Lekarstwo na żal

Okładka książki Lekarstwo na żal Ewa Zdunek
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Lekarstwo na żal
Ewa Zdunek Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Mediatorka (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Mediatorka (tom 2)
W.A.B.
2018-09-19
2018-09-19

Książka ciekawa. Nie spodziewałam się tylu ciekawostek i takiego rozwoju akcji.chetnie przeczytałabym o dalszych losach Marty.

Bardzo przeciętna i chaotyczna. Ile tam się dzieje. Dużo, za dużo wyimaginowanych sytuacji i zbiegów okoliczności.

"Przed sobą nigdzie nie uciekniemy .... lekarstwo na żal nosimy w sobie, w swoim sercu. Jest pani zabójcą i uzdrowicielem, wybór, którego dokonujemy też należy do nas". Tak ocenia stan życiowego zagonienia głównej bohaterki psycholożka z przedszkola jej córki. To jest historia o współczesnej matce polce. Trochę śmieszno, trochę straszno, ale dobrze się czyta. Polecam.

Minęło bardzo dużo czasu od przeczytania ostatniej książki. Wstyd się przyznać ile. Na początku myslam, że już nie przeczytam rządnej książki. Z biegiem tygodni probowalam przeczytać książki z mojej półki które mi zostały ale rządnej nie umiałam dokończyć. Trafiłam też na kilka audiobooków których nie wysłuchałam do końca. Sfrustrowana już ta swoją czytelnicza blokada rozważałam usunięcie bloga na dobre. Wtedy przypomniała mi się moja obietnica złożona zmarłej przyjaciółce, a parę tygodni później trafiłam na audiobook autorstwa Ewy Zdunek ,, Lekarstwo na żal ". Czy to przypadek nie wiem. Słuchać tego audiobooku nie robiłam sobie nadziei, że wytrwam do końca. Długość nagrania sprawił, że sluchalam książki po fragmentach przez kilka dni. Cieszę się jednak, że udało mi się ją wysłuchać do końca. Może to moje lekarstwo na żal czas pokaże.
Autorka opowiada historię Marty, która jest mama dwóch małych dziewczynek. Pracuje jako mediatorka. Ma problemy z mamą, a niedługo później okazuje się, że jej ojciec jest bardzo chory. Jest bardzo lubiana. Może nawet za bardzo co ja przytłacza . Wkrótce wyjedza na wycieczkę na Sycynie jako prezent urodzinowy od rodziców. Ta wycieczka pozwala jej trochę odpocząć i zmienić perspektywę na własne życie. Jedna po powrocie problemy rodzinę znów dają siew znaki . Dlaczego nie dogaduje się z matką? Czy odnajdzie siebie na nowo? Jak poradzi sobie w nawale problemów?
Ta książka pozwoliła mi na własne przemyślenia. Chwilami rozśmieszyła. Pokazując jednocześnie jak trudne jest życie wielu ludzi, a każdy z nich poszukuje recepty na własne szczęście. Może to lekka opowieść jednak porusza trudne tematy. Jakie musicie sięgnąć i sami się przekonać. 📘🌸🐈

Słabsza od poprzedniej.

Słabsza od poprzedniej.

Przygody mediatorki przeplatane sprawami. Trochę mało śmieszne ale zjadliwe ;) Nie czytałam pierwszego tomu.

Lekarstwo na żal to druga część Mediatorki Ewy Zdunek. Dość zakręcona, momentami czytało się ją jak książki Joanny Chmielewskiej, chwilami akcja była dla mnie za szybka😂 Tu bym powiedziała, że czasami trzeba powiedzieć stop i zastanowic sie nad wartościami w swoim życiu a nie tylko żyć pracą i problemami osób które nas otaczają. Do przemyślenia. Ogólnie polecam ale koniecznie z pierwszą częścią 📚📖🔖

Przeczytałam tę książkę ponieważ pojawiła się na empik go.
Czytałam nie wiedząc nawet, że jest pierwszy tom.

Marta - mediatorka, która ma dwie córki. Która lubi pakować się w kłopoty. Kobieta mają bardzo chorego ojca, dwie córeczki i kiepskie relacje z matką postanawia zrealizować bon na wakacje i leci na Sycylię.
Z początku polubiłam tą bohaterkę byłam ciekawa jej przygód na pięknej Sycylii jednak w trakcie czytania zaczęłam mieć mieszane uczucia i czuć irytację.

Duży plus za opisy Sycylii, które bardzo mi się podobały, prowadzenie mediacji w książce miałam okazję poznać chociaż troszkę jak to wygląda od środka. Problemy ludzi pomimo, że niektóre były troszkę przerysowane też mnie zaciekawiły.

Minusem dla mnie było kuriozalne zachowanie Marty gdy zgubiła telefon, jako matka zrobiłabym wszystko być mieć kontakt z rodziną (dzieci, plus umierający ojciec ). Lekceważenie choroby ojca. Absurdalne zachowanie Beaty - przyjaciółki Marty która rzekomo ma bakterie i leży w szpitalu. Przyjaciółka i współpracownica, która w pewnym momencie się oddala i jest na wakacjach w Rzymie! No i matka - nie matka, która ucieka nie wiadomo gdzie.

No i zakończenie. Mam wrażenie, ze zakończenie jest ucięte. Niby jest ale w sumie go nie ma.

"Lekarstwo na żal" to powieść w której w której są opisane mediacje i problemy rodzinne np. urojona zdrada, dziwne zachowanie dziewczynek Marty a także zarys przedszkola i ich opiekunki. Powieść w której wspomniana jest Sycylijska mafia (ale po co? )
Znajdziemy też elementy powiedzenia człowiek człowiekowi wilkiem ( ludzka chciwość, zazdrość).
W tej książce bardzo dużo się dzieje, ale czy to jest plus? już sami musicie na to pytanie sobie odpowiedzieć.

Przeczytałam tę książkę ponieważ pojawiła się na empik go.
Czytałam nie wiedząc nawet, że jest pierwszy tom.

Z początku polubiłam tą bohaterkę byłam ciekawa jej...

Znużyła mnie część dotycząca wyjazdu na Sycylię. Liczyłam na to, że w drugiej części będzie bardziej wiarygodnie i bardziej spójnie, ale to była niemal fantastyka.

Książka zapowiadała się ciekawie, ale potem coś się zadziało.
Była nudnawa, wątki rozciągnięte, niepotrzebnie tyle postaci.
Nie urzekła mnie.

Książka zapowiadała się ciekawie, ale potem coś się zadziało.
Była nudnawa, wątki rozciągnięte, niepotrzebnie tyle postaci.
Nie urzekła mnie.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Lekarstwo na żal