Warsztat 
fropciafrelinska.blogspot.com/?m=1
Czytając wszelakie książki, postanowiłam w ramach rozwoju osobistego stworzyć własną, kolorową wyklejaną książkę, z mocą pozytywnych słów i obrazów. Miałam wtedy niełatwy czas z życiu. Z kolejnymi wyklejankami w książce układałam kolejne aspekty osobiste. Obecnie jestem szczęśliwa z kochającą rodziną, przyjaciółmi i kotem, wspaniałą pracą i innymi rozlicznymi dobrodziejstwami. Przepisem na sukces dzielę się na blogu.
status: bibliotekarz, dodał: 13 książek i 14 cytatów, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Teraz czytam
  • Naucz się kocie. Jak sprawić, by ludzie i koty żyli razem szczęśliwiej
    Naucz się kocie. Jak sprawić, by ludzie i koty żyli razem szczęśliwiej
    Autorzy:
    Zakłada się, że koty nie poddają się tresurze i że szkolenie nie jest im potrzebne. Autorzy dowodzą, że jest to możliwe, a nawet bardzo wskazane. Wyrobienie u zwierzęcia odpowiednich umiejętności i...
    czytelników: 44 | opinie: 1 | ocena: 6,4 (5 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-26 06:59:50
Dzieciom nigdy się nie nudzi bliski kontakt z naturą. No, prawie nigdy, bo w końcu nadchodzi wiek, w którym playstation potrafi zastąpić cały świat. Nim jednak tak się stanie, warto wykorzystywać naturalną skłonność dzieci do zabawy w „pięknych okolicznościach przyrody” (i pracować nad tym, by potomek wiedział, że wolnym czasie można robić z rodzicami świetne rzeczy). Spacer po lesie, wycieczka rowerowa lub wędrówka po górach, czy nawet zwykłych łąkach to doskonały pretekst do wyruszenia z domu. Tak naprawdę każdy powód jest dobry: puszczanie latawców, szukanie dmuchawców lub podglądanie życia zwierząt to tylko kilka z mnóstwa możliwości. Spojrzyj twórczo na okolicę: rodzinne spływy kajakowe, gry terenowe, a może w pobliskim lesie wytyczony jest ciekawy szlak przyrodniczy? A co powiesz na poszukiwanie skarbu? Spacer po lesie będzie ekscytującą przygodą, jeśli przypadkiem znajdziecie mapę i wyruszycie za jej wskazówkami! Jeśli wybierzecie się z innymi rodzicami i zaprzyjaźnionymi dziećmi, macie stuprocentową gwarancję udanego spędzania czasu.
 
2018-11-20 07:27:52
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-11-20 06:59:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Rodzic wyedukowany

Zapamiętam motto autorki: "Świat zamiast zabawek".
Książka pięknie wydana. Ładne opracowanie graficzne. Piękne zdjęcia dzieci autorów na tle odwiedzanych miejsc. Widać jak chłopaki dorastają, czerpiąc radość z podróży. W treść książki umiejętnie wplecione praktyczne opisy innych rodziców podróżników. Porady przemyślane, przetrawione, przećwiczone na własnym przykładzie, uporządkowane w...
Zapamiętam motto autorki: "Świat zamiast zabawek".
Książka pięknie wydana. Ładne opracowanie graficzne. Piękne zdjęcia dzieci autorów na tle odwiedzanych miejsc. Widać jak chłopaki dorastają, czerpiąc radość z podróży. W treść książki umiejętnie wplecione praktyczne opisy innych rodziców podróżników. Porady przemyślane, przetrawione, przećwiczone na własnym przykładzie, uporządkowane w krótkich rozdziałach. Brak literówek i pomyłek w tekście. Zwięzły język. Porady z zakresu: co zabrać ze sobą, jak się przygotować, jak zadbać o zdrowie, co brać do jedzenia, jak zwiedzać i czerpać przyjemność ze wspólnego spędzania czasu. Określenie "Praktyczny poradnik" pasuje tu idealnie.
Pozycja przydatna w codziennym życiu i podróży. Zachęciła mnie do podróży z dzieckiem. Może nie na tak wielką skalę jak to robili autorzy, ale wystarczy na dobry początek. Autorka udowadnia, że ekscytującą wyprawą połączoną z eksploracją możne być nawet piknik niedaleko domu. Wszystko, co nastąpi przed erą playstation jest warte wysiłku (patrz mój cytat do książki). Poradnik trafia u mnie na stałe w miejsce książek przydatnych dla rodzica. Przyjemnie się czytało i smutno mi było, że się skończyła. Kolejna pozycja przedkładająca radość z rodzicielstwa nad niedogodności z tym związane ;)

