Zbrodnie pozamałżeńskie

Wydawnictwo: Novae Res
literatura polska
literatura piękna
Agnesscorpio

Na początku była miłość. Potem była zbrodnia. Marcin, piłkarz u szczytu formy, staje przed szansą zrobienia wielkiej kariery. Jednak radość z sukcesów na boisku przyćmiewają jego problemy małżeńskie. Alicja, pracownica naukowa, zdaje się nie zauważać ani osiągnięć męża, ani jego potrzeb i skupia się na swoich sprawach. Marcin, zazdrosny o Adama, przyjaciela Alicji z uczelni, uruchamia...

Na początku była miłość. Potem była zbrodnia.
Marcin, piłkarz u szczytu formy, staje przed szansą zrobienia wielkiej kariery. Jednak radość z sukcesów na boisku przyćmiewają jego problemy małżeńskie. Alicja, pracownica naukowa, zdaje się nie zauważać ani osiągnięć męża, ani jego potrzeb i skupia się na swoich sprawach. Marcin, zazdrosny o Adama, przyjaciela Alicji z uczelni, uruchamia niebezpieczne kontakty, żeby dać nauczkę rywalowi. Ale sytuacja komplikuje się, kiedy Adam najpierw przepada bez wieści a potem zostaje odnaleziony martwy.
Tymczasem sąsiedzi Marcina i Alicji, wzięty adwokat Arek i zajęta domem oraz wychowywaniem dziecka – Marta, również przechodzą przez trudny okres swojej małżeńskiej relacji. Arek nie ma świadomości, że jego trzymana pod kloszem, nieszczęśliwa żona, zaczyna odreagowywać frustrację, zdradzając go z Damianem, studentem. Sam zaś Arek odkrywa w sobie wielopoziomową fascynację pracującym u niego aplikantem Maciejem, który zdaje się skrywać jakąś mroczną tajemnicę.
„Zbrodnie pozamałżeńskie” to opowieść o oddalaniu się od siebie, ryzyku i o konsekwencjach wyborów, których nie jest się w stanie przewidzieć, ale też o desperackiej walce o powrót do normalności i stabilizacji w skrajnych życiowo sytuacjach.
Książka w oryginalny sposób łączy w sobie pełne emocji wątki obyczajowe z kryminalnymi, zaskakując niespodziewanymi zwrotami akcji i nieoczekiwanym zakończeniem.

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

Małgo | 2019-07-20
Przeczytana: 16 lipca 2019

To książka o miłości, o przeróżnych obliczach miłości. Tak niewiele trzeba żeby doszło do tragedii. W imię miłości oczywiście. Książka pokazuje psychologiczny obraz dwóch par borykających się (na pozór lub całkiem otwarcie) z kryzysem małżeństwa. Co nami kieruje kiedy zdradzamy? Albo kiedy zaborczo walczymy o "miłość"? Autorzy wciągają w historię od pierwszych stron książki.

Na samym początku chce napisać szczerze,że zaskoczyła i zainteresowała mnie książka.
Historia dwóch małżeństw,bardzo zaskakująca fabuła,szybkie zwroty akcji,trzymał kryminał w ciągłym napięciu.
Bohaterowie znakomici,wyraziści.
Porywająca,fajna i wciągająca książka porusza,ciekawi od samego początku do końca umiliłam sobie miłe chwile przy lekturze.
Zagwarantowała mi mnóstwo wrażeń ciekawych, emocji,które towarzyszyły mnie podczas czytania.

