Fontanestrasse

K.M. Bakow Wydawnictwo: STO Cykl: Komisarz Orłowska (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
STO
komisarz Orłowska kryminał bielsko-biała
Komisarz Orłowska (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
komisarz Orłowska kryminał bielsko-biała

Bardzo fajnie, że pojawiła się seria książek, których akcja rozgrywa się w moim rodzinnym mieście.
Kolejne śledztwo znanej nam bohaterki, która chyba zadomowiła się już w Bielsku. W książce zostały opisane kolejne zakątki tego miasta, co sprawia, że czyta się ją z ciekawością i przyjemnością. Wiem, że kilka osób szukało opisanej willi przy Fontanestrasse.

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. W porównaniu z poprzedniczkami poprawił się styl i błędów językowych i interpunkcyjnych jakby mniej (nie znaczy to jednak że nie ma ich wcale). Akcja powieści rozgrywa się jak zwykle, w Bielsku-Białej. W okolicach osiedla Beskidzkiego dochodzi do serii napadów z bronią w ręku. Łupem bandytów padają drobne kwoty, co sugeruje że ich...

Trzecie i ostatnie spotkanie z komisarz Edytą Orłowską.Akcja dzieje się w Bielsku-Białej, co dodaje smaczku, ponieważ mieszkam w tym mieście i je znam:)Tym razem zostajemy wciągnięciu w szereg napadów na os.Beskidzkim,postrzelenie pracownika poczty i kości znalezione na strychu oraz wisielca w opuszczonej willi na ul.Zapolskiej...
Gdy ekipa Orłowskiej zaczyna łączyć...

jestem pod wrazeniem jak wszystkich ksiazek Bakova,polecam:)

K.M. Bakow już po raz trzeci uraczył nas kryminałem, którego akcja toczy się w Bielsku-Białej. Od pierwszej części jestem ogromną fanką twórczości tego autora, głównie dlatego, że opisuje miasto najbliższe memu sercu... W trzeciej części przygód komisarz Edyty Orłowskiej cofniemy się do 1945 roku, kiedy to Niemcy opuszczali Bielitz czując na plecach ciepły oddech sowieckiej...

Miłośnicy przygód komisarz Orłowskiej po raz kolejny mogą spędzić przyjemne chwile przy zagadce, która korzeniami sięga czasów II Wojny Światowej. Atutem powieści jest niewątpliwie ciekawa akcja, odniesienia historyczne, które mogą stać się punktem wyjścia dla poznawania skomplikowanych przedwojennych losów miasta i dokładne odniesienia topograficzne.
Niestety, przyjemność...

• 2018