Herold zmierzchu

Wydawnictwo: Rebis
Twilight Herald
9788373019706
Fantasy, powieść

Drugi tom cyklu KRÓLESTWO ZMIERZCHU. Lord Bahl nie żyje. Jego miejsce zajął młody, lecz charyzmatyczny białooki Isak. Nowego lorda Farlan czekają kolejne trudne wyzwania w świecie, w którym stare proroctwa zostały wypaczone, a bogowie odrzuceni. Isak przed powrotem do swego państwa musi się udać do Scree, niewielkiego miasteczka, w którym zdają się skupiać wszystkie najniebezpieczniejsze i...

Drugi tom cyklu KRÓLESTWO ZMIERZCHU.

Lord Bahl nie żyje. Jego miejsce zajął młody, lecz charyzmatyczny białooki Isak. Nowego lorda Farlan czekają kolejne trudne wyzwania w świecie, w którym stare proroctwa zostały wypaczone, a bogowie odrzuceni. Isak przed powrotem do swego państwa musi się udać do Scree, niewielkiego miasteczka, w którym zdają się skupiać wszystkie najniebezpieczniejsze i najmroczniejsze siły Krain. Ścierają się tam wrogie frakcje, ściągają elitarni najemni wojownicy, pojawia się tajemniczy złowrogi minstrel, którego okrutne i krwawe przedstawienia zapadają w serca i umysły widzów... Senne miasteczko, dotknięte nienaturalnym upałem, powoli staje na krawędzi chaosu, a jego mieszkańcy popadają w zabójczy obłęd. Czy lord Isak, władca burzy, zdoła przezwyciężyć straszliwą moc niszczącą Krainy...?

Marcin | 2015-09-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 05 września 2015

Nie najgorsza, choć czytałem dużo lepszych pozycji, ratuje ją ostatnie 150 stron gdzie jest mnóstwo akcji....

Darek | 2014-04-15
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Niezwykle spójna powieść. Fantastyka wysokich lotów. Czyta się ciężko, nie ukrywam, trzeba mieć również bardzo elastyczny umysł, aby ogarnąć nadmiar informacji i szczegółów. Niemniej jednak uważam, że Tom Lloyd ma predyspozycje do konkurowania z Tolkienem, czy Sapkowskim, chociaż Herold zmierzchu jeszcze nie osiągnął tego poziomu. Nie da się również ukryć, że serię Lloyda najlepiej czytać za jednym zamachem po kolei, od Siewcy Burzy poczynając. Akcja Herolda jest tak zakorzeniona w Krainach, które dokładnie przedstawione są w Siewcy, że brak znajomości pierwszej części bardzo utrudnia, jeśli nie uniemożliwia pełne zrozumienie drugiej. Podsumowując - Herold zmierzchu to niewątpliwie epic fantasy, stare, znane, dobre, do którego chce się wracać i to w zupełności wystarcza.

Jaketsu | 2013-11-24

Ogólnie seria dość ciekawa i z całą pewnością warto się za nią zabrać. Ale jak już ktoś to ładnie ujął "skakanie z wątku na wątek" trochę utrudnia odbiór tego utworu. W tej części trochę za dużo było akcji w konkretnym miejscu. Nie twierdze ,że to zły sposób, ale w wielu książkach ten zabieg był wykonywany tak, że to jedno konkretne miejsce mnie nie nudziło, tutaj zaś w pewnym momencie miałem dość tego miasta jak sami mieszkańcy... Nie mniej jednak książka godna uwagi, z resztą jak cała seria

Nahya | 2012-11-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 listopada 2012

Jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Pełna akcji i genialnych opisów. Moja wyobraźnia wreszcie otrzymała zastrzyk energii :)
Zabieram się za trzecią część!

Reichan | 2012-04-15

Opinię na temat tego tytułu wyraziłam w pierwszym tomie i tą opinię podtrzymuję. Najprościej byłoby ją zacytować, ponieważ zdania o książce nie zmieniłam. Nadal ją lubię i polecam do przeczytania, to co mnie drażniło w pierwszym tomie nadal mnie drażni, czyli:
- skakanie z wątku na wątek,
- wytyczenie głównego bohatera przez autora, natomiast już czytelnik przez wielopostaciowość i wielowątkowość może mieć problem z przywiązaniem się do bohatera wybranego przez autora.

| 2013-08-11
Przeczytana: 06 marca 2013