pokaż więcej

 
2018-10-31 08:35:17

Zaczęło się od kawału o wiewiórkach, który opowiedział mi mąż. Rozbawił mnie do rozpuku. Wtedy postanowiłam przeczytać tę książkę. Dowiedziałam się, że "orzechówka" to nie tylko nalewka. Orzechówka to również ptak z rodziny krukowatych, przedstawiony jako wzór doskonałej pamięci i zorganizowania. Chowa po 5 nasion na zimę w jednym miejscu w mnogości lokalizacji, o których doskonale pamięta. W... Zaczęło się od kawału o wiewiórkach, który opowiedział mi mąż. Rozbawił mnie do rozpuku. Wtedy postanowiłam przeczytać tę książkę. Dowiedziałam się, że "orzechówka" to nie tylko nalewka. Orzechówka to również ptak z rodziny krukowatych, przedstawiony jako wzór doskonałej pamięci i zorganizowania. Chowa po 5 nasion na zimę w jednym miejscu w mnogości lokalizacji, o których doskonale pamięta. W ten sam sposób możemy uporządkować papiery w segregatorach. Dowiedziałam się, że bobry są wzorem kochającej rodziny przytulają się i dbają o swoje dzieci. Małe bobry uczą się od siebie w grupie zróżnicowanej wiekowo 2-3 lata. Natomiast koty są najczystszymi zwierzętami na świecie i dają przykład jak o siebie dbać. Daję 7/10 gwiazdek, gdyż język jest zawiły, zdania rozbudowane, trzeba się wczytać. Czasem podane są negatywne przykłady i porównania, których nie lubię. Ogółem przyjemna lektura przywołująca na myśl programy, które prowadził David Attenborough. Kilka przełomowych dla mnie fragmentów przytaczam na blogu:
http://fropciafrelinska.blogspot.com/2018/10/wyzwanie-nr-1-mikrodrzemka.html?m=1 oraz http://fropciafrelinska.blogspot.com/2018/10/przejdz-z-systemu-stereo-na-mono.html

pokaż więcej

 
2018-10-29 08:23:22
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-29 08:21:09

Świetny temat, chciałam poprzeć zaistnienie dyskusji, wyszło że nie popieram. Za usterkę przepraszam. Jako zagorzały czytelnik, zanotowuję nowe słowo "blurb" w myślowym słowniku. Kolejne narzędzie wydawców, by nakręcić sprzedaż. Osobiście przy zakupach zwracam uwagę na chwytliwy tytuł, okładkę, poręczny format, ciekawe grafiki, małe rozdziały, układ treści i wygodną w czytaniu czcionkę.... Świetny temat, chciałam poprzeć zaistnienie dyskusji, wyszło że nie popieram. Za usterkę przepraszam. Jako zagorzały czytelnik, zanotowuję nowe słowo "blurb" w myślowym słowniku. Kolejne narzędzie wydawców, by nakręcić sprzedaż. Osobiście przy zakupach zwracam uwagę na chwytliwy tytuł, okładkę, poręczny format, ciekawe grafiki, małe rozdziały, układ treści i wygodną w czytaniu czcionkę. Doceniam też samodzielność autora, bez próby odbicia się od pleców tych którzy sukces osiągnęli. Pozdrawiam wszystkich wielbicieli książek.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-10-28 22:15:44
Dodał cytat z książki: Kieszonkowy niezbędnik rodzica
s.192-196
Rozdział pt.: Poczucie własnej wartości
Pytaj dziecko o zdanie(...). Zachęcaj je do samodzielnego myślenia i przekonania, że jego wkład jest doceniany, jednocześnie dając mu poczucie panowania nad sytuacją(...).
Wyznaczaj spójne, stanowcze ograniczenia(...).
Stosuj raczej pochwały za konkretne rzeczy niż ogólne chwalenie(...).
Chwal raczej za wysiłek niż za wykonanie(...).
Chwal, używając słów odzwierciedlających twoje zasady(...).
Chwal, posługując się słowami, które podkreślają mocne strony dziecka(...).
Doceniaj zmagania swoich dzieci - tyle jeszcze muszą się nauczyć!(...)
Chwal, posługując się słowami, które dziecko jest w stanie zrozumieć, jak: "pomysłowy", "zabawny", "muzykalny", "pomocny", "miły" albo "prawdomówny". Na przykład: "Podobało mi się, że powiedziałeś prawdę, przyznając się do zbicia szyby". W ten sposób rodzic może pomaga dziecku uczyć się odróżniać dobro od zła bez naciskania czy krytyki".
Staraj się skupiać na tym, co pozytywne(...)
Pomagaj dziecku od najmłodszych lat czuć się ważnym, przydzielając mu jego własne specjalne prace lub obowiązki na rzecz rodziny(...).
Staraj się rozpoznawać mocne strony dziecka i okazywać mu, że cię one cieszą(...).
Unikaj porównywania(...).
Zapraszaj dziecko do swojego świata. Dziel się z nim swoimi zainteresowaniami, entuzjazmem i wiedzą(...). Docenia świat swojego dziecka. Traktuj poważnie jego zainteresowania i troski, bez względu na to, jak wydają ci się trywialne, nudne czy powtarzalne.
Od czasu do czasu pochwal się własnymi osiągnięciami. Niech dziecko widzi, że czerpiesz dumę ze swoich dokonań.
Pokazuj dziecku różnorodność świata.
 
