Z pamiętnika zajętej wróżki

Wydawnictwo: Edipresse Książki
giovanna

Emilia ma wreszcie poukładane życie. Wymarzony partner boku, dobrze zapowiadająca się kariera w telewizji w charakterze wróżki, a także poprawne relacje z ojcem sprawiają, że tytułowa bohaterka promienieje szczęściem. Jej sąsiadka i przyjaciółka zarazem, Roksana także odnajduje swoją bratnią duszę w osobie tajemniczego Kazimierza. Sielanka jednak nie trwa długo. Wkrótce okaże się, że każdy coś ukrywa, a rzeczywistość nie jest taka, jak ją malują. Zabawna, pełna ciekawych zwrotów akcji opowieść o lekkim zabarwieniu sensacyjnym.

źródło opisu: http://edipresse.pl/

źródło okładki: http://edipresse.pl/

Z piórem Ewy Zdunek miałam przyjemność zapoznać się przy jej debiutanckiej powieści Z pamiętnika samotnej wróżki, która jest pierwszą częścią cyklu pamiętnika wróżki. Samotną wróżkę wspominam bardzo miło i z niecierpliwością oczekiwałam jej dalszych losów. Jak potoczyło się jej życie? Tego dowiedziałam się w dzisiejszej książce.

Emilia ma wreszcie poukładane życie. Wymarzony partner, dobrze zapowiadająca się kariera w telewizji, a także poprawne relacje z ojcem. Jej sąsiadka i przyjaciółka za razem, Roksana, także odnajduje swoją bratnią duszę w osobie tajemniczego Kazimierza. Sielanka jednak nie trwa długo. Wkrótce okaże się, że każdy coś ukrywa, a rzeczywistość nie jest taka, jak ją malują.

Spodziewałam się, że razem z Emilką, główną bohaterką, spędzę miło i przyjemnie wolny czas. Tak było za pierwszym razem i na szczęście tak było i teraz. Emilka nie jest już samotna, nie umawia się na setki randek z mężczyznami poznanymi w internecie. Teraz jest w związku, poszła...

Maja | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Nigdy jakoś specjalnie nie ciągnęło mnie do tego, żeby pójść do wróżki, choć kilka moich koleżanek ma za sobą taką wizytę. Postanowiłam jednak poznać Emilię, która w końcu zmieniła swoją pasję w stałą pracę. Stała się pełnoetatową wróżką.

Bohaterka dostała pracę w telewizji. Tam poznała inne koleżanki po fachu. Nieco specyficzne. Czy Emilii uda się dopasować do telewizyjnych realiów? Jak będzie rozwijała się jej dalsza kariera? Czy ukochany Marek faktycznie okaże się rycerzem na białym koniu, który nie ma skazy? Przekonajcie się, jak wyglądało życie Emilii.

Z pamiętnika zajętej wróżki to lekka opowieść na leniwy wieczór. Z tym pamiętnikiem na pewno nie będziecie się nudzić. Nie bardzo wiedziałam, czego mogę spodziewać się po tej lekturze. Nie byłam pewna, czy ta historia przypadnie do gustu osobie lubującej się w powieściach ociekających krwią. Potrzebowałam jednak czegoś, przy czym będę mogła oderwać się od rzeczywistości i dzięki Ewie Zdunek mi się to udało. Niemal cały czas...

Patrycja Łazowska | 2017-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

"Z pamiętnika zajętej wróżki" to kontynuacja książki "Z pamiętnika samotnej wróżki". Jak wskazuje sam tytuł powieść napisana została w formie pamiętnika, gdzie poznajemy wydarzenia z życia trzydziestoletniej Emilii. Po wielu trudach jakie musiała przejść w swoim życiu nagle wszystko zaczyna się układać, kariera telewizyjna, dobre stosunki z ojcem oraz poczucie stabilności jakie zapewnia jej nowy partner. Kobieta wprowadza wiele zmian zarówno wewnętrznych poprzez ubiór, zmianę koloru włosów po wystrój mieszkania. Niestety, nic nie trwa wiecznie a to, co na pozór jest dobre okaże się mieć złe strony!

Przez całą książkę przewija się motyw egzoteryczny, tarot to dla wielu strata zarówno pieniędzy jak i czasu dla innych przepowiednia, która może ocalić ich życie. Wielu uważa, że egzoteryka to stan ducha, by ją odkryć należy spojrzeć w głąb umysłu, w pełni poddać się temu w co wierzymy. Nasza bohaterka mimo pomocy jaką udziela wielu osoba sama boi się stawiać sobie karty, gdyż obawia...

Katarzyna | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

„… Nie mam w domu nic wartościowego,
poza psem i papugą,
a one nie pozwolą się ukraść …”

Czasami, współczesne wróżki wyglądają całkiem zwyczajnie. A historia, którą pragnę Wam przedstawić, jest bardzo interesująca. Kilka miesięcy temu, na moim blogu prezentowałam powieść pt. „Z pamiętnika samotnej wróżki”, autorstwa Ewy Zdunek. Wtedy pani Ewa, zapowiadała kolejną publikację. I oto jest kontynuacja – „ Z pamiętnika zajętej wróżki” ;-)

Na pierwszy rzut oka, przyciąga ciekawą szatą graficzną i niebanalną historią. Bo przecież wróżby, te magiczne, mają wielką siłę sprawczą. Pisarka Ewa Zdunek jest również niesamowita. To doktor nauk prawnych, oraz zawodowy negocjator. W 2011 roku otrzymała nagrodę „Złota Mediana”, przyznawaną przez Stowarzyszenie Mediatorów Polskich.

