Z pamiętnika samotnej wróżki

Okładka książki Z pamiętnika samotnej wróżki Ewa Zdunek
Okładka książki Z pamiętnika samotnej wróżki
Ewa Zdunek Wydawnictwo: Estymator Cykl: Pamiętnik samotnej wróżki (tom 1) literatura piękna
Pamiętnik samotnej wróżki (tom 1)
Estymator
2022-01-01
2015-01-13
Ewa Zdunek Z pamiętnika samotnej wróżki

Książka fajna, miejscami tak zabawna, że można się śmiać nawet na głos podczas czytania ;)

To pierwsza część cyklu o wróżce Emilii, samotnej trzydziestolatce mieszkającej w starej kamienicy z ojcem i prowadzącymi rodzinną pralnię.
Sięgając po lekturę oczekiwałam przede wszystkim sporo sytuacji komicznych, zabawnych i skłaniających do śmiechu.
Owszem powieść napisana w formie pamiętnika jest zabawna, ale przede wszystkim zawiera mnóstwo spostrzeżeń i obserwacji na temat relacji międzyludzkich. Relacji rodzinnych, partnerskich, obserwacji z codziennego życia przewijających się bohaterów.
Aby zmienić swoje monotonne życie Emilia postanawia zająć się ezoteryką, w szczególności wróżeniem z kart tarota na jednym z portali ezoterycznych. Wraz ze skrzydlatym przyjacielem na ramieniu, papużką Bolkiem, który doskonale wpisuje się w klimat jej pracy z czasem staje się profesjonalistką w swoim zajęciu, statystyki portalu notują coraz więcej przeprowadzanych przez nią rozmów, porad.
Jednak w życiu Emilia odczuwa samotność. W tym celu za radą przyjaciółki rejestruje się na portalu randkowym. Czytelnik poznaje kim są ludzie rejestrujący się na tego typu portalach, czego oczekują. Pełna trafnych spostrzeżeń, zabawnych sytuacji i drobnych dziwactw z życia codziennego mądra, z dawką humoru powieść warta przeczytania.

Przezabawna książka, momentami śmiałam się jak norka...może po prostu trafiła w mój specyficzny humor! Perypetie dziewczyny, która wróży z kart 🃏i przy okazji szuka wielkiej miłości 😂😂😂 historia zabawnie spisana w formie dziennika📚🔖

Było to moje jedno z pierwszych podejść do literatury pięknej polskiej. Może ze względu na wiek się z nią nie polubiłam? A może był inny powód? Tego nie jestem w stanie teraz stwierdzić. Ale wiem jedno : na pewno dam jej drugą szansę.

Parę zabawnych gagów, akurat tyle, żeby na cztery gwiazdki starczyło. Przyciężkie moralizatorstwo, brak pomysłu na całość, miałam nadzieję że przynajmniej końcówka coś wniesie... No więc końcówka jest najgorsza w tej, i tak nie najlepszej, książce.

Ig : herbacianazaczytana
Książkę kupiłam na promocji za 5 zł i szczerze więcej bym za nią nie dała. Bardzo średnia książka, jak zazwyczaj lubię książki w formie pamiętnika, to ta mnie nie porwała. Jednak podobały mi się opisy rodzinnych perypetii oraz samych wróżb. Emilia zniechęciła mnie do siebie pod wieloma aspektami, m.in. z jednej strony wykłada nam na temat grzechów, bardzo szczegółowo opisuje to w swoim listach, a z drugiej strony nie przeszkadza jej wykorzystywanie pierwszych lepszych mężczyzn finansowo. Podsumowując książka, nie przekonała mnie do siebie.

Ig : herbacianazaczytana

Bardzo przyjemna, lekka książka na jeden lub dwa wieczory.

Bardzo przyjemna, lekka książka na jeden lub dwa wieczory.

. W internecie widziałam bardzo dużo pozytywnych opinii dotyczących "Z pamiętnika samotnej wrózki, co sprawiło, że byłam pozytywne nastawiona na wrażenia .Od razu wypożyczyłam 3 cześci gdyż wróżki, magia i przepowiadanie przyszłości wydawały mi się naprawdę ciekawym połączeniem.Niestety Ewa Zdunek ewidentnie ma inne poczucie humoru od mojego gdyz ja nie znalazłam tak nic smiesznego.. Historia wróżki Emilii niestety nie przypadła mi do gustu, a czytanie stało się dla mnie prawdziwą męczarnią. Każda kolejna strona okropnie mi się dłużyła, i co chwilę sprawdzałam ile stron pozostało do końca.

Niby ok ale u mnie to nie zagrało. Napisana lekko, z humorem i w formie pamiętnika. Sytuacje były zabawne, perypetie wróżki czasem ciekawe czasem irytujące ale można je potraktować z przymrużeniem oka. Jednak całość jakoś mnie nie pociągnęła... i niestety trochę się z nią męczyłam. Nie wiem czy dam radę podołać kolejnym częściom.

Sny to wiadomości przesyłane przez naszą podświadomość.

Nie ma mądrości bez doświadczeń.

Sny to wiadomości przesyłane przez naszą podświadomość.

Nie ma mądrości bez doświadczeń.

Dodaj cytat z książki Z pamiętnika samotnej wróżki