Metro 2034

Okładka książki Metro 2034 Dmitry Glukhovsky
Okładka książki Metro 2034
Dmitry Glukhovsky Wydawnictwo: Audioteka, Insignis Cykl: Metro (tom 2) Seria: Uniwersum Metro 2033 fantasy, science fiction
Metro (tom 2)
Uniwersum Metro 2033
Метро 2034
Audioteka, Insignis
2015-01-01
2015-01-01
Paweł Podmiotko

Najtruniejdszy dla mnie cykl trylogi, przez przeskoki między bohateramia a także nieco irytującą bohaterów. Podoba mi sie pomysł na przemianę Artema.

Książka przesłuchana w audiobooku.
Bardzo przyjemny lektor <3

A teraz przejdziemy do treści książki. Wszystko było super do momentu pojawienia się Saszy i przejęcia przez jej wątek pierwszego planu. Niestety im dalej, tym gorzej. O ile jej motywacje i naiwność jak najbardziej przyjmowałam, to poprowadzenie postaci i jej historii było okropne. Naprawdę, można było rozwinąć postać Homera i przekazać mu wątek Saszy. Myślę, że książka by na tym zyskała. Finał był mdławo-gorzki. Doceniam wybór Artema i półotwarte zakończenie. Mdli mnie za to na myśl o Saszy i tym grajku, tak pompatycznego finału nie widziałam od czasu przeczytania serii Szklanego Tronu S.J. Maas xd no cóż, śmiechłam w duchu.
Mam nadzieję, że autor naprawi wątek Huntera w ostatniej części, bo się chyba w nim pogubił.

Książka przesłuchana w audiobooku.
Bardzo przyjemny lektor <3

Względem wybitnej 2033 jest po prostu dobra, trzeba polubić historię ukazaną w tej części.

audiobook

audiobook

Po Metro 2033 ,musiałem przeczytać kolejną część - niestety tym razem ,w mojej ocenie zmiana narratora odbiła się negatywnie na jakości odbioru, nad czym strasznie ubolewam

Dumanie nad tym co stracone, nad tym co pozostało jeszcze po tych dwudziestu latach od kataklizmu.

Przyznam szczerze, że zastanawiałam się czy czytać w ogóle drugą część, ale cieszę się, że to zrobiłam. Według mnie jest zdecydowanie ciekawsza od poprzedniej, przynajmniej sam początek. Bardzo mnie pochłonęła historia Saszy i Huntera.
Homer to postać stworzona dla samego bajdurzenia 🤦‍♀️ gdzie człowiek zwyczajnie ziewa, nie wnoszącą za bardzo w nic całą historię, za wyjątkiem ilości stron.
Bo właśnie… z czasem znowu były momenty gdzie wiało nudą i takie gdzie działo się coś co powodowało, że się budziłam.
Te książki są bardzo nierówne, chyba autor ma taki styl, gdzie mam wrażenie „czas na drzemkę”.

Homer to postać stworzona dla samego...

70/100%

70/100%

Szli szli i nigdzie nie doszli ,a ja w międzyczasie porzuciłam czytanie....

Szli szli i nigdzie nie doszli ,a ja w międzyczasie porzuciłam czytanie....

Dużo słabsza od pierwszej części - przegadana i mimo sympatii do Huntera to niestety postacie są dość miałkie. Dostajemy dużo przemyśleń, mało akcji a mimo to i tak pod koniec wdziera się chaos.

Dobra ksiązka w świecie metra. Po przeczytaniu 34 myślałem iż 35 również bedzie opowiadać inną historie w metrze ale po przeczytaniu 35, 34 określił bym jako filler do 35. Sama 34 bardzo dobra ale nie pobiła swojego poprzednika

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Metro