Główną bohaterką jest Emilia, która ma nareszcie dość poukładane życie. Dobrze zapowiadająca się kariera telewizyjna, wymarzony partner i poprawne relacje z ojcem. Czego chcieć więcej? Kobieta promienieje, zmienia...

Magdalena | 2017-03-28

"Z pamiętnika zajętej wróżki" to coś na dzisiejszy dzień autorstwa Ewy Zdunek od Edipresse Książki.
Ostatnio dużo w sięganych przeze mnie pozycjach książek, które wywołują uśmiech na twarzy. Ta również należy do takich pozycji.

Czy byliście kiedyś u wróżki? Czy nie kusiło Was aby poznać przyszłość, aby sprawdzić co czeka nas tuż tuż? A może oglądaliście programy telewizyjne, w których wróżbici radzą telewidzom?
Emilia trafia właśnie do telewizji, gdzie poznaje koleżanki po fachu. Jednak zamiast oszałamiającej kariery niedługo po tym czeka ją poszukiwanie nowej pracy. Jak myślicie, czy wróżka przyda się w zakładzie pogrzebowym? Jakby nieszczęść było mało ukochany również przysparza jej problemów ujawniając swoje przestępcze oblicze.

Chociaż sama nie miałam okazji czytać pierwszej części przygód naszej bohaterki, którą była "Z pamiętnika samotnej wróżki" o tyle tą szczerze polecam. Jeśli szukacie lekkiej, niezobowiązującej lektury po ciężkim dniu, to ta pozycje jest idealna. Lekki...

Patrysia | 2017-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Za niewielkie wpadki zabieram jedną gwiazdkę, poza tym rewelacja :-) Od pierwszej do ostatniej strony uśmiałam się, jak norka! Treści nie będę przytaczać, bo w opisie jest wszystko, powiem tylko, że warto wydać te parę złotych, żeby tak dobrze się zrelaksować. Gorąco polecam!

aannaa | 2017-03-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 08 marca 2017

Druga część historii "wróżki" Emilii. Według mnie jest to lepsza część. Zachowana w podobym zabawnym tonie pełnym przygód.

lubieczytac | 2017-01-21

Emilia zaczyna pracę w telewizji, tam poznaje inne wrózki, których pracę obserwuje i dzieli się swoimi spotrzeżeniami. Bezlitosny przemysł telewizyjny rezygnuje jednak z jej usług, co powoduje, że główna bohaterka musi poszukać nowej pracy. Znajduje ją w... zakładzie pogrzebowym znajomej ojca, ale i tam nie może być pewna swojej przyszłości. Na domiar złego ukochany Marek okazuje się być przestępcą, przed którym ostrzegą Emilię opiekuńcze anioły.
Bardzo miła, zabawna i lekka lektura, pełna ciekawych zwrotów akcji i śmiesznych sytuacji. Zakończenie ciekawe, polecam, czyta się szybko, lekko, warte swojej ceny.

www.stanzaczytany.pl

Nie czytałam pierwszej części, więc miałam niemałe obawy, że będę odczuwała pewne braki. Owszem, braki były odczuwalne, jednak pod względem czytania nie wpływało to jakoś na całokształt interpretowanej fabuły. Czytało się szybko, autorka w umiejętny sposób prowadziła historię tak, że nawet jeśli zabraliście się tak jak ja od drugiej części, nie musieliście zapoznawać się z jej poprzedniczką. Jednak były wzloty i upadki względem mojej oceny, o których wspominam niżej. Dlatego serdecznie zapraszam do przeczytania recenzji.

Powieść napisana jest formą pamiętnika - widzimy daty, dni tygodnia, dzięki czemu mamy wrażenie, jakby główna bohaterka odsłaniała się przed nami. Ponadto pojawiają się dialogi, więc nie mamy samych opisów (których jest mnóstwo - ogromny plus za to!). Poznajemy umysł bohaterki, który jest... naprawdę niesamowity. Pamiętnik zajętej wróżki to powieść, która bawi czytelnika, a zarazem daje powody do rozważań życiowych.

Przyznaję, niekiedy...

IczerwoneSzpilki | 2017-04-14
Przeczytana: 15 lutego 2017

Uciekająca przed samotnością, przed ludzkimi spojrzeniami i krytyką wróżka Emilia zakochuje się. Związuje się z Markiem, tajemniczym mężczyzną poznanym na portalu internetowym. Mimo obaw, po kilku tygodniach znajomości zamieszkuje z nim. Układa sobie życie, ale nie z mężczyzną, lecz z wyobrażeniem o nim. Wady, które jej przeszkadzają w nowym partnerze, odbiera jako troskę i uwielbienie jej osoby. Złudnie przekonuje się ciągle, że to ten właściwy, docelowy partner, na całe życie, przy którym kiedyś usiądzie w fotelu pod kocem, otoczona gromadką wnuków. Oczekuje, że to on osłodzi jej życie, ubarwi i ochroni przed całym złem świata, lecz w niedługim czasie oczekiwania przechodzą w głębokie rozczarowanie i frustrację. Emilia boi się zmian, boi się też stać się znów samotna. Rozwijając swa karierę wróżki w telewizji czuje się spełniona, ale tylko do czasu. Otoczona gronem przyjaciół nie zauważa dobra, jakie wokół niej krąży, nie zauważa, że nie jest sama i co życie jej daje. Jako...