Z pamiętnika zajętej wróżki

Okładka książki Z pamiętnika zajętej wróżki Ewa Zdunek
Okładka książki Z pamiętnika zajętej wróżki
Ewa Zdunek Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Pamiętnik samotnej wróżki (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Pamiętnik samotnej wróżki (tom 2)
Edipresse
2017-01-01
2017-01-01

Kontynuacja książki "Z pamiętnika samotnej wróżki". Przyjemna forma pamiętnika z przezabawnymi zwrotami akcji 😉 mimo, że ostatnio brak czasu i czytałam z przerwami to za każdym razem wciagała mnie tak samo. Warto, polecam bo to przyjemna lektura w te szare wieczory.

Recenzja książki sugerowała, że będę miała co czytać o świecie wróżb i na czym będzie polegała codzienna praca wróżki. Oczekiwałam akcji. Początek książki był ok....ale cała fabuła nie była wciągająca. Długo zajęło mi przebrnięcie przez wszystkie wątki. Końcówka książki była przynajmniej ciekawa i mam nawet z tego krótkiego wycinka puentę: szukanie miłości to nie targ.

Gdyby nie końcówka z kryminalnym wątkiem to uznałabym tą kontynuację za lanie wody. Według mnie, niepotrzebna.

Najpierw była 3 cz, która mi się spodobała. Potem 1 cz no taka sobie haha dałam szansę i 2 cz. Nie wiem, czego mi brakowało. Jako oddzielna książka była by dobra, a w serii niby coś się działo, ale jakoś tak zabrakło tego smaczka z trzeciej części ;) W moim przypadku czytanie od końca na dobre nie wychodzi.

Zapowiedź mówi: "Emilka ma wreszcie poukładane życie".
Ja wcale tak nie uważam.
Książka w głównej mierze opowiada o tym, że "szewc bez butów chodzi" i tak jak wróżka jest zasypywana w większości bezsensownymi pytaniami, tak sama sobie postawić kart nie potrafi. Gdyby to zrobiła, cały ten bałagan w jej życiu wreszcie by się poukładał.
Książka jest napisana w formie dziennika, więc mamy tu pokrótce:
- pytania klientów i odpowiedzi różnych wróżek (niekoniecznie uczciwe i zaskakujące w jakie bzdury ludzie uwierzą).
- skrót wydarzeń dnia codziennego
- zagadki na wzór kryminalnych (np. kto kradnie płyty chodnikowe)
- wynurzenia na temat nowego partnera i jego chorych zagrywek
- kilka historyjek budzących śmiech (zazwyczaj słowne dwuznaczności jak np. "wszyscy poszli oglądać nowego ptaka księdza")

Czyli samo życie...Gdybym napisała pamiętnik, byłby on po jakimś czasie dla mnie ciekawy i po czasie nieraz uśmiechnęłabym się na wspomnienie jakiejś sytuacji, ale nie do końca jestem pewna czy ktoś uznałby go za arcydzieło.

Zapowiedź mówi: "Emilka ma wreszcie poukładane życie".
Ja wcale tak nie uważam.
Książka jest napisana w formie...

Zabawna, lekka, niezwykle przyjemna komedia z lekkim watkiem kryminalnym. Wspaniała książka na podróż, wypoczynek, odreagowanie. Polecam

Tak!

Tak!

Książka jak najbardziej ok jako "odstresowywacz" po ciężkim dniu. Jednak fabuła, postacie raczej średnio ciekawe. Przeczytawszy ją miesiąc temu już dokładnie nie pamiętam co zawierała. To świadczy raczej na niekorzyść pozycji. Nic specjalnego, jednak na poprawę nastroju może być. Nie skłania do refleksji ani do myślenia.

Książkę skończyłam bardzo szybko. Książka posiada w sobie wiele humoru, a jednocześnie pokazuje realny świat. Dawno takiej nie czytałam

Interesująca książka, wciąga. Jest nieprzewidywalna i wiele się dzieje. Trochę mało satysfakcjonujące zakończenie.

• 2017
  • Recenzje 2017
  • ZDUNEK EWA
  • Polska literatura

Dodaj cytat z książki Z pamiętnika zajętej wróżki