Bez pszenicy na każdą okazję

Seria: Zdrowie
Wydawnictwo: Bukowy Las
dieta, bez glutenu, przepisy
skun

Ponad 300 nowych bezglutenowych przepisów. Kontynuacja bestsellerowej „Kuchni polskiej bez pszenicy” oraz „Świąt bez pszenicy”. Ostatnia część bezpszennej i bezglutenowej trylogii polskich autorek, z przepisami na sylwestra i karnawał, tłusty czwartek i walentynki, spotkania w plenerze i rodzinne uroczystości. Na romantyczne kolacje i dziecięce przyjęcia. Na chłodne zimowe wieczory i letnie...

Ponad 300 nowych bezglutenowych przepisów.
Kontynuacja bestsellerowej „Kuchni polskiej bez pszenicy” oraz „Świąt bez pszenicy”. Ostatnia część bezpszennej i bezglutenowej trylogii polskich autorek, z przepisami na sylwestra i karnawał, tłusty czwartek i walentynki, spotkania w plenerze i rodzinne uroczystości. Na romantyczne kolacje i dziecięce przyjęcia. Na chłodne zimowe wieczory i letnie upały. Do wykorzystania przez cały rok i na każdą okazję!
Pączki i faworki, trufle i eklerki, zdrowe potrawy z grilla, desery i dania dla dzieci, strrraszne propozycje halloweenowe, torty tradycyjne i nieszablonowe, zakrapiane karnawałowe szaleństwa oraz mnóstwo prostych pomysłów na słodko i wytrawnie. Ciastka, ciasta, muffinki, lody, puddingi, pierogi, kluski, naleśniki, zupy, bułki i chleby oraz kolejna duża porcja przydatnych przepisów podstawowych. Większość zamieszczonych w książce dań i deserów doskonale wpasowuje się w menu całoroczne.
Wszystko bez glutenu, cukru, szkodliwych E-dodatków, niemal całkowicie bez mleka/nabiału, a w większości wegańsko (wśród 314 przepisów niemal 300 nie zawiera mleka/nabiału, a około 200 nie zawiera jajek ani żadnych innych produktów odzwierzęcych!). W wielu przepisach nie ma również orzechów, drożdży, soi czy kakao, dzięki czemu z powodzeniem mogą z nich korzystać alergicy.
Jest pysznie, zdrowo i różnorodnie. Autorki udowadniają, że dieta bezglutenowa nie musi być nudna ani niesmaczna. I że na bezglutenowym stole może się pojawić każda potrawa, jakiej się zapragnie!
Oprócz przepisów użytkownicy i fani poprzednich książek tych Autorek znajdą tu informacje o nowych ciekawych produktach oraz kolejną porcję praktycznych porad, m.in. o sezonowych składnikach, grillowaniu z głową, smażeniu bezglutenowych pączków i… jedzeniu kwiatów.

źródło opisu: bukowylas.pl

źródło okładki: bukowylas.pl

Arturion | 2017-01-01

Wielka i piękna piękna zawierająca ponad trzysta (nie liczyłem, podobno 314) nowych bezglutenowych opisów to cenny nabytek dla każdego domowego kucharza. Pozwala przyrządzać smaczne i zdrowe potrawy bez znacznego uszczerbku w czasie a nawet kieszeni, za to z dużym zyskiem dla zdrowia. Ja sam, lubiący się odżywiać tradycyjnie i nie zwracający uwagi na żadne - zwłaszcza modne - diety, lubię od czasu do czasu zjeść coś uchodzące za zdrowe. Choćby na wszelki wypadek. Autorki przyszły mi w sukurs, dając owoc swoich wieloletnich doświadczeń.
Z poprzednimi częściami "bezglutenowej trylogii" nie miałem do czynienia, ale ta przekonała mnie na tyle, że i po tamte sięgnę, jak będę miał możliwość.
Od różnorodności propozycji kręci się w głowie - to potrawy naprawdę na każdą okazję, bywa, iż bardzo wyszukane. I na pewno zdrowe, bowiem wszystko jest nie tylko bez glutenu, ale i cukru. Często też bez nabiału, w większości wegańsko. A w dodatku w wielu przepisach nie ma również orzechów, drożdży,...

Mysza_99 | 2017-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2017