2018-10-28 21:55:07
Dodał cytat z książki: Kieszonkowy niezbędnik rodzica
s. 157
Zdolność odczuwania empatii rozwija się silniej u dzieci w wieku od czterech do pięciu lat. U dwu- lub trzylatka to dopiero budowanie fundamentów.
s. 117
Podtytuł:
Jak rozumują dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat?
Niedojrzałe rozumowanie małego dziecka wynika ze sposobu, w jaki postrzega ono świat. jest on dla malucha bezpośrednio związany z jego potrzebami. Dziecko skupia się raczej na tym, co można zobaczyć, niż na tym, co można wywnioskować. I chociaż to rozumiesz, istnieją kwestie, których małe dziecko po prostu nie pojmie, bez względu na to, jak będziesz się starać mu je wytłumaczyć.
Poniższe przykłady obrazują konkretne aspekty dziecięcego rozumowania:
- Dzieci wierzą, że wszystko dzieje się dla nich. Jedno dziecko myśli, że jeżeli zaczyna padać, to po to, by mogło wypróbować nową parasolkę(...).
- Często przyjmują rzeczy bardzo dosłownie. Pewien czterolatek naprawdę stale wypatruje u mamy oczu z tyłu głowy!(...)
- Przypisują przedmiotom ludzkie uczucia(...).
- Często mają problem z odróżnianiem fantazji od rzeczywistości.
 
2018-10-24 20:28:22
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
 
2018-10-23 17:59:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Rodzic wyedukowany

Świetna forma i format, dobrze się czyta. Rozdziały można czytać niezależnie. Skakałam po rozdziałach, od bardziej interesujących do mniej. Fajnie, że niektóre rozdziały odnoszą się do siebie, co wskazuje kolejność czytania. Autentyczne wypracowane metody, poparte przykładami zastosowań. Krótko i na temat. Książka zaspokaja potrzebę wiedzy zabieganego rodzica. Dużo pozytywnego nastawienia.... Świetna forma i format, dobrze się czyta. Rozdziały można czytać niezależnie. Skakałam po rozdziałach, od bardziej interesujących do mniej. Fajnie, że niektóre rozdziały odnoszą się do siebie, co wskazuje kolejność czytania. Autentyczne wypracowane metody, poparte przykładami zastosowań. Krótko i na temat. Książka zaspokaja potrzebę wiedzy zabieganego rodzica. Dużo pozytywnego nastawienia. Podstawowa lektura rodzica!

pokaż więcej

 
2018-10-22 13:05:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Copyright 2011". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
 
2018-10-22 13:00:22
 
2018-10-22 12:53:33
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
 
2018-10-22 12:52:00
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
 
2018-10-22 12:50:49
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
 
Moja biblioteczka
47 34 141
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubione cytaty (14)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd