Suma wszystkich ludzi

Cykl: Władcy Runów (tom 1) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
The Sum of All Men
8371209606

Do królestwa Heredonu przybywa młody książę Orden. Zamierza prosić o rękę córki króla Sylvarresty, by doprowadzić do sojuszu dwóch największych państw Północy. Jako następca tronu jest Władcą Runów, któremu w zamian za opiekę udzieliło swych sił i talentów wielu poddanych. Nie wie jeszcze, że to ostatnie dni młodzieńczej beztroski. Czekają go wyzwania wymagające niełatwej umiejętności rozróżnienia między dobrem a złem i nieugiętej wierności kobiecie, którą pokochał, wiążącym go przysięgom i ludowi. Gdy zostanie sam przeciw wszystkim, przyjdzie mu walczyć z potężnym tyranem z Południa, pradawną inteligentną rasą raubenów i brzemieniem smutku...

deana | 2013-06-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Dużo słabsza w porównaniu z innymi cyklami fantasy, które czytałam, pomimo to ciekawa koncepcja świata.

jurgenis | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Książkę wchonęłam natychmiast. Świat Gaborna całkowicie przeze mnie przemawia. Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu spodoba się ten świat Davida Farlad`a. Ja jestem zachwycona. Już kupiłam sobie kolejną część i szukam następnych. Magowie, stwory, wojna i miłość to jest najlepszy typ literatury. Polecam

Camillos | 2011-03-04
Przeczytana: 04 marca 2011

Ponad 500 stron dobrego fantasy, które fanom gatunku na pewno sprawi przyjemność z czytania. Książka aż kipi seria doskonałych pomysłów i rozwiązań fabularnych. Choć momentami akcja zdecydowanie spowalnia, ale mimo wszystko to dobry początek cyklu.

Regule | 2016-06-14

Bardzo ciekawy i konsekwentnie skonstruowany świat.
Niestety same postacie jak i narracja pozostawiają wiele do życzenia.
Jeżeli ktoś lubi fantasy z dużą dawką patosu warte przeczytania, jeżeli nie
to raczej nie będzie to wciągająca lektura.

Gulbaska | 2012-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Generalnie muszę powiedzieć, że bardzo sceptycznie podchodziłam do tej książki. Może z powodu nieatrakcyjnej okładki? Może z lęki przed porównaniem do "Malowanego człowieka" (także tematyka run)? W efekcie, z braku czegokolwiek innego pod ręką, sięgnęłam po ten tytuł i cieszyłam się, że nie rzucałam wszystkiego by od tej pozycji zacząć, bo tylko bym się zdenerwowała ;)
Historia sama w sobie całkiem wciągająca. Bardzo podoba mi się wątek miłosny głównych bohaterów - jest taki rzewny i romantyczny ;) Poza tym odrobina filozoficznych rozważań nad istotą dobra dodaje tej powieści nieco podniosły ton.
Przyznam szczerze, że chciałabym się zapoznać z całością tej historii, ale niekoniecznie na jednym tchu. Czuję, że byłoby to obarczone przeciążeniem materiału (chociaż mogę się mylić i kolejne części powalą mnie na kolana, ale wolę nie ryzykować). Bo jak nie przeczytam, to kto mi powie, co stało się z dziką? ;)

Piotrekc | 2012-04-19
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Do serii tej podchodziłem ostrożnie, nie mając zbyt wielkich oczekiwań. Ot liczyłem na coś ciekawego do przeczytania. Do sięgniecia po nią skusił mnie opis. Byłem ciekaw czy rzeczywiście jest warta miana"kultowej" serii. Po przeczytaniu wszystkich musze stwierdzić że NIE JEST. W historie zostajemy wrzuceni właściwie w środku. Postaciom moim skromnym zdaniem brakuje głębi, przez co naprawde ciężko mi było sie z nimi zżyć. Przez większość czasu jak dla mnie wiało nudą, a zwroty akcji były do bólu przewidywalne. Słowem: takie sobie, przesłodzone lekko czytadło. Nawet próby wtłoczeniaw karty rozprawy o moralności niewiele wniosły Jak masz jakąś lepszą serie na oku, to tą serie sobie odpuść.

Akadyjka | 2015-12-25
Przeczytana: 25 października 2015

Gaborn i Ioma. Jeśli czujesz że nie masz już siły i potrzebujesz czegoś do bezmyślnego czytania to watro. Książka nie wywołuje żadnych emocji ale czyta się szybko. Jest jak tępe przełączanie kanałów TV. Ciekawe jest tylko pobieranie mocy innych ludzi i zamienianie ich w kaleki z pełną świadomością. Zadziwiający pomysł. Acz nowatorski.

Refennei | 2017-01-07
Przeczytana: 07 lutego 2017