Jeśli zapomniałeś, przypomnę

K.M. Bakow Wydawnictwo: Fundacja Ludzie-Innowacje-Design Cykl: Komisarz Orłowska (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Fundacja Ludzie-Innowacje-Design
Bielsko-Biała kryminał
Komisarz Orłowska (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Bielsko-Biała kryminał

Skusiło mnie miejsce akcji - Bielsko. Moje miasto. Przeczytałam wiec wszystkie cztery części. Niestety nie zachwyciłam się. Czwarta część, czyli "Jeśli zapomniałeś" jest największym rozczarowaniem. To po prostu historia Waldemara i Stefci nieco uwspółcześniona. Szkoda. A takie piękne miejsce akcji....

Bardzo fajnie, że pojawiła się seria książek, których akcja rozgrywa się w moim rodzinnym mieście. W tej częsci dochodzą jeszcze wydarzenia Walii.
W sumie dobrze się czytało, głównie ze względu na miejsce akcji, jednak cieszę się, że to już koniec serii i ciągle nieco mdłych bohaterów.
No i tytuł - jestem zwolenniczką krótkich tytułów. Ten mnie jakoś drażni.

Na półkach: , , , ,

PRZYPOMNĘ
13 LISTOPADA 1973

NASTĘPNEGO ZNAJDZIESZ POD MOSTEM
JUŻ NIEBAWEM...

Kolejne spotkanie z Bakowem, koszmarną korektą tekstu i nadkomisarz Edytą Orłowską, i tylko miło się czyta, bo miejsca zbrodni i akcja dzieje się w moim rodzinnym miejscu.
Między Walią a Bielskiem...

Najmniej porywająca książka całego cyklu.
Korektor nie popisał się, jeśli chodzi o nazwy miejscowe (co dziwniejsze, korektorką jest bielszczanka Magdalena Legendź):
potok Słonnica zamiast Słonica
Nipr zamiast Niper
Zmorzka zamiast Zmożka (!).

• 2018
  • Poszukuję
  • Nowe2016
  • Kryminały
  • Kryminał, Sensacja
  • 2016
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Jeśli zapomniałeś, przypomnę