tearsens

Marysi od zawsze towarzyszą… okruszki. Za każdym razem, kiedy coś je, pojawiają się nie wiadomo skąd i w bardzo dużych ilościach. Są w ubraniach, we włosach, na podłodze oraz w innych, często zaskakujących miejscach. Dla dziewczynki okruszki to całkiem normalna rzecz, ale jej rodzina, pies Knedel oraz doktor Bananan i psycholog Kudłacz za wszelką cenę starają się wyleczyć Marysię z okruszkowania. Czy im się uda? I czy Marysia naprawdę potrzebuje pomocy?

Pełna okruszków, przewrotna opowieść o odmienności i potrzebie akceptacji.

źródło opisu: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,okruszki

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,okruszki

Magdalena | 2017-11-13
Przeczytana: 10 listopada 2017

Mądra,zabawna,urocza książeczka o potrzebie akceptacji i odnajdywaniu swojego miejsca w świecie. Jeśli wasze dzieci kruszą na potęgę, mimo jedzenia nad talerzem koniecznie musicie poznać historię Marysi,jej rodzinę i cudownego psa Knedla. Jeśli dawno osiągnęliście pełnoletność,ale wciąż pozostajecie typem okruszkowca ta książka będzie idealna również dla was. Lekturę uprzyjemniają przepiękne ilustracje oraz staranne wydanie.Gorąco polecam!

Mańka83 | 2018-01-07

Skusiły nas ilustracje. Tutaj naprawdę brawa za stronę graficzną książki. Pomysł z okruszkami na początku wydawał się ciekawy (napewno pomocne były ilustracje). Niestety treść nie przekonała nas. Temat inności, odmienności napewno jest ważny i warto wprowadzać w niego dzieci. Ale nie za pomocą sytuacji, która jest w książce wyolbrzymiona. Jestem uczulona bardzo na kulturę spożywania posiłków i takie zachowania, jak mlaskanie czy gubienie okruszków. Naprawdę to jest do opanowania, a nie wyolbrzymiania i robienia z tego, czegoś z czym nie powinno się walczyć, bo to jakaś wyjątkowa cecha i trzeba pozwolić z nią żyć.
Książka zaczyna się z humorem, duży plus za ilustracje, ale przykład z gubieniem okruszków, jako niezwykłej cechy i przykładu do szanowania odmienności nie spodobał się nam.

Nieblina | 2018-03-26
Przeczytana: 25 marca 2018