Kowala20 | 2019-02-20
Na półkach: Przeczytane, 2019

moim zdaniem to najslabsza książka pani lingas.warto przeczytać ale nie ma tu tych emocji co w innych książkach autorki.postacie nie wzbudziły moich pozytywnych uczuć jedynie postać Marcina pokazała że czasami jedna bezmyślne decyzja może zawazyc na całym zyciu

Ema | 2019-01-18

Po przeczytaniu "Miłości w czasach dyskontów" Daniela Koziarskiego oraz "Klubu niewiernych" napisanego w duecie miałam spore oczekiwania co do tej pozycji, ale niestety trochę się rozczarowałam. Sama historia dość ciekawa, ale kilka kwestii "uderzyło" mnie negatywnie.
Przede wszystkim sami bohaterowie. Po pierwsze, wszyscy są na swój sposób tak zepsuci, że ciężko z kimkolwiek sympatyzować, a mnie odczuwanie sympatii w stosunku do bohaterów akurat jest potrzebne przy czytaniu książki. Po drugie mam wrażenie, że trochę niespójni charakterologicznie. Może to efekt tego, że książkę pisały dwie osoby, bo często dialogi, zachowania czy poszczególne decyzje bohaterów nie zgrywają się ze sobą logicznie...
Weźmy, na przykład, Martę. Z jednej strony twierdzi, że kocha synka, dba o niego, niemal w każdym rozdziale wspomina, że musi go odebrać/zaprowadzić do przedszkola. Z drugiej, w jedynej dłuższej scenie, w której pojawiają się razem (podczas wizyty Macieja)traktuje go bardzo obcesowo,...

Ghia | 2018-09-27

Na początku spodobał mi się tytuł i okładka, więc się skusiłam. Historia dwóch małżeństw. Jest podobnych tysiące, dlatego lubimy czytać o ludziach takich jak my, jak sąsiad z nad przeciwka, sąsiad obok, znajomy, znajoma, znajomy znajomego. Ta książka jest o ludziach naszych czasów, którzy błądzą, pragną, którzy poszukują miłości, tej innej też, lub zawzięcie chowają się w swoich skorupach. Autorzy lekko opowiadają o fascynacji drugim człowiekiem. Czyta się szybko. Do czego mogłabym się przyczepić to imiona. Dlaczego Marcin-Alicja i Arek-Marta ? Tu M i A i tu A i M. Na początku mi się myliło, cofałam się kto jest kto, zanim wbiłam sobie ich do głowy. Błąd pisarzy, gdyby imiona różniły się od siebie, byłoby łatwiej. Najbardziej sympatią mogłabym obdarzyć Martę, która wciąż trzymana pod kloszem przez swojego despotycznego męża zaczyna się wyrywać i dostaje skrzydeł. I ma rację ! Natomiast Alicję udusiłabym gołymi rękoma, rzadko zdarza mi się, żebym nie lubiła, któregoś z bohaterów...

PaniTroszka | 2018-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2018

Świetna, lekka Książka. Nie ma nic wspólnego ze zbrodnią ale miło sie czyta jest bardzo wesołauśmiałam się podobnie jak przy Oldze Rudnickiej.

Ewelina | 2018-06-28
Przeczytana: 28 grudnia 2018

Ciekawa książka warto ją przeczytać, polecam.

Kinga24 | 2018-06-08
Przeczytana: 29 maja 2018

Ogólnie książka słaba. Powtarzanie ciągle tego samego, i tak przez ok. 360 stron - Alicja obraża Marcina a Marta zdradza Arka. Kobiety przedstawione są w sposób bardzo szowinistyczny. Facetom wolno więcej a ich wady przedstawione są w sposób pobłażliwy.

Renata | 2018-05-26
Przeczytana: 26 maja 2018

Książka mnie nie porwała, zbyt dużo pogmatwanych spraw. Dwa małżeństwa, różne historie nie wiążące się ze sobą niczym konkretnym.

salamandra | 2018-05-02
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Zanim poznałam bohaterów, zanim przebrnęłam przez pierwsze kilkadziesiąt stron, zanim ułożyłam sobie w głowie intrygi zawiązane przez postaci stworzone w powieści... Trochę mi zeszło. Ale warto było. Bo okazuje się, że najbliższych nie znamy, nie przewidzimy ich zachowania, nie odgadniemy jak postąpią. I w książce niech tak będzie, bo ciekawiej przez to i weselej. A w życiu... To teraz wiem, po przeczytaniu tej książki, że gdzieś tam już rośnie pewnie drzewo na moją trumnę...niech sobie jeszcze podrośnie