Pieśń o Homanie

Tłumaczenie: Marcin Łakomski
Cykl: Kroniki Cheysuli (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Song of Homana
powieść, fantasy,
hunter

Po pięciu latach wygnania książę Carillon, prawowity dziedzic królestwa Homany, wraca do ojczyzny. Ma zamiar wyzwolić swój naród spod jarzma tyrana - samozwańczego króla Bellama - i odzyskać Tron Lwa. Musi nie tylko zmierzyć się z wojskową potęgą i magiczną mocą przeciwnika, ale również zwalczyć przesądy i uprzedzenia swoich rodaków wobec prastarej rasy Cheysuli. Okazuje się, że przeznaczeniem Carillona jest spełnienie Proroctwa, które na zawsze pogodzi zwaśnione królestwa i rasy.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Caylith | 2011-02-07
Przeczytana: sierpień 1996

Tom 2 Kronik Cheysuli. Nieco gorsze niż rewelacyjni Zmiennokształtni ale akcja się rozwija.

NonReal | 2016-12-02
Na półkach: Fantasy, Przeczytane