Zgłosuj na książki roku 2017

Jeśli zapomniałeś, przypomnę

Cykl: Komisarz Orłowska (tom 4)
Wydawnictwo: Fundacja Ludzie-Innowacje-Design
Bielsko-Biała, kryminał
Bielsko

Korzystając z zaproszenia pewnego uniwersytetu Edyta Orłowska spędza kilka miesięcy w niewielkim walijskim miasteczku. Na prośbę miejscowej policji włącza się w makabryczne dochodzenie. Na brzegu rzeki Dee zostają znalezione bestialsko okaleczone zwłoki mężczyzny. Identyfikacja jest możliwa tylko na podstawie szczególnego tatuażu. Gdy nadkomisarz wraca do kraju, okazuje się, że sprawa ma ciąg dalszy. Psychopata wciąga policjantkę w niebezpieczną grę. W rozwikłaniu zagadki może pomóc dawny przyjaciel.
Jeśli zapomniałeś, przypomnę to czwarta powieść z kryminalnego cyklu o śledztwach prowadzonych przez atrakcyjną psycholożkę i glinę z powołania, nadkomisarz Edytę Orłowską oraz zespół policjantów z Bielska-Białej.

źródło opisu: http://komisarzorlowska.pl/produkt/jesli-zapomniales-przypomne/

PRZYPOMNĘ
13 LISTOPADA 1973

NASTĘPNEGO ZNAJDZIESZ POD MOSTEM
JUŻ NIEBAWEM...

Kolejne spotkanie z Bakowem, koszmarną korektą tekstu i nadkomisarz Edytą Orłowską, i tylko miło się czyta, bo miejsca zbrodni i akcja dzieje się w moim rodzinnym miejscu.
Między Walią a Bielskiem - Białą, tajemnica, która wydarzyła się przeszło 40 lat temu... nie ma szału i dobrze, że seria z Edytą się skończyła.

Bielsko | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Najmniej porywająca książka całego cyklu.
Korektor nie popisał się, jeśli chodzi o nazwy miejscowe (co dziwniejsze, korektorką jest bielszczanka Magdalena Legendź):
potok Słonnica zamiast Słonica
Nipr zamiast Niper
Zmorzka zamiast Zmożka (!).

Ann | 2018-01-30
Na półkach: Kryminały, Przeczytane