Cosa Nostra. Historia mafii sycylijskiej

Tłumaczenie: Maciej Potulny
Wydawnictwo: Kota Ogonem
literatura faktu

Oto rzetelna, a jednocześnie mrożąca krew w żyłach opowieść o najgroźniejszej organizacji mafijnej na świecie. Jest to pierwsza tego rodzaju książka wydana poza Włochami. Odsłonimy w niej kulisy działania Cosa Nostry, ujawnione przez byłych mafiosów, ich ofiary oraz ludzi, którzy wszystko poświęcili walce z tym morderczym żywiołem. Poznamy wielu niebezpiecznych przestępców oraz ich...

Jest to pierwsza tego rodzaju książka wydana poza Włochami. Odsłonimy w niej kulisy działania Cosa Nostry, ujawnione przez byłych mafiosów, ich ofiary oraz ludzi, którzy wszystko poświęcili walce z tym morderczym żywiołem. Poznamy wielu niebezpiecznych przestępców oraz ich przeciwników. Odkryjemy też związki mafii z najważniejszymi ludźmi biznesu i polityki, takimi jak premierzy Giulio Andreotti i Silvio Berlusconi.
Fakty przeplatają się tutaj z opisami zbrodni, które mogłyby posłużyć jako scenariusze co najmniej kilkunastu filmów sensacyjnych. John Dickie, laureat "The Golden Dagger Award", ujawnia całą prawdę o Cosa Nostrze - organizacji tak nieuchwytnej, że do dzisiaj niektóre wpływowe osoby zaprzeczają jej istnieniu.

źródło opisu: Wyd. Kota Ogonem

źródło okładki: Wyd. Kota Ogonem

Kalin | 2013-09-26
Na półkach: Przeczytane, Porzucone
Przeczytana: 26 września 2013

Nie dam rady, muszę do niej podejść innym razem. Spodziewałem się czegoś innego po tej książce. Jak dla mnie za dużo suchych historycznych faktów.

Torren | 2016-11-23
meduzek | 2016-08-23