Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

The Chemist

Wydawnictwo: Little, Brown and Company
5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Chemist
angielski
Natalia-Lena

She used to work for the U.S. government, but very few people ever knew that. An expert in her field, she was one of the darkest secrets of an agency so clandestine it doesn't even have a name. And when they decided she was a liability, they came for her without warning. Now she rarely stays in the same place or uses the same name for long. They've killed the only other person she trusted,...

Now she rarely stays in the same place or uses the same name for long. They've killed the only other person she trusted, but something she knows still poses a threat. They want her dead, and soon.

When her former handler offers her a way out, she realises it's her only chance to erase the giant target on her back. But it means taking one last job for her ex-employers. To her horror, the information she acquires only makes her situation more dangerous.

Resolving to meet the threat head-on, she prepares for the toughest fight of her life but finds herself falling for a man who can only complicate her likelihood of survival. As she sees her choices being rapidly whittled down, she must apply her unique talents in ways she never dreamed of.

źródło opisu: Little, Brown and Company

źródło okładki: Little, Brown and Company

Wioleta Sadowska | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

"Pozostałe rejestry jej umysłu nieustannie analizowały możliwości, wyobrażały sobie scenariusze".

Z wielkim sentymentem wspominam moją fascynację całą sagą "Zmierzch", jaka miała miejsce ponad 10 lat temu. Nie ukrywam więc, że byłam bardzo ciekawa "nowego dziecka autorki", które reprezentuje zupełnie inny gatunek literacki niż romans paranormalny. I muszę szczerze przyznać, że "Chemik" to dość przeciętna książka, która nie wciągnęła mnie w takim stopniu, jakiego się po niej spodziewałam.

Stephenie Meyer ukończyła studia na wydziale literatury angielskiej, swoje dzieciństwo spędziła w Phoenix, w stanie Arizona. Autorka jest matką trzech synów, a także mormonką, która nie pije alkoholu. W 2005 r. opublikowała swój literacki debiut pt. "Zmierzch", który pokochali czytelnicy z całego świata. Meyer jako jedyna dotychczas zdystansowała na listach bestsellerów serię powieści o Harrym Potterze.

Alex od kilku lat ukrywa się przed swoim byłym pracodawcą, czyli amerykańską agencją...

Mollinka_90 | 2017-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Stephenie Meyer nikomu przedstawiać nie trzeba, każdy kojarzy sagę "Zmierzch". W moim przypadku na kojarzeniu się skończyło, przygody wampirów nigdy nie były moją ulubioną tematyką, dlatego sagi nie czytałam i nie widziałam ekranizacji. Wiem jednak, że autorka napisała później powieść "Intruz", a obecnie promowana jest kolejna pt. "Chemik". Czy kupiłabym "Chemika" w księgarni? Raczej chyba nie, ale wygrany w konkursie okazał się całkiem ciekawą literacką przygodą.

Główną bohaterką tego szpiegowskiego thrillera z wątkiem romantycznym jest młoda kobieta o wielu tożsamościach - naukowiec, specjalizujący się w reakcjach chemicznych, pozwalających uzyskiwać rozmaicie działające substancje. Niezwykłe umiejętności Alex, bo takim imieniem najczęściej się posługuje, dostrzega tajna rządowa agencja ds. walki z bronią masowego rażenia. Pozyskują Alex do swego zespołu, który pewnego dnia zostaje odgórnie zlikwidowany. Ginie najbliższy współpracownik Alex, a ona sama musi się ukrywać i nie...

Jarek Zawisza | 2018-01-22
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Fajna zabawa!
I aż dziw bierze, że tak wielu czytelników podchodzi do tej książki tak poważnie.
Wszystkie te gruntowne analizy fabuły i uwagi że autorka zbytnio wdaje się w szczegóły.
Dogłębne rozpracowywanie wszelakich postaci, kto chłop - kto baba, kto pies - kto żaba. Naprawdę?
Przecież to jest taki zwyczajny sensacyjny thrillerek, nie jakiś Dostojewski czy inny Kafka!
Czytając recenzje niektórych osób, mam wrażenie że ich oczekiwania odnośnie literatury popularnej są co najmniej na poziomie traktatów filozoficznych...
Ja bynajmniej miałem fun, jeśli podejdzie się do tej pozycji z właściwymi intencjami (czyli po prostu licząc na rozrywkę). To niewątpliwie podzieli się ona z nami wszystkim co w sobie niesie. A jest tego niemało, specjalistka od tortur (tak, chemicznych tortur!), organizacje tak tajne, że chyba już same nie wiedzą o swoim istnieniu :)
Pościgi, pułapki, intrygi, nieoczekiwane zwroty akcji, tresowane bestie no i love story (która notabene była faktycznie...

Natalia-Lena | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016

[http://room6277.blogspot.ie/2016/12/the-chemist-stephenie-meyer.html]

Zabójcza chemia

Sporą grupę czytelników zelektryzowała wieść, że Stephenie Meyer wydaje nową książkę dla dorosłych. Po „Intruzie”, który stanowił flirt ze SciFi, autorka postanowiła podzielić się swoją miłością do powieści szpiegowskiej. Wierni fani nie kryli zdziwienia, a wielu przeciwników nie mogło poskromić swojej ciekawości, bo zapowiedź nie zdradzała powrotu znanej Meyer. Thriller szpiegowski? Zabójcza agentka? Zero miłości na horyzoncie? Czy aby na pewno mówimy o autorce, która zasłynęła serią romansów paranormalnych? Okazuje się, że tak.

