Okruszki

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
tearsens

Marysi od zawsze towarzyszą… okruszki. Za każdym razem, kiedy coś je, pojawiają się nie wiadomo skąd i w bardzo dużych ilościach. Są w ubraniach, we włosach, na podłodze oraz w innych, często zaskakujących miejscach. Dla dziewczynki okruszki to całkiem normalna rzecz, ale jej rodzina, pies Knedel oraz doktor Bananan i psycholog Kudłacz za wszelką cenę starają się wyleczyć Marysię z okruszkowania. Czy im się uda? I czy Marysia naprawdę potrzebuje pomocy?

Pełna okruszków, przewrotna opowieść o odmienności i potrzebie akceptacji.

źródło opisu: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,okruszki

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,okruszki

Magdalena | 2017-11-13
Przeczytana: 10 listopada 2017

Mądra,zabawna,urocza książeczka o potrzebie akceptacji i odnajdywaniu swojego miejsca w świecie. Jeśli wasze dzieci kruszą na potęgę, mimo jedzenia nad talerzem koniecznie musicie poznać historię Marysi,jej rodzinę i cudownego psa Knedla. Jeśli dawno osiągnęliście pełnoletność,ale wciąż pozostajecie typem okruszkowca ta książka będzie idealna również dla was. Lekturę uprzyjemniają przepiękne ilustracje oraz staranne wydanie.Gorąco polecam!

LwicaSalonowa | 2018-11-01
Na półkach: Dzieci 7+, Przeczytane
Przeczytana: 2018 rok

Książka ważna i piękna. Jedna z tych, które powinien przeczytać każdy rodzic:) Oczywiście niesie inny przekaz dla dzieci a inny dla rodziców. Książka o inności i jej akceptowaniu przez siebie i otoczenie. Temat okruszków jest tylko "przykrywką" do spojrzenia na sprawę akceptacji odmienności. Daje do myślenia świadomym rodzicom zwłaszcza fragment, gdy główna bohaterka ze strachu przed kruszeniem przestała jeść. Na szczęście wszystko dobrze i szczęśliwie się kończy. Ale to pokazuje nam rodzicom, jak ważne komunikaty przesyłamy dzieciom, np. tym że się martwimy.
Myślę, że dzieci odbierają ją bardziej spontanicznie i cieszą się że dobrze się kończy.
Mi osobiście przeszkadza tylko fakt, że rozwiązaniem problemu jest znalezienie "tak samo innej" osoby, ale z drugiej strony daje też nadzieję.
Więc i tak daję wysokie noty.
piękna grafika

Mańka83 | 2018-01-07

Skusiły nas ilustracje. Tutaj naprawdę brawa za stronę graficzną książki. Pomysł z okruszkami na początku wydawał się ciekawy (napewno pomocne były ilustracje). Niestety treść nie przekonała nas. Temat inności, odmienności napewno jest ważny i warto wprowadzać w niego dzieci. Ale nie za pomocą sytuacji, która jest w książce wyolbrzymiona. Jestem uczulona bardzo na kulturę spożywania posiłków i takie zachowania, jak mlaskanie czy gubienie okruszków. Naprawdę to jest do opanowania, a nie wyolbrzymiania i robienia z tego, czegoś z czym nie powinno się walczyć, bo to jakaś wyjątkowa cecha i trzeba pozwolić z nią żyć.
Książka zaczyna się z humorem, duży plus za ilustracje, ale przykład z gubieniem okruszków, jako niezwykłej cechy i przykładu do szanowania odmienności nie spodobał się nam.

Nieblina | 2018-03-26
Przeczytana: 25 marca 2018