Zamek na wzgórzu

K.M. Bakow Wydawnictwo: Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej kryminał, sensacja, thriller
Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
kryminał bielsko-biała zamek
kryminał, sensacja, thriller
kryminał bielsko-biała zamek

Miło było czytać powieść, której akcja dzieje się w moim mieście. Kilka miejskich legend zawartych na stronach tej książki. Szału nie ma. Kilka uproszczeń i luk ale przyjemna, sentymentalna na letnią spiekotę.

Akcja książki dzieje się w moim rodzinnym mieście i tylko za to 5☆. Ale tak naprawdę nie wiem o co w nie chodzi. Z jednej strony można dowiedzieć się o różnych historycznych faktach, ale z każdą kolejną stroną staje się bardziej książką fantastyczną. Zakończenie dla mnie jest niezrozumiałe i się z nim nie zgadzam. W porównaniu z serią o komisarz Orłowskiej, wypada słabo.

Słabe to jest... Ni to kryminał, bo jeśli to jest ten gatunek to łapie się tylko początek, potem to czysta fantastyka, która przebiega jakoś dziwnie i kończy się bardzo dziwnie. Fakty historyczne są, ale też jest ich na tyle mało i są tak wybiórcze, że nie wnoszą nic do powieści. Jeśli autor na końcu pisze, że można się zabrać z książką i przejść sobie po miejscach w...

Nieco słabsza, niż poprzednie tomy, aczkolwiek ciekawa, pewnie też ze względu na mój sentyment do Bielska. Oczywiście radziłabym Bąkowi zmiane korektora, ale to już zboczenie zawodowe. Polecam pracownikom Muzeum Historycznego w BB organizację zwiedzania szlakiem fabuły Bakowa :P

Na półkach: , , , ,

Czwarte spotkanie z panem Bakowem, który zabiera nas do rezydencji książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej, de facto moje rodzinne miasto.
Zamek Książąt Sułkowskich to najstarsza obok kościoła św. Stanisława zabytkowa budowla w Bielsku - Białej na Wzgórzu Miejskim. Nazwa zamku pochodzi od ostatnich właścicieli Bielska - książąt Sułkowskich.
W XIII wieku stał drewniany gródek...

Całkiem fajna książka. Historia trochę kryminalna, trochę historyczna pisana lekkim językiem w stylu Nienackiego osadzona w realiach Bielska-Białej. Niezobowiązująca lektura na jeden wakacyjny dzień.

Książka powstała niejako na zamówienie, jej celem jest zainteresowanie bielszczan (i nie tylko) Zamkiem Sułkowskich. I sądzę, że cel osiągnęła, sama mam zamiar wybrać się ponownie na Zamek :)
Niestety, pisanie na zamówienie, czy pisanie pod konkretny cel, wpłynęło na jakość, "Zamek na wzgórzu" to najsłabsza moim zdaniem książka Bakowa. Trochę naciągana fabuła, główna...

Faktem jest, że korektor nie spisał się. Jednak ogólnie książkę czyta się z przyjemnością, szczególnie znając miasto i okolice. Odnalezienie kamienia Steckli nie będzie dla zainteresowanych najłatwiejsze. Ja miałam szczęście odwiedzić to miejsce podczas spaceru zorganizowanego przez Stowarzyszenie Olszówka. Czekam na kolejny kryminał Pana Bakowa

Książka do łyknięcia w jeden wieczór.
Korektor przepuścił błędy językowe- wstyd.
A schronisko, zwane ongiś Klementynówką, z Klementyną Sułkowską nie miało nic wspólnego, co bez trudu można sprawdzić w jakiejkolwiek publikacji poświęconej jego historii.

• 2019
  • Fantastyka
  • K.M. Bakow
  • Pojedyncze książki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Zamek na wzgórzu