W kategorii opowieści szpiegowskich nie ma chyba bardziej typowej historii, niż ta o agencie pracującym dla sekretnej organizacji rządowej, na którego to wspomniana agencja wydaje wyrok śmierci. Dlaczego? Czy nie posłuchał rozkazów, przeszedł na ciemną stronę mocy czy może… stał się niewygodnym świadkiem? Zmuszony do ucieczki, absolutnie nikomu nie ufając (no, może z...

Izabela Pycio | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

"Ludzie tacy jak my, którzy wiedzą o rzeczach, o których nikt nie chce, aby wiedzieli, w końcu stają się niewygodni. Nie musisz zrobić nic złego. Możesz być w pełni godna zaufania. To im nie wolno ufać."

Autorka ma lekki i przystępny styl pisania, przyjemnie tworzy klimat, chętnie mu ulegamy, jednak aby powieść określić jako porywającą trochę brakuje. Nie do końca udało się zdefiniować docelowego odbiorcę książki, sensacyjna intryga wykazuje aspiracje wciągnięcia starszego czytelnika, ale wątek romantyczny został dość naiwnie przedstawiony. Taki dysonans rozprasza od zajmującego zagłębiania się w fabułę. Wyjątkowo szczegółowe opisy, dzięki którym dostajemy doskonały obraz tła i sytuacji, niewątpliwie są atutami powieści. Oczekiwałam jednak intensywniejszego napięcia w scenariuszu zdarzeń, więcej zaskakujących zwrotów akcji i nietuzinkowych rozwiązań. Także kreacje postaci potraktowano zbyt powierzchownie, dlatego trudno jest się z nimi identyfikować i im kibicować.

Początek...

Asiek | 2017-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Książka nie porywa. Jak na powieść o tematyce szpiegowskiej jest raczej przeciętna i niezbyt wciągająca.

lacerta | 2017-06-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Jestem bardzo rozczarowana "Chemikiem". Książka powinna trzymać w napięciu, akcja powinna toczyć się szybko, sprawnie oraz posiadać zaskakujące zwroty akcji. Nie ma tutaj nic takiego. Bohaterowie są nudni i mdli, akcja nie zaskakuje, a każda najdrobniejsza kwestia jest rozwlekana przez autorkę do rozmiaru rozdziału, przez co akcja toczy się w niesłychanie powolnym tempie.
Zmarnowałam zbyt dużo czasu przy tej książce, przez co czuję się jeszcze bardziej sfrustrowana.

Ja jestem zdecydowanie na "nie" jeśli chodzi o "Chemika".

Natalia | 2017-04-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Stephenie Meyer to autorka, którą w domowym zaciszu dużo osób uwielbia, ale publicznie boi się do tego przyznać. Nie mam pojęcia dlaczego z biegiem czasu do jej nazwiska przywarły teksty w stylu “jaka jej twórczość jest słaba” czy memowe “still better story than Twilight”. W końcu to dzięki niej dużo osób zaczęło swoją przygodę z czytaniem, przywołała modę na wampiry, a Zmierzch (choć schematyczny) jest typową młodzieżówką. Zachwycona Intruzem, rozczarowana Życiem i śmiercią byłam bardzo ciekawa jej najnowszej książki. Jak Meyer poradziła sobie z napisaniem powieści bez nadprzyrodzonych wątków?

Mam problem z recenzją tej książki. Już wyjaśniam co jest tego powodem. Główną bohaterką jest kobieta, która żyje w ukryciu i co chwilę zmienia tożsamość, bo jej były pracodawca chce żeby wąchała kwiatki od spodu. Z tego powodu “Alex”, bo to głównie tym imieniem się posługuje, nie ma żadnych znajomych i nie przebywa w jednym miejscu przez dłuższy czas. Przez wieczną ucieczkę i życie w...

Moja opinia została pierwotnie opublikowana na moim blogu pod adresem

Stephenie Meyer to  amerykańska autorka znana z serii  Zmierzch. Sama przyznaje, że nigdy  nie zamierzała zostać pisarką. Po ukazaniu się jej debiutu literackiego - powieści Zmierzch, amerykańscy księgarze na łamach  magazynu Publishers Weekly okrzyknęli ją "najbardziej obiecującą początkującą  pisarką roku". Jak pewnie pamiętacie seria Zmierzch długo  nie schodziła z  pierwszych miejsc list bestsellerów na całym świecie. Z ciekawostek dowiedziałam się, że Stephenie Meyer jest mormonką. Mimo, że nie gustuje w tematyce wampirów, to  seria Zmierzch skradła moje czytelnicze serce. Muszę przyznać, że bardzo spodobał mi się nietuzinkowy styl autorki. Podoba mi się, że od początku  do końca rzetelnie realizuje swoje pomysły. W Chemiku autorka pokazała się od innej strony,  jest to  jej pierwsza powieść kryminalna.

"Życie miliona...

Bursikowa | 2017-10-16
Przeczytana: 13 października 2017

Nie wierzę :(
Nie wierzę zupełnie w to, co przeczytałam...
Nie wierzę, że takie to słabe...
Nie wierzę, że napisała to Meyer...
Nie wierzę jak bardzo musiałam się zmuszać do skończenia tej książki...

Nie wierzę, że nie polecam...