródło opisu: http://scream.com.pl/

źródło okładki: http://scream.com.pl/

Wkp | 2017-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2017

ALIENS: WIARA

Każdy, kto czytał wszelkie komiksy rozbudowujące popularne uniwersa (nie dotyczy to jedynie ich, ale skoro mowa tym razem o komiksie, ograniczę się tylko do tej grupy) wie, że nie tylko nie dorównują one pierwowzorowi, ale także najczęściej są tworami koszmarnymi. Odcinaniem kuponików i powielaniem wyeksploatowanych do cna schematów, które nie sprzedałyby się bez sławnego logo. Podobnie rzecz ma się z Alienami, bo choć od początku opowieści graficzne o krwawiących kwasem Obcych starały się trzymać konkretny poziom, wciąż tylko nieliczne tytuły okazywały się pozycjami wartymi polecenia nie tylko miłośnikom tematu. Do nich na szczęście należy niniejszy album, jeden z najlepszych w długiej historii alienowych komiksów i przy okazji stanowiący po prostu znakomitą opowieść dla miłośników dobrych horrorów Sci-Fi.

Całość mojej recenzji na blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/06/17/aliens-zbawienieofiarowanie-dave-gibbons-mike-mignola-kevin-nowlan-peter-milligan-paul-johnson/

Camillos | 2018-09-19
Przeczytana: 14 września 2018

Hmmm.. Dwie historie, całkiem niezłe, choć zdecydowanie bardziej druga przypadła mi do gustu. Mam wrażenie, że z tłumaczeniem i redakcją było coś nie tak.

Chris3z8 | 2017-08-15

Przeciętniak. Typowe kino klasy B, czyli dużo rozwałki, mało treści. Schematyczna fabuła oparta na strzelaniu do obcych. Nie czuć zagrożenia, bo Aliensi są słabi i łatwo ich pokonać, a z tego co wiem, to były bestie, które w pojedynkę potrafiły rozerwać człowieka, dlatego jestem zawiedziony. Za krótkie, za miałkie i ostatecznie zapomnę za tydzień. Lepiej wrócić do filmu Scotta, albo przeczytać Aliens: Labirynt.

Mikel82 | 2018-05-18
Przeczytana: 20 maja 2018